Sestdiena, 19. aprīlis
Šodien sveicam: Vēsma, Fanija
Laika ziņas: Sigulda +11°C vējš 1 m/s
A- A A+
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasts:
Parole:

Cita informācija

Nekustamā īpašuma nodokļa papildlikme par neapstrādātu lauksaimniecībā izmantojamo zemi

Katru gadu Lauku atbalsta dienests (LAD) veic lauksaimniecībā izmantojamās zemes (LIZ) apsekošanu un sniedz informāciju vietējām pašvaldībām par neapstrādātām LIZ nekustamā īpašuma nodokļa papildlikmes (nodokļa papildlikme) aprēķināšanai, pamatojoties uz 2010.gada 13.jūlija Ministru kabineta noteikumiem Nr.635 „Kārtība, kādā apseko un nosaka neapstrādātās lauksaimniecībā izmantojamās zemes platību un sniedz informāciju par to”.

Nekustamā īpašuma nodokļa papildlikme 1,5 % apmērā tiek uzrādīta nākamā gada Nekustamā īpašuma nodokļa paziņojumā, kas tiek izsūtīts zemes īpašniekiem. Ja īpašnieks nepiekrīt zemes apsekošanas rezultātam un nodokļa papildlikmes aprēķināšanai, ar rakstisku iesniegumu jāvēršas pašvaldībā viena mēneša laikā no administratīvā akta spēkā stāšanās dienas.

Informāciju par iesnieguma formu un saturu iesniegšanai pašvaldībā var saņemt pie lauku attīstības speciālistes Inetas Eriksones, Zinātnes ielā 7, Siguldas pagastā, telefons 67800955 vai 26341991, e pasts ineta.eriksone@sigulda.lv. Ja LAD pēc atkārtotas izvērtēšanas ir veicis izmaiņas Zemes vienību apsekošanas datubāzē, t.i., LIZ statuss ir nomainīts uz „Kopts”, tad tiek veikts nodokļa papildlikmes pārrēķins.

Likumdošana nosaka, ka ar nodokļa papildlikmi apliek neapstrādātu LIZ, izņemot zemi, kuras platība nepārsniedz vienu hektāru vai kurai normatīvajos aktos ir noteikti lauksaimnieciskās darbības ierobežojumi.

Neapstrādāta LIZ ir visa lauksaimniecībā izmantojamā zemes platība zemes vienībā, ja vairāk nekā 70% no šīs platības attiecīgajā zemes vienībā līdz kārtējā gada 1.septembrim netiek izmantoti lauksaimniecības produktu ražošanai vai audzēšanai, ieskaitot ražas novākšanu, dzīvnieku ganīšanu un turēšanu lauksaimniecības nolūkiem, vai ja minētā zemes platība nav uzturēta labā lauksaimniecības un vides stāvoklī. LIZ platība nav uzturēta labā lauksaimniecības un vides stāvoklī, ja līdz kārtējā gada 1.septembrim tajā vismaz vienu reizi nav veikta pļaušana, zāles novākšana vai sasmalcināšana un izkliedēšana.

Informējam, ka saskaņā ar grozījumiem likumā „Par nekustamā īpašuma nodokli”, kas stājas spēkā 2013.gada 1.janvārī, par neapstrādātu LIZ tiek uzskatīta visa lauksaimniecībā izmantojamās zemes platība zemes vienībā, ja vairāk nekā 30 procentu no LIZ platības attiecīgajā zemes vienībā līdz kārtējā gada 1.septembrim netiek izmantoti lauksaimniecības produktu ražošanai vai audzēšanai, ieskaitot ražas novākšanu, dzīvnieku ganīšanu un turēšanu lauksaimniecības nolūkiem, vai minētā zemes platība netiek uzturēta labā lauksaimniecības un vides stāvoklī.

Turklāt neatkarīgi no likumā „Par nekustamā īpašuma nodokli” noteiktajai papildlikmei, arī pašvaldībai ir tiesības noteikt savos saistošajos noteikumos paaugstinātu NĪN likmi par neapstrādātu lauksaimniecības zemi no 1,5% – 3%. Tādā gadījumā gan likumā, gan saistošajos noteikumos noteiktās papildlikmes summēsies.

Siguldas novadā ar 2014.gadu par neapstrādātu lauksaimniecībā izmantojamo zemi ir noteikta paaugstināta nekustamā īpašuma nodokļa likme – 3% no kadastrālās vērtības.

____________________________________________________

Bioloģiski audzētās pārtikas Tiešās pirkšanas pulciņš Siguldā 

Siguldā darbojas bioloģiskās pārtikas Tiešās pirkšanas pulciņš, kas ir entuziastu kopīgi radīts un nodrošina iespēju regulāri iegādāties svaigu bioloģiski audzētu vietējo pārtiku pa tiešo no Vidzemes zemniekiem par pieņemamām cenām. Pārtika ir dabīgi audzēta – bez lauksaimniecības ķīmijas, minerālmēsliem, ĢMO un antibiotikām, līdz ar to bioloģiski audzēta pārtika nesatur to atliekas.

Šobrīd produkciju iepērkam no astoņām bioloģiskajām saimniecībām: z/s „Ceplīši” (More), z/s „Lejas suces” (Nītaure), z/s „Silpurmašas” (Turaida), z/s „Lielkalni” (Ungurpils), z/s „Kaņepītes” (Kocēnu pag.), z/s „Lejnieki” (Mālpils), z/s „Dulbeņi” (Rencēnu pag.) un z/s „Kalna rēķi” (Mārsnēni).

Produkcijas klāstā ir sezonas zaļumi, dārzeņi un augļi, zaļumu, dārzeņu un augļu pārstrādes produkti (garšvielas, konservi, sīrupi, džemi, sulas), graudu produkti (auzu pārslas, griķi, milti, klijas, graudi, zirņi), medus produkti un tējas, govs piena produkti (piens, skābais un saldais krējums, biezpiens, sieri, sviests), kazas piena produkti (piens, krējums, biezpiens, sieri, jogurts), putnu olas (vistu, zosu, pīļu, paipalu), kā arī vistas, pīles, truša, jēra, kazlēna un liellopa gaļa.

Pasūtīšana un izdale tiek veikta brīvprātīgi pēc dežūru principa. Tas ir darbs, kas katram pulciņa biedram prasa vidēji divas stundas mēnesī.

Pirmdienās aptuveni plkst.13.00 tiek elektroniski izsūtīta pasūtījumu tabula, kuru var aizpildīt līdz otrdienas rītam plkst.10.00. Produkcijas izdale notiek trešdienās no plkst.17.30 līdz 18.45 veselības profilakses centrā „Malus”, Pils ielā 13 (Swedbank pagalma ēkā, 3.stāvā).

Plašāka informācija pa tālruni28378038 vai e-pastu inese.romanova@gmail.com.

____________________________________________________


Saimniecībās uzkrātās plēves un citu iepakojumu izvedīs bez maksas

Latvijas Zaļā punkta sadarbības partneris Eko Reverss arī šogad aicina Latvijas zemniekus uzkrāt un pārstrādei nodot minerālmēslu maisus, dārzniecībā izmantoto plēvi, lopbarības ietinamo plēvi un sietus, kā arī plastmasas kannas.
Izvešana notiks ar Eko Reverss transportu, iepriekš par to vienojoties ar katru individuāli. Tiklīdz saimniekam izveidojas iepriekš minēto atkritumu uzkrājums, jāsazinās ar Eko Reverss speciālistu pa tālruni28382308 vai 67501011. Kanniņām jābūt rūpīgi izskalotām un plēvēm atbrīvotām no salmu, skābbarības un augsnes atliekām.

Nelielo saimniecību īpašniekus aicinām kooperēties ar kaimiņiem un savest lielāku daudzumu materiālu vienuviet, lai labais nodoms – saudzēt dabu, nododot atkritumus pārstrādei – ir samērojams ar cita dabas resursa – degvielas – patēriņu.
Nododot materiālus pārstrādei, lauksaimnieks ne vien atbrīvojas no atkritumiem, par kuru izvešanu un noglabāšanu atkritumu apsaimniekošanas poligonā citkārt būtu spiests maksāt, bet arī saņem apliecinājumu par videi kaitīgo atkritumu nodošanu otrreizējai pārstrādei, ko nepieciešamības gadījumā varēs uzrādīt kontrolējošajām iestādēm.

Savākto materiālu Eko Reverss nogādā uz pārstrādi rūpnīcā NordicPlast, kas atrodas Olainē. Tur top plastmasas granulas, kuras tālāk izmanto jaunas plēves vai dažādu cietās plastmasas priekšmetu ražošanā.

Vairāk informācijas par plēvju un kanniņu savākšanas projektu:

Egita Matulēna
Eko Reverss
Projektu vadītāja
Egita.matulena@ekoreverss.lv
Tālrunis:
28382308 vai 67501011

Vairāk informācijas par iepakojuma pārstrādi:
www.ekoreverss.lv
www.zalais.lv
https://twitter.com/#!/zalaispunkts
http://www.draugiem.lv/atkritumi
www.nordicplast.lv

____________________
***
Informāciju sagatavoja un apkopoja Siguldas novada pašvaldības galvenā lauku attīstības speciāliste Ineta Eriksone.
Par satura papildināšanu vai izmaiņām informēt: ineta.eriksone@sigulda.lv.

Pasākumi

Aptauja