×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Ceturtdiena, 28. marts
Šodien sveicam: Gunta, Ginta, Gunda
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Diskusijas

Tēmu saraksts

KULTŪRAS NAMA NOJAUKŠANA
skaidrite
2014-02-06
2014.gadā plānots sākt darbu pie Siguldas pilsētas kultūras nama rekonstrukcijas, kurš esot MORĀLI NOVECOJIS. Projekts faktiski paredz šī nama nojaukšanu un jauna būvēšanu (ne tāpēc ka fiziski novecojis, bet tāpēc ka slikti izskatās). Šie paši ļaudis pirms laika līdzīgi sprieda par stacijas ēku, bet tagad plātās ar atjaunoto staciju.
Ikvienam paaudzēs dzīvojošam Siguldā, kultūras nams u.c. ēkas saistās ar daudzām jaukām ikdienas atmiņām, ar pulciņu apmeklējumiem, pirmo koncetru, apsveikumiem. Te ar laiku izauguši daudzi slaveni mākslinieki, tie atgriežas lai sniegtu savus koncertus. Nojaucot šādas ēkas jūs iznīcināt cilvēku atmiņas. Bet iznīcinot atmiņas jūs pārcētat saiti ar dzimto vietu...un cilvēki sāk pamest Siguldu. Ja novada vadība patiesi grib strādāt iedzīvotāju labā, tad tai skaidri jāpasaka – kuru iedzīvotāju labā? Vai to, kas paaudzēs šeit dzīvo un no sirds mīl Siguldu; vai to, kas maksā lielāku nodokli budžetā un pārceļas uz Siguldu, jo Purvciemā un Juglā kļuvis par šauru.

Kārtībnieks
 - 2014-02-06 10:27
Jā, tiešām! Padomijas mantojumā atstāto ēku nojaukšana rosina cilvēkus doties prom no Siguldas. Dienas domu grauds!

Es esmu tikai par! Jāatbrīvo Siguldas centrā vieta jaunai arhitektūrai. Lai atbraucošie neLatvijas tūristi spētu ieraudzīt ko vairāk un beigtu Latviju salīdzināt ar citām bijušajām Padomijas valstīm.
Ieteiktu aizbraukt kaut vai uz to pašu Tallinu. Paskatīties kā tur izskatās publiski pieejamās ēkas pilsētas centrā.

Konkrētais kultūras nams nav nekādā veidā pielīdzināms kultūrvēsturiskam mantojumam.
Atbilde: Kārtībnieks
skaidrite
 - 2014-06-30 13:52
Bet iznīcinot atmiņas jūs pārcētat saiti ar dzimto vietu...
Kristaps
 - 2014-03-28 09:55
Kārtībniek, redzēsim, ko teiksi, kad Siguldas centrā parka vietā parādīsies jaunā stila arhitektūra brūna Kropotkina monstra izskatā.
Kārtībnieks
 - 2014-03-28 11:31
Domāju, ka teikšu to pašu.
Līdzīgas runas gāja, kad parādijās iecere būvēt biroju ēku Ausekļa/K. Valdemāra ielas krustojumā - ēku, kur kādreiz atradās Latvijas Krājbanka. Un vai šodien tā ēka kādam traucē?
Es1
 - 2014-04-07 12:37
kārtībnieks nojauktu arī Dailes teātri Rīgā. Padomu mantojums, zin...
Kārtībnieks
 - 2014-04-07 15:09
Dailes teātris būs nedaudz cits stāsts. Tas vismaz ir individuāls projekts, nevis kā Siguldas kultūras nams - tipveida projekts bez jebkādas kultūras arhitektūrā.
Un tik nesākat brēkt par to, kādai jābūt kultūras ēku arhitektūrai - apskatiet kaut vai to pašu Oslo operu.
Kārtībnieks
 - 2014-04-22 08:47
Nevēlējos sākt jaunu tēmu, tāpēc savu sāpi paraudāšu šeit.
Lieldienu brīvdienās Siguldas kultūras namā bija pasākums, kas paredzēts bērniem - AHHAA zinātnes centrs.
Protams daudzi vecāki ieradās ar savām atvasēm, ņemot līdzi arī pašus mazākos ģimenes locekļus.
Bet, ar ko nācās saskarties? Ar to, ka šī ēka nav pieejama vecākiem ar maziem bērniem. Respektīvi, nav iespējams tikt ēkā ar bērnu ratiem. Tas bija manāms daudzu vecāku sejās, kad nācās ratus nest augšā pa trepēm.
Pie galvenās ieejas trepēm NAV pandusa. NAV lifta. Vienīgais, kas tur ir - pussabrukušas trepes un lenteris pie sienas vietā, kur sen atpakaļ bija panduss.
Skumji, skumji, skumji...
Atbilde: Kārtībnieks
Administrācija
 - 2014-04-22 11:53
Labdien!
Siguldas novada Kultūra centram tuvākajā nākotnē tiek plānota rekonstrukcija, kā rezultātā patlaban netiek plānoti remontdarbi vai citu uzlabojumu veikšana.
Turpmāk izskatīsim iespēju uz pasākumiem, kas plānoti bērnu auditorijai, aprīkot Siguldas novada Kultūras centra kāpnes ar pagaidu pārvietojamo uzbrauktuvi.
Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Atbilde: Kārtībnieks
Kārtībnieks
 - 2014-04-24 08:47
Nevajadzētu plānot tikai uz bērnu pasākumiem, bet gan jebkuru pasākumu.
Kaut vai tās pašas vēlēšanas - ļoti daudzi vecāki, tai skaitā arī es ar sievu, ņemam līdzi bērnu ratiņos. Iepriekšējās vēlēšanās arī staipijām ratus augšā/lejā pa tām pat kāpnēm.
Protams, neaizmirsīsim arī par cilvēkiem, kas spiesti pārvietoties ratiņos.
Administrācija
 - 2014-04-24 11:06
Labdien! Siguldas novada pašvaldības Īpašumu, būvniecības un investīciju pārvaldes Īpašumu nodaļas speciālisti ir izgatavojuši pārvietojamu pandusu, kas tiks izmantots atsevišķos pasākumos, tostarp Siguldas novada Veselības dienā, vēlēšanās un citos, lai Siguldas novada Kultūras centrs būtu pieejams cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kā arī vecākiem ar bērnu ratiņiem. Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Atbilde: Administrācija
Kārtībnieks
 - 2014-04-26 18:33
Liels paldies!
Vecāki ar maziem bērniem un citi cilvēki, kuriem paduss ir vajadzīgs, to novērtēs.
skaidrite
 - 2016-10-31 11:05
Administrācijas funkcija nav reaģēt uz iedzīvotāju sūdzībām un priekšlikumiem. Administrācijai ir jāvada pilsētas attīstība atbilstoši plānošanas dokumentiem.

Kāpēc arhitekts nespēja rekonstruēt kultūras namu saglabājot liepu aleju gar Raiņa ielu. Tagad aleja kropli būs tikai vienā ielas pusē. Kāpēc Administrācija neaizstāvēja sabiedrības intereses vadoties pēc saistošiem plānošanas dokumentiem. Alejas ir Siguldas atšķirība, kas Siguldas novada teritorijas plānojumā īpaši atzīmētas kā pilsētas telpiskajai struktūrai vizuāli nozīmīgi ainavas elementi. Diemžēl atkal viena būve padarīs Siguldu “plikāku” un mainīs tās identitāti. Bet cilvēki izvēlās dzīvot Siguldā, kāda tā ir, nevis par kādu to pārvērtīs Administrācija.
Atbilde: skaidrite
Administrācija
 - 2016-10-31 14:03
Labdien, Skaidrīte!

Oktobra nogalē Siguldas novada Kultūras centrā un teritorijā ap to uzsākti vērienīgi rekonstrukcijas un teritorijas labiekārtošanas darbi, kuru laikā Kultūras centram pieguļošajā teritorijā tiek izcirsti arī vecie vai bīstamie koki, kuri vairākkārt ir radījuši apdraudējumu Kultūras centra apmeklētājiem. Tāpat nocirsti tiek tie koki, kuri atrodas pārāk tuvu ēkai un var nelabvēlīgi ietekmēt tās tehnisko stāvokli. Kokus pirms Siguldas novada Kultūras centra rekonstrukcijas uzsākšanas, norādot uz bīstamajiem vai bojātajiem kokiem, apsekojis dendrologs. Pašvaldības galvenā dārzkopības speciāliste Dita Laure norāda, ka nocirsto koku vietā tiks iestādīti jauni, kvalitatīvi koki, kas iekļausies apstādījumu plānā, kas piemērots pilsētas centram ar blīvu apmeklējumu.

Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Atbilde: skaidrite
lakshmi
 - 2016-11-04 22:49
Skaidrīt, šajā jautājumā jums patiesi ir 100% taisnība. Pat mūsu ģimenes jaunākās paaudzes pārstāvis divgadnieks katru dienu ejot gar nozāģētajiem kokiem jautā: kāpēc, kāpēc? Es arī domāju, ka Siguldas seja ir izmainīta. Nav jau runa par bruģētajiem celiņiem, mākslīgiem puķu veidojumiem, sporta būvēm, bet par to, ka Siguldas klusā, mājīgā aura ir pagaisusi. Tā vairs nav mierīgas atpūtas pilsēta ar koku zaļo lapotņu ieskautām intīmas noskaņas vietām. Tā tagad kļuvusi par nemiera pārņemtu cilvēku izpausmju vietu. Tādā laikmetā dzīvojam. Ja vēlamies dzīvot harmonijā, līdzsvarā ar dabu, tad jāmeklē cita vieta, kur nav agresīvu izpausmju.
lakshmi
 - 2016-11-04 22:30
Kādu brīdi šķita, lai jau būvē,ja jau uz remontu gadu garumā bija grūti saņemties, bet kārtējā Siguldas vides izkropļošana, nozāģējot dzīvus kokus ar atrunu,ka tie bojāti, liek sirdij sāpēt. Kā gan visa bērzu aleja var būt tik traucējoša! Tie ir lietas koki un neticas, ka tie nonāks krāsnī. Nebija jau bojāti. Tajā sākās dziesmu svētku, pilngadības svētku, pilsētas svētku un citu pasākumu gājieni. Tā bija Siguldas tradīcija gadu desmitiem. Protams, ka mums dabā uzaugušiem, sāp sirds par koku galināšanu. ;Sodien ievēroju, ka skaistās, kuplās , bet nepāraugušās egles pie kultūras nama Raiņa ielas pusē iezīmētas ar sarkanu apli, laikam nozāģēšanai. Tā būs kļūda, jo apskatot kokus, redzams tie ir labā stāvoklī. Tās ir vinereizējas ar saviem platajiem zariem gandrīz līdz zemei un Ziemassvētkos vienmēr iepriecina skaisti apsnigušas.Katru gadu gribas izgreznot. Vietā iestāda dažādus pundurkokus, kuri pat 2-stāvu būvi nepāraug, bet Siguldā nerakstīts likums bija, ka mājas nedrīkst pāraugt kokus, t.i., celtnes ne augstākas par 3 stāviem. Krievu laikos tas tika pārkāpts un mūsdienās ar masīvo terašu celtni aiz universālveikala vispār aizmirsts.
Atbilde: lakshmi
Septiņi
 - 2016-11-07 14:11
Es laikam tomēr gribu, lai personīgi man dzīvot ir ne tikai skaisti, bet arī ērti un droši. Arī Raiņa parks ir pārāk pēc meža - manai kundzei bail pa tumsu, man jāiet viņai pretī un hokeja sezonas laikā tas ir apgrūtinoši.
Kad mēs būvējam daudzdzīvoklenes, nedrīkst stādīt tādas alejas, pa kurām nevar samainīties ugunsdzēsēju auto. Kad būvēja kultūras namu, šie autiņi laikam bija mazāki, jo aleja bija tāda knapa. Diemžēl nozāģēto koku stumbri rāda, ka paši koki arī cietuši un var būt bīstami. Koks nedrīkst būt pašmērķis, cilvēka un viņa īpašuma drošība gan.
Atbilde: lakshmi
Administrācija
 - 2016-11-08 14:50
Labdien, lakshmi!

Siguldā ik gadu tiek stādīti jauni, kvalitatīvi koku stādījumi. Ar kvalitatīviem un pilsētas videi atbilstošiem koku stādījumiem tiek atjaunoti gan vēsturiskie koku rindu stādījumi, piemēram, Lāčplēša, Kalna, Miera, Raiņa, Satezeles ielā u.c., gan veidotas jaunas vietas, kas ir piemērotas koku stādījumu izveidošanai, lai infrastruktūru vai komunikāciju uzturēšanas darbi, nelabvēlīgi neietekmētu koku augšanu un attīstību.

Bērzu ansamblis pie Siguldas novada Kultūras centra tika izveidots kā V.I.Ļeņina pieminekļa apzaļumošanas projekts 1960.gados. Kopš šī laika vairākkārt ir paplašināta, nu, jau par iebrauktuvi pārveidotā, gājēju ietve no Pils ielas. Piebrauktuves paplašināšanas laikā bērziem ir vairākkārt apzāģētas saknes, līdz ar to tie vairs nav droši – ir zināms gadījums, kad bērzs ir uzkritis Kultūras centra apmeklētāja automašīnai.

Siguldas novada Kultūras centra rekonstrukcijas apzaļumošanas projekts paredz 83 jaunu pilsētas videi piemērotu koku, kā arī daudzu krāšņumkrūmu, ziemciešu un sīpolpuķu stādīšanu. Plānotie apstādījumi ir daudzveidīgi, krāšņi un bagātīgi.

Arī turpmāk Siguldas novada pašvaldība, lūdzot koku stāvokli izvērtēt profesionāliem dendrologiem, rūpējoties par iedzīvotāju drošību, izzāģēs bīstamos un vecos kokus, to vietā veidojot jaunus, mūsdienīgus un pilsētvidei atbilstošus stādījumus.

Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
skaidrite
 - 2016-11-21 12:04
Administrācija atbild ka nozāģētais "...Bērzu ansamblis pie Siguldas novada Kultūras centra tika izveidots kā V.I.Ļeņina pieminekļa apzaļumošanas projekts 1960.gados."

Bērzu ansamblis pie dzelzceļa Ausekļa ielā tika izveidots par godu pirmajam kosmonautam Jurijam Gagarinam. Piemiņas akmenis tur jau sen ir pazudis. Vai šis būs iemesls, kāpēc arī šos bērzus vieglu roku varēs nākotnē nozāģēt???
Atbilde: skaidrite
Administrācija
 - 2016-11-22 11:35
Labdien, skaidrite!

Koki pilsētā tiek nozāģēti saskaņā ar profesionāla dendrologa atzinumu – gadījumos, kad tie apdraud iedzīvotājus un viņu īpašumu. Gagarina birzī koki netiks zāģēti, izņemot gadījumu, ja kāds no kokiem tiktu atzīts par bīstamu.

Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Atbilde: skaidrite
Septiņi
 - 2016-11-22 11:59
Es piederu pie paaudzes, kas būvēja ēkas arī krievu laikos, tādēļ zinu, kā tad stādīja kokus. Vajadzēja, lai ātri aug. Tāpēc pilsētu centros stādīja nepiemērotus, mežiem domātus kokus, ko varēja izrakt tuvējā mežā - bērzus, kas paši par sevi ir izcili koki, bet tie nav domāti pilsētu centriem... Bija viens laiks, kad stādīja (nezinu kā sauc) ātraudzīgas kļavas - tagad nav iespējams no tām tikt vaļā, jo izrādās pilsētās tās pārņem visus citus kokus... Tātad - šobrīd maksājam par kādreizējām kļūdām, dažreiz jāmaksā ar kokiem....Un tagad jāstāda koki, kas piemēroti vietai, nevis vislētākie....

Pasākumi