×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Piektdiena, 19. aprīlis
Šodien sveicam: Vēsma, Fanija
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Diskusijas

Tēmu saraksts

Suņi un viņu saimnieki
Jana
2014-10-16
Labdien.
Man ir jautājums vai drīkst vest pastaigā suņus (ne klēpju) bez uzpurņiem? Mani tas tracina, ka kad eju ar bērnu, garām iet saimnieks ar savu milzeni bez tāda!!!! Kāda ir garantija, ka neklups virsū - nekāda!!!

Alīsija
 - 2014-10-17 09:27
Par suņu uzvedību uz ielas 100% atbildīgi ir saimnieki. Par uzpurņiem- Ministru kabineta noteikumi Nr.266 nosaka, ka 11. Ja suns atrodas ārpus tā īpašnieka vai turētāja valdījumā vai turējumā esošās teritorijas, sunim jābūt uzliktai kaklasiksnai vai citam aksesuāram, piemēram, iemauktiņiem, bet bīstamam sunim jābūt arī sarkanai atšķirības lentei, ar ko apzīmē bīstamu suni.
12. Pilsētās un ciemos ārpus norobežotās teritorijas:
12.1. suni ved pavadā;
12.2. sunim ir uzlikts uzpurnis, ja suns ir atzīts par bīstamu saskaņā ar normatīvajiem aktiem par kritērijiem un kārtību, kādā suni atzīst par bīstamu un nosaka turpmāko rīcību ar to, kā arī par prasībām bīstama suņa turēšanai.
Atbilde: Alīsija
Jana
 - 2014-10-17 09:52
Paldies. Tas nozīmē, ka saimniekam pastaigājoties ar savu mīluli ir jābūt uzpurnim un pavadā. Bet kuram pilsētā tas būtu jākontrolē vai jāsoda saimnieki, ja viņi neievēro noteikumus?
Alīsija
 - 2014-10-17 10:11
Tātad uzpurnim jābūt tikai tad, ja dzīvnieks atzīts par bīstamu (skat. iepriekš punkts 12.2.), bet uzrauga pēc MK Nr. 266 punkta 2.1 Dienesta inspektoriem un pašvaldībām ir tiesības kontrolēt šajos noteikumos noteikto mājas (istabas) dzīvnieku labturības prasību ievērošanu, ja ir aizdomas vai sūdzības par šo prasību pārkāpumiem.
Ielejiņš
 - 2014-10-17 12:36
Diemžēl, bēdīgā pieredze liecina, ka vienīgais variants ir nikno suni un viņa saimnieku nofilmēt. Kaut vai ar mobīlo telefonu. Un ierakstu iesniegt policijā. Visi citi varianti beidzās ar neko. Suņa īpašnieks apgalvo, ka viņu apmelo un policija tam arī tic.
Administrācija
 - 2014-10-17 14:04
Labdien!
Siguldas novada Pašvaldības policijas speciālisti skaidro, ka 2006.gada 4.aprīļa Ministru kabineta noteikumu Nr.266 „Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai” 12.punktā noteikts, ka pilsētās un ciemos ārpus norobežotās teritorijas suni ved pavadā un sunim ir uzlikts uzpurnis, ja suns ir atzīts par bīstamu saskaņā ar normatīvajiem aktiem par kritērijiem un kārtību, kādā suni atzīst par bīstamu un nosaka turpmāko rīcību ar to, kā arī par prasībām bīstama suņa turēšanai.
2013.gada 20.novembra Siguldas novada saistošo noteikumu Nr.47 „Mājas (istabas) dzīvnieku turēšanas noteikumi Siguldas novadā” 12.1.punktā un 12.3.punktā noteikts, ka suņu īpašniekam (turētājam) ir šādi pienākumi: pastaigas laikā vest suni pavadā; pārvadāt suni sabiedriskajā transportlīdzeklī, sunim lietojot uzpurni.
Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Atbilde: Administrācija
Jana
 - 2014-10-17 17:27
Tātad, skatoties Siguldas novada saistošos noteikumus, ja saimnieks ar savu suni ir izgājis ārā bez uzpurņa, viņš pārkāpj noteikumus?! Tad ir jāizķidā ko īsti nozīmē "mājas (istabas) dzīvnieki" - arī privātās mājas vai tikai daudzdzīvokļu? Un kas to uzrauga? Pašvaldības policija?
inita
 - 2014-10-17 17:50
Jana! Diemžēl prakse rāda, ka tieši mazie sunīši ir bīstamāki un nereti ļoti agresīvi!
Augums nenosaka vai suns nikns vai nē!
Braucu ar riteni, suns īsā pavadā un no pagalma izskrien mazs suns un kož manam sunim kājās, saimnieks atbild, nu viņš mums tāda nikna, vinā kož visiem kas iet garām, vināi ir kucēni.., labi ka garām negāja mazs bērns... Labi ka mans lielais suns pat neiedomājās kost pretī.
Un ko iesākt, ja eju ar savu - liela auguma suni, kurram jau sugas aprakstā teikts - ļoti zems agresijas līmenis,. Suns ir ļoti atturīgs, bet tik bieži tieši vecāki ar bērniem jautā - vai drīkstam viņu paglaudīt, cik smuks.. u.t.t es protams atjautāju - vai tas tiešām jums ir vajadzīgs? Protams cilvēki samulst.
Liels nenozīmē nikns, tāpat kā cilvēkiem, ja viņš ir garš un man nav simpātisks, es taču tāpēc, ka var man uzbrukt nezvanu policijai.
Tieši šāda apraksta cilvēks, starp citu tĪŠā prātā no mugurpuses uzbrauca sunim virsū', kad bija vēl kucēns un apmierināti pasmējās un aizbrauca, kad suns iegaudojās, kaut gan mēs negājām pa riteņbraucēju celiņu...
Tā kā....

Pasākumi