Trešdiena, 8. jūlijs
Šodien sveicam: Antra, Adele, Ada
Laika ziņas: Sigulda +15℃, DR vējš 4.2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Diskusijas

Tēmu saraksts

Iela pie bērnudārza "Ieviņa"
Zane
2011-02-04
Labdien! Gribu vērst policijas (vai citu atbildīgo) uzmanību uz situāciju, kas ir izveidojusies pie bērnudārza "Ieviņa". Ielas posms gar bērnudārzu ir vienvirziena iela (no Dzērveņu ielas līdz Nurmižu 33), bet regulāri tiek pārkāpts šis ierobežojums un mašīnas brauc arī pretējā virzienā. Protams, ir saprotams, ka braukt pārdesmit metrus "pretlikumīgi" ir ērtāk, nekā ievērojot noteikumus, tomēr.. tas notiek pie bērnudārza un apdraud drošību, tādēļ ir nepieciešams kāds risinājums, lai situāciju uzlabotu (droši vien, ka nekas cits kā sodīšana šeit nepalīdzēs).

Māris Garjānis
 - 2011-02-04 18:56
Labdien. Paldies, Zane, par informāciju un ierosinājumu. Siguldas novada Pašvaldības policija šīs ceļa zīmes (iebraukt aizliegts) prasību ievērošanas kontroli sāks veikt jau šodien. Siguldas novada Pašvaldības policijas vārdā aicinu iedzīvotājus ziņot arī par citiem pārkāpumiem un nejēdzībām Siguldas novadā pa diennakts tālruni 26160288 Paldies par sadarbību!
Mārtiņš
 - 2011-02-07 13:17
Jauki, jauki par reaģēšanu! Jau šorīt pašvaldības policija bija pie bērnudārza. Tomēr mani vērojumi liecina, ka braukšanas virzienu biežāk neievēro tie, kas brauc ārā no bērnudārza teritorijas. Tas nozīmē, ka vārda tiešajā nozīmē aiz muguras šī rīta policijas apstāšanās vietai. Teorētiski vienā no bērnudārza novērošanas kamerām vajadzētu būt redzamam uz kuru pusi pa bērnudārza vārtiem izbrauc auto. Ap plkst. 11:00 bija viens "godalgojamais" - automašīna ar valsts numuru FT 202 (nav gan zināms vai izbrauca no bērnudārza teritorijas vai brauca visā ielas garumā).
Laura
 - 2011-02-08 08:38
Jā, pilnīgi iespējams, ka tie auto, kas izbrauc no b/d sētas, pārkāpj noteikumus, jo slinkums izmest loku gar Betu.:) Tad policijai vajadzētu padežūrēt vietā, kur sākas vienvirziena ieliņa (pie jaunajām daudzstāvu mājām).
Zane
 - 2011-02-08 08:56
Paldies Siguldas pašvaldības policijai par operativitāti un ātru reaģēšanu - gan vakar, gan šorīt policija jau tur bija un, cerams, ka arī pārkāpēji tika sodīti. Rodas sajūta, ka pašvaldības policijai Siguldā tiešām var uzticēties. Lai veicas!
Mārtiņš
 - 2011-02-14 08:18
Eh, laikam ziņas par pirmajiem sodītajiem neizplatās tik ātri. Pagājušo nedēļu pa vakariem vismaz 3 dažādi auto brauca pretējā virzienā - gan izbraucot no bērnudārza teritorijas, gan visā ielas garumā (piemēram, auto ar valsts numuru TX 5085). Šorīt izklaides turpinās - auto ar valsts numuru RA 98 izbrauc no bērnudārza, bet BMW (PK 4?) - visā ielas garumā... :(
Līga
 - 2011-02-14 15:18
Zane un Mārtiņ! Izskatās, ka jums mājas ir garlaicīgi, cilvēki - ejat taču uz darbu strādāt!!!
Sodītā
 - 2011-02-14 19:34
Man prieks par tādiem paraugpilsoņiem, kā augstākminētie!Ceru, ka viņi Valentīndienu svin gultā, sveču gaismā, dzerot vīnu, nevis, sēžot pie loga, ķerot satiksmes noteikumu pārkāpējus.... Lai Dievs nedod Jums pārkāpt kādus noteikumus, apzināti vai neapzināti, par kuriem jāmaksā dārgi- manā gadījumā 40 lati....Lai veicas!
Zane
 - 2011-02-15 09:55
Dārgās dāmas, es šo diskusiju sāku tāpēc, ka mani satrauc satiksmes drošība pie bērnudārza! Ok, tagad ziemā braukšanas ātrums ir salīdzinoši mazs, bet kas notiks vasarā? Kad, piemēram, kāda Līga, braucot pretējā virzienā, sadursies ar citu citu auto un tai brīdī gar bērnudārzu pa ietvi ies grupiņa ar 20 bērniem? Tad vairs nebūs runa tikai par Ls 40. Padomājiet, lūdzu, pirms rakstiet savus emocionālos komentārus.
Līga
 - 2011-02-15 16:33
Var saprast šo uztraukumu par bērnu drošību, un to saprot arī paši pārkāpēji, tieši tāpēc viņi pārkāpj šos satiksmes noteikumus tikai laikā kad bērni nav bērnu dārzā.
Sodītā
 - 2011-02-15 19:25
Bērnu grupa varētu garām iet ap plkst.11 dienā, kad grupām ir pastaigu laiks, ne jau vakarā. Un tur nemaz nav, kur ieskrieties, lai attīstītu tādu ātrumu, lai sadurtos. Vēl nav skaidrs, kāpēc vispār šī zīme uzstādīta, lai apgrūtinātu bērnudārza apmeklētāju dzīvi????Tad, jau bīstamāk braukt pa ceļu gar Betu, kur starp mājām bērni skraida un skraidīs bez uzraudzības.....
Dzintars
 - 2011-02-15 20:29
Noteikumi ir noteikumi. Ir lietas, kas ir jāievēro. Neticu, ka jūs brauksiet Rīgā pa Brīvības ielas pretējo joslu tikai tapēc, ka tur neredzēsiet nevienu mašīnu. Pilnīgi atbalstu, ka jaunā iela ir vienvirziena, jo tā domāta, lai vecāki pievestu bērnus, viņiem nebūtu jābaidās, ka bērns var izskriet uz ielas un notiks negadījums un man ir svarīgi, ka līdz ar vienvirziena ielu neveidojas sastrēgumi no rītiem un vakaros, visi var ērti noparkoties un satiksme netiek ierobežota kā tas būs tad, ja gar malu stāvēs mašīnas, pretī nāks mašīnas un vēl kāds mēģinās braukt taisni. Un pie Betas bērni neskraida,nevajag nepamatotas emocijas radīt - tām mājām ir pagalmi, kas nav saistīti ar brauktuvi. Aicinu tomēr padomāt globālāk nevis par tām 0,2 sekundēm, ko ieekonomējat pārkāpjot noteikumus.
Raivis
 - 2011-02-15 22:24
Interesanta diskusija! Dzīvoju turpat netālu, tāpēc izteikšu arī savu viedokli. Pirmkārt - vienīgā zīme, kas kaut kādā mērā sargā bērnu drošību ir zīme "dzīvojamā zona". Kā zināms, šī zīme ierobežo maksimālo braukšanas ātrumu un liek autovadītājam būt īpaši vērīgam zīmes darbības zonā, kas tieši šajā gadījumā arī ir autovadītāja galvenie pienākumi, braucot garām bērnudārzam. Otrkārt - vienvirziena satiksme šajā posmā ir svarīga tikai un vienīgi no satiksmes organizēšanas viedokļa, kas, manuprāt, pateicoties vienvirziena kustībai šajā posmā, arī tiek veiksmīgi organizēta. Treškārt - nevajag sevi mānīt ar uzskatu, ka bērns ir drošībā, ja ielā ir noteikta vienvirziena satiksme. Nav atšķirība kādā virzienā vai virzienos notiek satiksme, bērnam tā ir bīstama jebkurā gadījumā, it sevišķi vecumā, kad bērni vēl ir bērnudārzā. Šādā vecumā bērnam nav apziņa, lai novērtētu, kas ir iela, kā to šķērsot un kādā virzienā kursē satiksme. Tieši tāpēc bērnu uz bērnudārzu aizved un savāc vecāki, kuriem ir pienākums rūpēties par bērna drošību, tajā skaitā nodrošināt, ka bērns nenonāk uz brauktuves. Tāpat nevajag aizmirst, ka pa vienvirziena ielu ir tiesības braukt atpakaļgaitā. Ceturtkārt - braucot no veikala "BETA" puses zīmes "iebraukt aizliegts" darbības virziens ir diskutējams. Uzskatu, ka šī zīme attiecas uz stāvvietu nevis ielu. Jā, es zinu, ka nodoms ir bijis, lai šī zīme attiektos uz ielu, bet tā nav. Autovadītājs, redzot šo zīmi, nevar viennozīmīgi saprast,ka zīme attiecas uz ielu. Tāpēc ieteiktu izmantot savas tiesības tiem autovadītājiem, kuri ir sodīti tieši par šo pārkāpumu un pieņemto lēmumu apstrīdēt, ja vēl nav nokavēts termiņš. Piektkārt - viennozīmīgi esmu par to, lai vienvirziena kustība šajā posmā tiku saglabāta, tikai nepieciešams pārlikt zīmi "iebraukt aizliegts", lai tā neradītu nekāds šaubas autovadītājiem. Paldies par uzmanību :)
Cimmers
 - 2011-02-15 22:45
Vakar vēlu vakarā pašam iznāca izbraukt pa to ielu pretējā virzienā - "ķieģelis" uzstādīts samērā neveiksmīgi un nav uztverams viennozīmīgi. Drīzāk šķiet, ka tas attiecas uz stāvvietu pie dzīvojamās mājas blakus b/d, nevis uz jaunizveidoto ielu. Tiešām nesaprotu, kur skatījās zīmes uzstādītāji? Piemēram es tur braucu pirmo reizi un par šo vienvirziena ielu uzzināju vien no šīs diskusijas:)

Pasākumi

       Jūlijs 2020