Trešdiena, 8. jūlijs
Šodien sveicam: Antra, Adele, Ada
Laika ziņas: Sigulda +13.9℃, DR vējš 3.8 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Diskusijas

Tēmu saraksts

Mājdzīvnieki.
Jūlija
2013-03-07
Ļoti gribētos zināt, kā pašvaldības policijai veicas darbā ar suņu saimniekiem un vai ir rezultāti? Kā varam vērot, atkušņa laikā, nekas nav mainījies, ceļu malas un pļavas ir pilnas ar suņu ekskrementiem. Paldies, tiem suņu saimniekiem, kas ne tikai rūpējas par saviem mājdzīvniekiem, bet arī gādā par to, lai Sigulda patiešām ir skaista un sakopta pilsēta, savācot pēc sava mīluļa.

inita
 - 2013-03-07 14:45
Paldies, Jūlija par labiem vārdiem, jo es vienmēr aiz sava suņa savācu, tā dara arī mani paziņas. Vēl jaukāk, ja arī Siguldas iedzīvotāji aiz sevis ar savāktu savus ekskrementus, citādi pilni krūmi, Svētku laukuma malas - bail noiet mazliet no celiņa! nerunāsim pa Gleznotājkalnu...
Administrācija
 - 2013-03-08 11:38
Labdien! Arī šogad gluži kā citus gadus Siguldas novada Pašvaldības policija aicina mājdzīvnieku īpašniekus savākt savu mīluļu ekskrementus un preventīvā nolūkā dala īpašus papīra maisiņus to savākšanai. Maisiņi ar informāciju par dzīvnieku īpašnieku un turētāju pienākumiem un atbildību tiek izdalīti tiem suņu saimniekiem, kuri patruļas laikā tiek pamanīti pastaigājamies ar saviem mājdzīvniekiem. Akcijas mērķis ir izglītot iedzīvotājus, kuri būtu ieinteresēti dzīvot sakoptā pilsētā un, redzot šādus pārkāpumus, nepaliktu vienaldzīgi un aizrādītu. Konstatējot šādus pārkāpumus, policijas darbinieki izmanto savu tiesību izteikt mutvārdu aizrādījumu, kā rezultātā ekskrementi tiek savākti, jo šādas izglītojošās kampaņas mērķis ir sakopts Siguldas novads ar atbildīgiem iedzīvotājiem. Vairākkārtīgi Pašvaldības policija vietējos plašsaziņas līdzekļos ir vērsusi gan novada iedzīvotāju, gan viesu uzmanību uz to, ka saskaņā ar Ministru kabineta 2006.gada 4.aprīļa noteikumiem Nr.266 „Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai” mājas (istabas) dzīvnieka īpašniekam vai turētājam ir pienākums apdzīvotu vietu teritorijā savākt sava mājas (istabas) dzīvnieka ekskrementus. Atgādinām, ka Siguldas novada 2011.gada 8.jūnija saistošajos noteikumos Nr.9 „Siguldas novada sabiedriskās kārtības noteikumi” ir noteiktas vietas (Siguldas Svētku laukums, Siguldas pils komplekss, Raiņa parka bērnu pilsētiņa un citi bērnu rotaļu laukumi, skvēri un valsts vai pašvaldības iestāžu sporta laukumi), kurās dzīvnieku īpašniekiem aizliegts izvest pastaigā suni. Tāpat aicinām nepalikt vienaldzīgu katru novada iedzīvotāju un, redzot pārkāpumus, aizrādīt tiem, kas šo pienākumu nepilda, kā arī ziņot Siguldas novada Pašvaldības policijai. Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Laurinjsh
 - 2013-03-20 16:39
nav jāaicina, bet jāsoda. Tieši tik vienkārši! nu lai pabraukā pa pilsētu, pavēro. Nu šajās brīvdienās, piedodiet, pretīgi bija staigāt pa pilsētu. Bērns vārtoties pa sniegu ievārtījās suņa sūu... Nu pretīgi! Atkārtoju -nav jāaicina, bet jāsoda. Tieši tāpat kā liek omītēm un opīšiem taisīt jaunus māju numurus, tieši tāpat lai braukā un paseko suņiem. Kanādā sods par nesavāktu kaku - 2000$. Nu mums pietiktu ar 20 ls pirmajā reizē, otrajā - 200 ls. bet nu vispār man tas viss liekas tik dīvaini... un ja aizrāda saimniekam - uh, kas par 3stāvīgiem vārdiem. Laikam jau pats ar nelieto wc papīru. Lai veicas kakātāju tverstīšanā, nevis aicināšanā! Citādi kauns tūristu priekšā, kas tagad sāk braukāt. Nederēs nekādas jaunas pilsdrukas, ja blakus suu čupa.
lakshmi
 - 2013-03-25 17:18
Taisnība, ka aiz sava sunīša ir jāsavāc. Tā es arī daru, bet nereti nokārtojas arī tie suņi,kuri pasprukuši brīvsolī. Tomēr domāju,ka organiskie mēsli dabai nenodara ļaunumu, ko nevar teikt par plastmasas pudelēm, skārda bundžām un čipšu pakām. Iespējams, ka Siguldā vajag vairāk atkritumu tvertņu tādās vietās, kur šie atkritumi mētājas visvairāk. Pie tam nekad neatbalstīšu viedokli, ka sods ir efektīvs. Tā ir iebaidīšanas folosofija. Visveiksmīgāk attīstās tās valstis un pilsētas, kur tiek veikti veicinoši pasākumi. Tad jau skolā arī bērns par neizpildītu mājas darbu būs tikai jāsoda, bet vai viņš nākamreiz no bailēm izpildīs pareizi? Nē, drīzāk jāuzslavē vai jāveic atbalstošas darbības, lai cilvēkam būtu vēlme darīt labāk.
Laurinjsh
 - 2013-03-26 14:14
mēs esam postpadomju tauta, un diemžēl mūsu paaudzi neizaudzināt bez sodiem. Tika jau aicināti saimnieki vākt, bet tas nestrādā. Suņa fekālijas - tas nav mēslojums! iesaku palasīt info! un muļķīgi salīdzināt ar nemācīšanos :) un saviem bērniem mēs varam mācīt aiz sevis novākt, tikai to darot paši. Ja nevaram paši - tad jānāk palīgā pašvaldībai.
Gaida
 - 2013-03-27 09:06
Laurinjsh - prātīgi teikts!
murmulis
 - 2013-03-31 19:30
Sveiki.Vispirms priecīgas Lieldienas visiem!Jautājums Pašvaldības čaklajiem darboņiem.Šodien kā parasti ar savu suņuku gājām pastaigāties līdz vagoniņam utt.,protams,ar kaku maisiem kabatā.Tātad ejam un attduramies pret jauno aizlieguma zīmi uz kuras attēlots suns,kurš kakā un pāri sarkanas svītras...Tas nozīmē,ka tālāk ar suni iet aizliegts,vai arī,ka sunim aizliegts kakāt?!Otrs jautājums tiem pašiem darboņiem.Vai Jums kādreiz ir ienācis prātā kakājošo suņu īpašniekiem pajautāt vai dzīvnieks ir potēts un vai ir reģ. žetons?!
Administrācija
 - 2013-04-03 15:24
Labdien! Saskaņā ar Siguldas novada pašvaldības saistošajiem noteikumiem Nr.9 „Siguldas novada sabiedriskās kārtības noteikumi” 3.3.13.punktā minēts, ka liegums izvest suni pastaigā ir: Siguldas Svētku laukumā, Siguldas pils kompleksā, Raiņa parka bērna pilsētiņā un citos bērnu rotaļu laukumos, skvēros un valsts vai pašvaldību iestāžu sporta laukumos. Uzstādītās zīmēs ir tikai kā atgādinājums Siguldas novada iedzīvotājiem un arī brīdinājums tūristiem, kuri, iespējams, nav iepazinušies ar mūsu novada saistošajiem noteikumiem. Papildu informējam, ka Ministru kabineta noteikumu Nr.266 „Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai” ievērošana ir ikviena dzīvnieka īpašnieka pienākums. Tāpēc saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 106.panta pirmo daļu (Par dzīvnieku turēšanas, labturības, izmantošanas un pārvadāšanas prasību pārkāpšanu, kad izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu fiziskajām personām no pieciem līdz divsimt piecdesmit latiem, bet juridiskajām personām – no desmit līdz piecsimt latiem, konfiscējot dzīvniekus vai bez konfiskācijas), Siguldas novada Pašvaldības policija aicina savākt suņu izkārnījumus jebkurā novada teritorijā, kā arī ievērot liegumu pastaigām ar dzīvnieku iepriekšnorādītajās teritorijās. Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija.

Pasākumi

       Jūlijs 2020