Ceturtdiena, 2. jūlijs
Šodien sveicam: Lauma, Ilvars, Halina
Laika ziņas: Sigulda +20.4℃, D vējš 3.9 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Diskusijas

Tēmu saraksts

Siguldas ielu apgaismojums
Kristaps
2013-05-23
Kāpēc Siguldā tiek uzstādītas tieši tāda tipa laternas, kas apgaismo sev visapkārt – ceļu un ietvi, bet lielāko daļu gaismas velta tur, kur tai nav jābūt – grāvjos, krūmos, gravā un māju logos? 
Kāpēc uz ielām tiek uzstādītas laternas, kas ir derīgas tikai laukumiem un parkiem? 
Kāpēc Siguldas iedzīvotājiem ar saviem nodokļiem ir jāmaksā par nelietderīgi iztērētu elektroenerģiju, kad pilsēta apgaismo privātmājas, istabas, dārzus un krūmus? 
Kāpēc Siguldas iedzīvotājiem jācieš, kad istabu logos nevajadzīgi spīd laternu gaisma, kas paredzēta ielas apgaismošanai? Kā zināms, labam miegam nepieciešama tumsa, un te nav jautājuma par biezākiem aizkariem – gaisma ir tur, kur tai nav jābūt. 
Lakstīgalas iela, Pulkveža Brieža iela, Šveices iela, Dārza iela, Līvkalna iela un citur, kur notiek un notikuši "vides sakārtošanas" darbi. 
 
Kurš pieņēma lēmumu, ka pilsētas ielās vajag tieši tādas laternas? 
 
Atsevišķās pasaules valstīs un pilsētās ir paredzēti sodi un pat kriminālatbildība par gaismas piesārņojuma radīšanu, taču Siguldā ar to nodarbojas pati dome. 
 
Lūdzu atbildēt pēc būtības.  
Pret parasto domes darbinieku atrakstīšanos, ka viss notiek saskaņā ar būvnormatīviem, jau izstrādājusies imunitāte. Tāpat arī nevajag minēt Attīstības pārvaldes Īpašumu nodaļas standarta atbildi, ka laternas tiek izslēgtas darbdienu naktīs līdzekļu taupīšanas nolūkā, tas ir zināms, un jautājums nav par to. 
 
Kad sazinājos ar Attīstības pārvaldes Īpašumu nodaļas vadītāju Didzi Skrodeli, lai pārrunātu šo lietu, viņš ieteica traucējošās laternas izsist, kas neapšaubāmi ir "interesants" ieteikums no vadoša domes darbinieka. Manuprāt, ir iespējams civilizētāks un humānāks risinājums. 
Viņš arī minēja, ka tā ir dīvaina problēma, un neviens cits par to nav sūdzējies. Vai tā ir, vai arī dome vienkārši izliekas nemanām pilsētas iedzīvotājus?

Administrācija
 - 2013-05-24 13:42
Labdien, Kristap!
Siguldas novada Īpašumu pārvalde informē, ka Siguldas novadā HGLI E27 tipa laternas ir uzstādītas gājēju vai riteņbraucēju celiņu tuvumā, atbilstoši novada galvenās arhitektes prasībām Siguldas pilsētas vizuālajam noformējumam. Ielu apgaismojumam tiek izmantotas arī SGS 102 vai Algol 1100 tipa laternas, kas arī 2012.gadā tika izmantotas ielu apgaismojuma izbūvei, piemēram, Strēlnieku, Melioratoru, Vildogas, Čiatūras, Nākotnes un citās ielās.
Minēto laternu tipi ir derīgi uzstādīšanai pie ielām un to apliecina atbildīgo institūciju saskaņojumi izbūvētajiem objektiem.

Paskaidrojam, ka HGLI E27 tipa laternas spuldzes jauda ir 125W, bet ielu pārējiem apgaismojuma laternu tipiem tā ir tāda pati vai lielāka, piemēram, gājēju pāreju apgaismojuma laternām jauda ir 250W. Jaunajos projektos, kā piemēram, Pulkveža Brieža ielas celiņa izbūvē tiek izmantotas jaunā tipa UT 12 75W energoefektīvās laternas, kas atbilst pilsētas vizuālajam izskatam, bet patērē gandrīz divreiz mazāk elektroenerģiju pie lielākas gaismas atdeves. Esam saņēmuši daudzas pozitīvas atsauksmes no iedzīvotājiem, kuru māju tuvumā līdz šim nebija apgaismojuma, kā arī veiktie apgaismojuma modernizācijas darbi, neskatoties uz pieaugošo elektroenerģijas cenu un ielu apgaismojumu tīklu apjomu, nav būtiski palielinājuši izdevums elektroenerģijai, kas attiecīgi norāda uz investēto līdzekļu lietderību iedzīvotājiem.

Aprēķini liecina, ka gandrīz 70% pilsētas apgaismojuma tīklu ir modernizēti, kas atļauj laternu atsevišķu vadību, kas arī tiek veikts jau būvniecības laikā vai pēc tam, pielāgojot to konkrētai situācijai. Pēc plkst.24.00 līdz pieciem no rīta līnijās tiek padots spriegums tikai laternām uz gājēju pārejām, bīstamās vietās, krustojumos un katrai trešajai vai ceturtajai garākos līniju posmos.

Siguldas novada pašvaldības Īpašumu nodaļas speciālisti informē, ka pilsētā praktiski katru dienu izdeg kāda spuldze vai tiek sabojāta kāda laterna ielu vai celiņu apgaismojumā, tāpēc katras nedēļas otrdienās un ceturtdienās pilsētas apgaismojuma līnijās tiek veikti profilaktiskie un apgaismojuma remonta darbi.

Diemžēl ir arī vairāki ielu apgaismojuma ļaunprātīgas bojāšanas gadījumi, tāpēc Īpašumu nodaļai ir izveidojusies laba sadarbība ar Valsts policiju, Siguldas novada Pašvaldības policiju, kā arī tiek saņemta operatīva informācija no iedzīvotājiem par apgaismojuma demolēšanas vai citiem pašvaldības īpašuma bojāšanas gadījumiem, kā rezultātā, piemēram, pēdējo nedēļu laikā ir sagatavoti iesniegumi Valsts policijai par laternu demolēšanu Šveices ielā un Dārza ielā, ceram, ka vainīgie tiks sodīti un radītie zaudējumi segti.
Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Kristaps
 - 2013-05-25 19:34
Paldies par atbildi un liekajām rindkopām. 
 
Smalks un pilnīgi nevietā esošs mēģinājums biedēt ar policiju, jo iesniegumu jāraksta par pašu Skrodeli – kūdīšana uz likumpārkāpuma izdarīšanu. 
Šodien tur biju un tieši nodomāju – interesanti, kam gan traucē tik brīnišķīgās laternas uz Dārza ielas..? 
 
Par to, ka viss saskaņots un visam atbilstošs, nemaz nešaubos un jau rakstīju, runa nav par to. Tieši tāpat kā miljonu vērtais veloceliņš ir ar visiem saskaņots un būvnormatīviem atbilstošs, taču realitātē riteņbraucēji pārvietojas pa ceļu tam blakus, jo gluži vienkārši veloceliņš ir izveidots neērts un bīstams, bet par to jau neviens ar savu naudu un amatu neatbild, nav taču privāts projekts. 
 
Domes viedoklis tātad skaidrs – viss ir normāli. 
 
Ko vietējie, kam dzīvesvieta atrodas uz šīm minētajām ielām, saka par ielu apgaismojumu un laternām?
Māris
 - 2013-05-31 00:31
Siguldā esošajām laternām gaisma izplatās uz sāniem, piekrītu Kristapam, ka tiek izgaismoti krūmi. Domāju, ka vizuāli šīs laternas ir interesantas, bet nepraktiskas, jo parasti laternām gaisma izplatās uz leju un nedaudz uz sāniem. Tādas laternas ir ne tikai Siguldā, liekas, ka laternai vairāk ir vides elementa funkcija nekā gaismekļa funkcija.
Laurinjsh
 - 2013-06-05 10:08
jā, domes atbilde burvīga :) vienīgajam teikumam autora rakstā nav pat pievērsta uzmanība. Un galvenais, kas mani piesaistīja - Skrodeļa aicinājums sist laternas! No ierēdņu puses gan varēja "atrakstīties", ka ļoti žēl par sava darboņa izteikumiem un tā kaut kā. Bet nu letiņu ierēdņi ir tādi kāda nu ir :)

par veloceliņiem - šur tur ir dīvaini. bet nu ir labāk nekā nekā. Nobrauktuves dažviet palielas, galvenais nelikt mēli starp zobiem.
par apgaismojumu - smuki jau ir, par ekonomiju un efektivitāti - nemāku teikt, pa tumsu neblandos apkārt. un, ja godīgi, neesmu kompetenta komentēt, jo tiešām neesmu tumsas laikā sen staigājusi apkārt.
skaidrite
 - 2013-06-05 11:04
(...) „laternas ir uzstādītas atbilstoši novada galvenās arhitektes prasībām Siguldas pilsētas vizuālajam noformējumam (...) gājēju vai riteņbraucēju celiņu laternas HGLI E27 spuldzes jauda ir 125W, bet ielu pārējiem apgaismojuma laternu tipiem tā ir tāda pati vai lielāka. Jaunajos projektos tiek izmantotas jaunā tipa UT12 75W energoefektīvās laternas”.

Arhitektes lietotie atslēgas vārdi – vizuālais noformējums un spuldžu jauda. Tātad mērķis ir pilsētas izskata uzlabošana un elektrības patēriņa samazināšana. Bet kas tad ir apgaismojuma pamatfunkcija? Saskaņā ar ES ZPI kritērijiem „ielu apgaismojums” ir: stacionāras apgaismes ierīces, kas diennakts tumšajās stundās paredzētas labas redzamības nodrošināšanai, lai veicinātu satiksmes drošību, transporta plūsmu un sabiedrības drošību. Ielu apgaismojums ietver ielas braucamās daļas apgaismojumu, kā arī gājēju ceļu un veloceliņu funkcionālo apgaismojumu.

No šiem kritērijiem izriet, ka: drošības apsvērumiem ir priekšroka attiecībā uz estētiku. Un galvenais kritērijs labi padarītam darbam (uzstādītam apgaismojumam) ir tā atbilstība fotometriskām prasībām atbilstoši LVS EN 13201-2 jeb gaismas spožumam un vienmērīgumam izgaismotajā ielas posmā. Šeit jāatceras arī tas, ka ielai pieguļošo gājēju un velosipēdistu celiņu apgaismojums netiek iekļauts ielas apgaismošanas aprēķinā. Kā izbūvētais apgaismojums pilsētā atbilsts šim standartam?

(...) pēc arhitektes teiktā - Minēto laternu tipi IR DERĪGI UZSTĀDĪŠANAI pie ielām un to apliecina atbildīgo institūciju saskaņojumi izbūvētajiem objektiem. Bet jautājums jau ir par to, kādām vajadzībām tiek uzstādīts šis apgaismojums? Kam vēl nav skaidrs, iesaku palasīt VAS „Latvijas Valts ceļi” izstrādātu dokumentu „Ieteikumi ceļu projektēšanai. Ceļu apgaismojums”.
Kristaps
 - 2013-06-05 23:34
Dārza iela 3 – http://i.imgur.com/ZSOulN3.jpg
Kristaps
 - 2013-06-13 23:42
Dārza iela 7 – http://i.imgur.com/G4iugCQ.jpg
Kendo
 - 2013-06-16 10:56
Ielu apgaismojums ir labākais izgudrojums pasaulē... šaubu nav...
Man tikai tāpat kā Kristapam ir pretenzijas par to, ka tiek izgaismota ne tikai iela, bet dzīvojamo namu iekšpuse nakti.
Pat ņemot vērā, ka esmu uzstādījis īpašas gaismas necaurlaidīgas žalūzijas, tik un tā 'jaunā' laterna zīmē istabā uz sienas dīvainus ornamentus.
Skumjākais ir tas, ka saprotu, ka neviens tāpat neko nemainīs...
Administrācija
 - 2013-06-19 09:51
Labdien,
Siguldas novada pašvaldības Īpašumu nodaļas speciālisti lūdz atsūtīt oficiālu vēstuli ar problēmas izklāstu, konkrētu īpašuma adresi un īpašnieka tālruņa numuru (lai būtu iespējams sazināties) un nosūtīt uz e-pasta adresi ipasumi@sigulda.lv. Uz minētās vēstules pamata speciālisti izskatīs iespēju konkrēto apgaismojuma laternu, kas traucē iedzīvotājiem naktsmieru, atslēgt no plkst.24.00 – 5.00.
Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Kendo
 - 2013-06-19 23:32
Nerodas sajūta, ka kāds lasa un saprot. Ja minēto laternu izslēgs naktī, tad liela daļa ceļa paliks neizgaismota, kas ir pilnīgi garām. Laternai ir jādara tas, kam tā ir paredzēta - jāspīd un jāizgaismo. Vajadzētu tikai, lai tā spīd uz leju nevis uz sāniem. Nezinu kā vēl lai paskaidro...
cirliitis
 - 2013-09-11 12:52
Cik cilvēku tik viedokļu, es gan tieši bēdājos par to, ka manā ielā - Institūta ielā pretēja problēma, laternas vairs nedeg. Un tas ka spīdēja arī istabā man tieši patika, nevajadzēja pašai slēgt gaismu, kad naktī eju apraudzīt bērnus, gaiša apkārtne man liekas drošāka, jo kā zināms zagļi un citas dranķības mīl tumsu. :)
Kāpēc manā ielā vairs nav gaismas? Vai tā ir jauna politika, vai tikai tehniska kļūda par kuru neviens nav iedomājies noinformēt pašvaldību?
Administrācija
 - 2013-09-11 15:53
Paldies, ka ziņojāt! Informāciju esam nodevuši dienestiem. Plānotie ielu un celiņu apgaismojuma uzraudzības un uzturēšanas darbi notiek otrdienās un ceturtdienās. Laternu bojājumi, kas pieteikti citās vietās tiek nodoti novēršanai tuvākās nedēļas laikā. Bīstamās vietās - tuvākās apkopes dienas laikā.
Administrācija
 - 2013-09-12 16:42
Labdien! Siguldas novada pašvaldība informē, ka Institūta ielā speciālisti konstatēja, ka izsists vadības ķēdes automāts, kā rezultātā ielas apgaismojums nedega. Minētā problēma ir novērsta.
Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Kristaps
 - 2013-10-11 15:13
Cirslīt, zagļi un citas draņķības nav supervaroņi un tumsā neredz, tāpēc, ja tev kāds kaut ko gribēs nodarīt, tad tas notiks uz tukšas, apgaismotas ielas, kur ievilks apgaismotos krūmos un apgaismos tevi par domes izvēlēto izšķērdīgā apgaismojuma risinājumu. 
 
Pulkveža Brieža iela tagad izskatās fantastiski, lielisks paraugs – tās pašas apaļās laternas pie pašiem logiem. Uzslava galvenajai arhitektei.
Kristaps
 - 2013-11-12 15:38
Šveices iela 35 – http://i.imgur.com/gbCRg8P.jpg
Kristaps
 - 2013-11-13 15:10
Dārza iela 21 – http://i.imgur.com/TyoIxuA.jpg
Kristaps
 - 2013-11-14 16:08
Gāles iela 13 – http://i.imgur.com/TQXPqeM.jpg
Kristaps
 - 2013-11-15 16:06
Pulkveža Brieža iela 54 – http://i.imgur.com/Tvo7DU4.jpg
Kristaps
 - 2013-11-19 14:56
Kalna iela, Laurenči 1 – http://i.imgur.com/6SI7RRC.jpg
Kristaps
 - 2013-11-20 15:47
Šveices iela 15A – http://i.imgur.com/uNlB4mK.jpg
Kristaps
 - 2013-11-21 16:19
Pulkveža Brieža iela 44 – http://i.imgur.com/fUhDiFV.jpg
Zane_Lauka
 - 2013-11-21 16:54
Kristap, lūdzu uzmanīgi ar māju fotogrāfēšanu. Es negribētu, lai mans privātīpašums tiktu ievietots internetā. Pirms tam lūdzu pajautā manu atļauju...
Kristaps
 - 2013-11-22 16:08
Zane, lūdzu uzmanīgi ar savām vēlmēm. Vienreiz par šo jau diskutējām, bet, ja tavs privātīpašums ir redzams publiski, tad tas ir redzams publiski, kaut vai, piemēram, Google Streetview. Tikpat brīvi vari iebilst, ka Siguldu fotografē no baloniem un lidmašīnām, tur taču redzams pat tas, kas tavā pagalmā notiek aiz sētas.
Kristaps
 - 2013-11-22 16:10
Pulkveža Brieža iela 28 – http://i.imgur.com/zFRYj5V.jpg
Kristaps
 - 2013-11-25 17:53
Jaunā iela 2 – http://i.imgur.com/3ScptmN.jpg
Kristaps
 - 2013-11-26 15:53
Pulkveža Brieža iela 15A – http://i.imgur.com/wO9bA5S.jpg
Kristaps
 - 2013-11-27 15:03
Kalna iela 32 – http://i.imgur.com/jHl8LGg.jpg

Fakts: Kaķīškalnā bija normālas, pietiekami modernas laternas, kas pareizi pildīja savu īsto funkciju – apgaismoja ietvi un ielu, vēršot gaismu uz leju, taču to vietā pavisam nesen tika uzstādītas "pareizās" Siguldas laternas, kas tāpat kā citur "zaļajā" pilsētā tagad apgaismo krūmus, dārzus, istabas un visu pārējo, ieskaitot autovadītāju žilbināšanu.
skaidrite
 - 2014-01-21 08:58
Ceļa apgaismojuma mērķis ir nodrošināt vajadzīgo apgaismojuma klasi saskaņā ar LVS EN 13201-2.
Administrācijai iesaku izstudēt Valstī noteiktos standartus un profesionāļu izstrādātus ieteikumus, par ko plaši aprakstīts AS Latvijas Valsts ceļi Ieteikumos par ceļu apgaismojumu http://lvceli.lv/lat/sadarbibas_partneriem/normativie_dokumenti/ieteikumi_celu_projektesanai
Kristaps
 - 2014-01-24 14:56
28. novembrī notika iedzīvotāju tikšanās ar pašvaldības speciālistiem, kuras laikā Investīciju nodaļas vadītājs ieteica nosūtīt viņam vēstuli, kurā aprakstīt savu problēmu, lai rezultātā naktī tiktu izslēgtas mani traucējošās laternas, kā Siguldas dome jau ir izdarījusi vairākās citās vietās pilsētā, kur iedzīvotājiem tās traucējušas.
Iesniegums tika nosūtīts 6. decembrī.
Kopš tā laika ne rezultāta, ne atbildes.
Kristaps
 - 2014-04-30 14:45
Tā kā mani laikam neņem par pilnu, un "zaļās pilsētas" dome pat neatbild uz oficiālām vēstulēm, tad varbūt cienījamas žurnālistes rakstīto kāds uztvers:
http://www.lsm.lv/lv/raksts/arpus-etera/arpus-etera/sandra-kropa-nedeljas-nogale-jakjer-tumshas-debesis.a83825/

Gaismas piesārņojums nav sīka problēma, un vispār, kā jau iepriekš minēju, apdraud jūsu drošību.
Atbilde: Kristaps
Laurinjsh
 - 2014-05-01 09:34
kāpēc, lai par gaismas piesārņojumu pilsētas vadība uztrauktos, ja arī par trokšņa piesārņojumu, izliekas nedzirdam...

Pasākumi

       Jūlijs 2020       
1 2 3 4 5
678910 11 12
13141516 17 18 19
20212223 24 25 26
2728293031