Svētdiena, 5. jūlijs
Šodien sveicam: Andžs, Andžejs, Edīte, Esmeralda
Laika ziņas: Sigulda +14.9℃, DR vējš 5.7 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Diskusijas

Tēmu saraksts

Bērnu laukumiņš lauktehnikā
Endija
2013-07-09
Esmu "mazliet" nošokējusies par bērnu laukumiņu, kas atrodas lauktehnikā.. Laukumiņam pa vidu ir trotuārs, gadu gadiem iemīta taciņa riteņbraucējiem. Vai ierīkojot šo bērnu laukumiņu kāds ir padomājis par bērnu drošību??? Smieklīgi, abās pusēs pirms laukumiņa ir novietota aizlieguma zīme riteņbraucējiem, bet tas absolūti neaptur viņus tur braukt un bērnu drošība šajā laukumiņā ir apdraudēta. Kur tas vispār redzēts, pa vidu bērnu laukumam riteņbracēju celiņš??? Kaut kad it kā plānojas izveidot sētu apkārt laukumiņam, bet kad tas būs, kad notiks kāds negadījums? Mēs, māmiņas, protams varam būt klāt bērnam un gādāt, lai viņu tur nesabrauc, bet kāpēc man savs bērns ir jāpakļauj izbīlim, kad viņš dodas no šūpolēm uz slidkalniņu un pēkšņi zibenīgā ātrumā traucas riteņbraucējs.

Cimmers
 - 2013-07-13 00:21
Varu tikai 100% piekrist autorei. Ar meitiņu tur ejam regulāri un situācija ir tieši tāda - 90% riteņbraucēju brauc cauri, lai gan no abām pusēm ir aizlieguma zīme. Tā neko nelīdzēs, ja vien blakus nestāvēs policists - vienīgais efektīvais risinājums ir bērnu laukuma iežogošana. Saprotu, ka nav nekāds kriminālais pārkāpums, bet bērnu drošība tomēr ir svarīga! Zinu arī to, ka pašvaldība ir mainījusi norautās zīmes, bet tam nav jēgas - šo naudu labāk izlietot drošības uzlabošanai laukumā. Negaidīsim taču, kamēr uzbrauks kādam mazulim virsū?

Pavisam cita situācija ir ZPS bērnu laukumā, kur var droši spēlēties, jo gājēji un riteņbraucēji cauri tam nedodas.
Sherila
 - 2013-07-13 00:40
Jā, tas ir briesmīgi. Es arī turp dodos ar bērnu. Brauc cauri onkulītis, kurš neredz diez ko tālāk par savu degungalu un visdrīzāk tas būtu tas tips, kurš, ja uzbrauks bēnam, nolamās i viņu, i vecākus, ka nepieskata, ka neuzmanās, bet turpinās braukt cauri. Jaunieši dragā cauri lielā ātrumā... Vai tiešām nav iespējams iežogot teritoriju, atstāt vienus vārtiņus? Jo, ja tādus uztaisīs abās pusēs trotuāram, riteņbraucēji uzskatīs par pienākumu tos turēt vaļā, lai braukātu cauri. Ir tiešām neomulīgi, ka tas tā notiek. Ir divas izvēles - vai nu ir sēta un laukums paliek bērniem, vai nu jāazvāc laukums, lai turpinātu dot zaļo gaismu riteņotājiem. Taču apvienojams tas nav. Kur skatās vadība, ja vispār var izdomāt uztaisīt laukumu bēniem un atstāt šādu iespēju - cauri dragāt ar riteņiem!? Zīmes - tās tur tiek liktas tikai, lai atrunātos - betur taču ir zīme, nevaram izstāvēt visiem klāt!? Es, kā māmiņa, arī ieteiktu domāt kaut kādu risinājumu šim absurdam!
Administrācija
 - 2013-07-15 12:05
Labdien! Neskatoties uz to, ka abās Jēkaba laukuma trotuāra pusēs ir izvietotas aizlieguma zīmes, kuras norāda, ka riteņbraucēju celiņš beidzas, pašvaldība saņēmusi vairākas vecāku sūdzības, ka riteņbraucēji šīs zīmes neievēro, tāpēc esam aicinājuši Siguldas novada Pašvaldības policijas inspektorus pievērst uzmanību kārtības nodrošināšanai bērnu rotaļu laukumos. Zaļumsaimniecības speciālisti informē, ka šonedēļ Jēkaba laukuma bērnu rotaļu laukumā tiks uzstādīti norobežojoši elementi – ziedu arkas, kuras pildīs ne tikai dekoratīvu, bet arī funkcionālu uzdevumu – riteņbraucēji samazinās ātrumu uz trotuāra. Šobrīd Siguldas novada Pašvaldības policija pastiprinātu uzmanību pievērš velosipēdu kultūrai Siguldas novada ielās, skaidrojot noteikumus un atgādinot, kā ar velosipēdu pārvietoties droši – netraucējot gājējiem un automašīnu vadītājiem. Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Laurinjsh
 - 2013-07-15 14:12
arī Raiņa parkā vajadzētu pasekot. Reizēm jaunieši domā,ka tiltiņi joprojām ir skeitparks

Pasākumi

       Jūlijs 2020       
1 2 3 4 5
678910 11 12
13 141516 17 18 19
20212223 24 25 26
2728293031