Ceturtdiena, 9. jūlijs
Šodien sveicam: Zaiga, Asne, Asna
Laika ziņas: Sigulda +7.7℃, D vējš 2.8 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Diskusijas

Tēmu saraksts

Gājēju takas
inita
2013-08-12
Vai nav iespējams nesakārtotajās, pussabrukušajās gāje'ju tākās - pa kāpnēm no Kraukļu aizas, lejā pa vējupītes tiltiņiem, uzlikt zi'mi, ka tās ir bīstamas un ar beŗniem noteikti tur nevar iet, vislabāk, ka tās paredzētas ekstremāļiem, kam patīk pārvarēt papildus grūtības! Skats un kāpšana - baisa! Kāpnēm dēļi izpuvuši, izgāzušies, tiltiņi sašķiebušies. ŠORĪT biju lieciniece, ka kāda angliski runājoša ģimene ar diviem maziem bērniem, tos turot un stapot izteicās ne sevišķi glīti par taku stāvokli. Man bija neērti, sakopts ir tikai centrs, kur piebrauc ar autobusiem. Lūgums uzlikt brīdinājuma zīmi, jo kāpt lejā pa Kraukļu aizu tiešām ir jau bīstami! Ja kāds vietējais lauzīs kaklu, saprotu, ka tas nekas, bet ja ārzemnieks...varbūt tomēr vajag sakopt takas, ja cilvēkiem tūŗisma centrā, karte tiek iedota rokās un viņi ar vislielāko uzticību arī dodas pa šīm bīstamajām takām!!!

Administrācija
 - 2013-08-13 10:24
Labdien, Inita!
P/a „Siguldas tūrisma attīstības aģentūra” direktore informē, ka Siguldas novada pašvaldība ir jau vairākkārt lūgusi Dabas aizsardzības pārvaldi sakārtot Gaujas nacionālā parka teritoriju, pievēršot uzmanību ne tikai infrastruktūras elementiem, bet arī latvāņu izplatībai, bīstamu koku izzāģēšanai un kopējai parka ainavai.
12.augustā Siguldas novada pašvaldība nosūtījusi Dabas aizsardzības pārvaldei oficiālu vēstuli ar lūgumu novērst iepriekšminētās lietas, tostarp Jūsu komentārā izteiktās bažas: „Nav pieļaujams, ka Gaujas nacionālā parka teritorijā, kurā likumdevējs ir paredzējis dabas tūrisma un teritorijas ilgtspējīgas attīstības veicināšanu, jau vairāku gadu garumā nav nodrošināta kvalitatīva tūrisma infrastruktūra. Salūzuši tūrisma taku infrastruktūras elementi – tiltiņi, laipas, trepes, norādes u.c., kurus ik gadu avārijas stāvoklī, lieto aptuveni pusmiljons vietējo un ārvalstu tūristu visa gada garumā, ir ļoti bīstami cilvēka veselībai, dzīvībai un tiešā veidā grauj Gaujas nacionālā parka un visas Latvijas kā tūrismam draudzīgas zemes tēlu. Ir nepiedodami, ka tajā pašā laikā 10 Gaujas nacionālā parka teritorijā esošās pašvaldības kopā ar 60 tūrisma uzņēmējiem iegulda ļoti ievērojamus finanšu resursus tūrisma tēla popularizēšanā ārējos tirgos, lai nodrošinātu cilvēkiem darbu un ienākumus valstij. Tāda Eiropas finansējuma piesaistīšana tūrisma infrastruktūras uzlabošanai Gaujas nacionālā parka teritorijā, kas nesatur attiecīga finansējuma paredzēšanas jau radītās infrastruktūras uzturēšanai un apsaimniekošanai, kā tas notiek šobrīd, nav lietderīga.”
Siguldas novada pašvaldība sekos Dabas aizsardzības pārvaldes rīcībai šo trūkumu novēršanā.
Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
VG
 - 2014-01-09 11:18
Izskatās ka Siguldu vada tiešām siguldieši - neatrakstās uz problēmām, bet reāli kautko dara lietas labā - jaunās kāpnes uz Vējupīti vienkārši lieliskas!
Saprotu, ka nebija lēti, bet vismaz operatīvi un pamatīgi uzbūvētas - sargieties tik no skabargām uz roku balstiem! :)

Pasākumi

       Jūlijs 2020