Ceturtdiena, 2. jūlijs
Šodien sveicam: Lauma, Ilvars, Halina
Laika ziņas: Sigulda +21.1℃, D vējš 4.2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Diskusijas

Tēmu saraksts

Un atkal par lapu dedzināšanu
Ielejiņš
2013-09-11
Diemžēl, atrodas cilvēki, kuri ignorē noteikumos minēto, ka "lapas drīkst dedzināt tikai tad ja tas netraucē citus iedzīvotājus". Blakus mūsu mājai jau šobrīd viena tante ir sakrāvusi pamatīgu kaudzi un kā liecina iepriekšējo gadu pieredze, tās tiks regulāri dedzinātas. Un viņai ir vienalga, ka dūmi tiek pūsti citu dzīvokļu logos. Zem sava loga gan viņa nekad lapas nav dedzinājusi.
Un bēdīgākais, ka arī policija ir bezspēcīga. Tā ka atliek tikai lamāšanās un ūdenspaiņu variants.

Laurinjsh
 - 2013-09-15 11:12
šorīt kādā Parka ielas mājā kāds kūpina lapas. Dzīvoklis pilns dūmiem. vai tiešām nevar kaut ko darīt ar tiem kūpinātājiem?
Juris
 - 2013-09-15 17:55
Būtībā lapu un zaru dedzināšanas noteikumi šobrīd ir nepareizi. Principā taču varētu dedzināt cauru gadu, ja tas netraucē citus. Šobrīd laikā no 15.septembra līdz 15.oktobrim var pilnīgi likumīgi indēt kaimiņus kaut katru dienu. Jo punktu par to, ka dedzināt drīkst tikai tad ja tas netraucē citus iedzīvotājus itin mierīgi var ignorēt.
Atbilde: Juris
skaidrite
 - 2014-06-30 14:05
pilnīgi piekrītu, jo dedzinot mazos daudzumos dūmu arī ir maz.
Laurinjsh
 - 2013-09-15 20:08
šodien, kad ir bezvējš, spiediens dūmus spiež zemē - būtu jābūt aizliegtam dedzināt, jo tas TRAUCĒ. Ne tikai traucē - tas indē.man dzīvoklis ož pēc ugunskura. diemžēl izvēdināt arī nevaru. Vai tad tie,kas kurina stāv visu dienu vismaz 12 stundas ugunskura dūmos? es neesmu gluži ar mieru sēdēt smogā, tvanā. Tā kā bērns apslimis - arī iespējas aizbraukt nav. Tā nu baudām veselīgo Siguldas gaisu! Lūk, šo varētu iekonservēt!
Un kurinātājs nekad nededzina tad,kad vējš pūš uz viņa māju! Nekad!
Noteikumi ir jāizvērtē! Lai maksā lielāku NĪ nodokli, ar kuru Jumis savāc dedzināmo. Vai vismaz kompensē nededzinātājiem ceļojumu uz siltajām zemēm, kamēr ir atļauja svilināt.
Administrācija
 - 2013-09-16 16:20
Labdien!
Siguldas novada pašvaldības speciālisti informē, ka lapu un citu dabas materiālu dedzināšanai Siguldas novada pašvaldībā ir ierobežots laiks gan pavasarī, gan rudenī. Līdz ar to šim notikumam ir kā atbalstītāji, tā arī pretinieki.
Aicinām kaimiņus būt savstarpēji draudzīgiem un sekot līdzi vēja plūsmai lapu dedzināšanas laikā, kā arī izmantot PSIA „Jumis” akciju, kura norisināsies 27., 28. un 29.septembrī, kad no plkst.10.00 līdz 16.00 notiks šķiroto atkritumu savākšanas akcija, kuras laikā bez maksas varēs nodot dažādas lietas, tostarp zaļos atkritumus – ābolus, lapas, zarus un zāli. Aicinām kaimiņus savstarpēji sadarboties un nogādāt šķirotos atkritumus „Jumis” teritorijā Augļu ielā 8.
Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Ielejiņš
 - 2013-09-16 19:16
Paldies administrācijai par atbildi. Diemžēl, kaimiņu indēšana ar degošo lapu dūmiem tiek uzskatīta par pilnīgi normālu darbību. Šodien kaudzi pie mūsu mājas tante aizdedzināja. No sākuma dūmus vējš pūta prom no logiem. Vēlāk jau tieši logos. Tante mierīgi atstāja lapas degot un aizgāja prom. Ja ne četri spaiņi ar ūdeni, tad visu nakti vismaz 20 dzīvokļu iemītnieki baudītu gaisu komplektā ar smirdīgiem dūmiem.
Acīmredzot dedzināšanas noteikumi tiešām ir nepilnīgi. Jo pie mūsu mājas šī cīņa ilgst jau vairākus gadus, un pat policijas izsaukšana un vēstuļu rakstīšanas neko nespēj izmainīt. Tante spītīgi turpina dedzināt, un pie tam ne pie sava dzīvokļa, bet pavisam otrā mājas pusē.
Gaida
 - 2013-09-17 16:22
Labdien!
Ielejiņš - kā Tu ierosinātu mainīt saistošos noteikumus? Ir piedāvājumi? Piedodiet, protams, par humoru, bet kā pašvaldība varētu noteikt noteikumos vēja plūsmu un ātrumu, pie kāda var/nevar dedzināt? Vai arī, ja aizliegs dedzināt pavisam, kur šīs lapas liksim? Krausim čupā, maksāsim par papildu maisiem?
Tomēr kopumā es piekrītu, ka blīvi apdzīvotā teritorijā, lapas dedzināt nebūtu prāta darbs, īpaši brīvdienās, kad visi atpūšas.
Ielejiņš
 - 2013-09-17 17:26
Daudzās Latvijas pilsētās lapu dedzināšana ir aizliegta, jo pēc pētījumu datiem, degošu lapu dūmi ir indīgāki nekā cigarešu dūmi. Lai civilizēti tiktu galā ar lapām, ir divas vienkāršas iespējas: kompostēt tās pašiem un pārvērst vērtīgā mēslojumā vai, saliktas maisos, nodot komunālajam dienestam. Arī Siguldā lapu dedzināšanu būtu jāaizliedz. Jo atrodas cilvēki, kuri tiešām rīkojas ļaunprātīgi un dedzina lapas tieši tais brīžos, kad vējš tos pūš ne savu, bet kaimiņu dzīvokļu logos. Vismaz pie mūsu mājas jau vairākus gadus viens mēnesis pavasarī un viens mēnesis rudenī ir murgains. Tiekam indēti nepārtraukti. Šogad beidzot sākām to tanti regulāri izlamāt un apdzēst ugunskurus. Pēc tam vismaz dažas dienas varam normāli elpot.
Atbilde: Ielejiņš
skaidrite
 - 2014-06-30 14:03
lasot starp rindām redzama patiesā problēma - lapas dedzina privātmājās, bet traucē tas tikai dzīvokļos dzīvojošiem. nevajag āzim mesties par dārznieku un mācīt kā dārzs jākopj. ir pietiekoši daudz organisku atkritumu dārzā, ko drīkst tikai dedzināt un tas jādara tad kad konkrētais augs ir novākts nevis jākrauj kaudzēs un jārīko talkas, jo citādi dzīvokļos garlaicīgi.

Pasākumi

       Jūlijs 2020       
1 2 3 4 5
678910 11 12
13141516 17 18 19
20212223 24 25 26
2728293031