×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Sestdiena, 20. aprīlis
Šodien sveicam: Mirta, Ziedīte
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Diskusijas

Tēmu saraksts

Aerodium
Laurinjsh
2013-10-09
Varbūt esmu kašķīga dāmīte, bet nu visam ir limits.
Vai kāds ir izvērtējis Aerodiuma trokšņa līmeni? Dzīvoju diezgan tālu no tā. Netālu no Ventas ielas. Visas vasaras garumā ir dzirdama šī dūkoņa un rūkšana. Visas brīvdienas. Galva dulla.
Pēdējās nedēļas laikā arī pilsētas teritorijā ik pa brīdim var dzirdēt skaļos motorus.
Vai Aerodium ir saskaņojis savu izklaides centru ar vismaz tuvākajiem iedzīvotājiem? Un vai ir kāds, kas kontrolē šo trokšņa līmeni?
Atzīšu godīgi - šī dūkšana ir nogurdinošana, un diez vai akceptējama, ja to jāklausas visu sezonu, visas brīvdienas - kā no rīta tā līdz vakaram. Interesē kā ar šo troksni sadzīvo tie iedzīvotāji, kas dzīvo daudz tuvāk.

Kārtībnieks
 - 2013-10-09 18:45
Dzīvojot Kaķīškalnā - nesūdzamies. Nedzirdam.

Varbūt Jums ūdenssūknis pagrabā dūc? Vai skaņa nāk no metālu pieņemšanas punkta?
Laurinjsh
 - 2013-10-10 11:34
nē, tas nav sūknis - uz mana zemes gabala nav ne akas, ne sūkņu, un arī ne metālisti šo troksni rada.
To dūkoņu nearko nesajaukt. Zinu kā skan pie viņiem, un identiski skan arī manā lauka vidū.
cirliitis
 - 2013-10-10 13:06
Tīras ziņkārības jautājums: Ventas iela ir gara, no Šokolādes līdz pat Raibajam, par kuru rajonu tad ir runa, līdz kurienei tad tā skaņa aizklejo?
Drusku atminoties vidusskolas fizikas līmeņa zinības par skaņu.. rodas šaubas. Starp Jums un Airodium ir vēl mežs, upes grava, vēl mežs, tad dzelzceļš un... vai tiešām tas ko dzirdat ir viņi???? Nopietni šaubos.

Izlasot šo, gan lūdzu nedusmoties un nemesties atklātā strīdā, jo par vienu gan nešaubos, ka tam ka Jūs slikti jūtaties ir kāds nopietns iemesls. Vienkārši varbūt ir vērts nopietnāk izpētīt kāds. Piemēram, šķietama dūkoņa ausīs un dullums varbūt arī no galvas asinsvadu slimībām un ar to iesaku nejokot, tas notiek pat ar ļoti jauniem un visādi citādi veseliem cilvēkiem.
Laurinjsh
 - 2013-10-10 13:38
esmu netālu no Aparjoda. Klajā laukā. Skaņa iet pāri gan kokiem, gan gravām. Vajag tikai tam labvēlīgus laika apstākļus.
Un attiecīgos laika apstākļos, tur var dzirdēt arī vilcienu - bet tas aizbrauc un nedūc visu dienu :) Un līdz vilcienam arī ir pamatīgs attālums.
Tenerife
 - 2013-10-10 17:02
Nu vai ziniet...ja jau mums te ir tik slikti, varbūt vajag pārvākties no klajā lauka pie Ventas ielas uz biezo mežu 180 km attālumā no Siguldas- kaut kāds nebūt pamests nostūris, meža vidus, daba nāk pa logu un durvīm, nav aerodiuma, nav ceļu, nav vilcienu, līdz ar to nav arī trokšņu, dūkoņu, sanoņu, klaboņu utt. Ir tikai vilku gaudošana, kovārņu ķērkšana un visas iespējas uz Rīgu braukt par pilnu cenu un arī Rīgā pārvietoties par pilnu cenu ar sabiedrisko, nevienu nediskriminējot... + elpojot svaigo gaisu un raujot sūnas no kokiem vēl jāmēģina tikt līdz civilizācijai, respektīvi, autobusam.
Veiksmi!
Kendo
 - 2013-10-10 20:51
Nevajag aizvainot autoru vai sūtī viņu mežā... Man liekas, ka ir aprakstīta konkrēta problēma un ir uzdoti konkrēti jautājumi...
Laurinjsh
 - 2013-10-11 08:48
Tenerife, vai vienīgais, ko esat spējīgs/a ir kļūt rupjam/ai? Tas, ka nedziedu katrai slavas dziesmai līdz, ir tik neizturams? es dzīvošu tur, kur vēlēšos un uzdošu jautājumus, kas man ir svarīgi. Arī nepatīkamos. Un izteikšu savu kritiku, ja nebūšu mierā ar notiekošo.
Varbūt vajag iemācīties paklusēt, kad īsti nav, ko atbildēt :)
Lai Jums patīkama piektdiena un skaistas brīvdienas!
Kristaps
 - 2013-10-11 14:54
Ir kaitinoši, ka tiešām visas brīvdienas dūc vasarā un joprojām.
Ausekļa un Šveices ielas rajons, tie arī ir kilometri.
Laurinjsh
 - 2013-10-11 15:12
pfū, vēl kāds dzird.
Citādi, kravājot čemodānus uz mežu, gribēju iet pie ārsta, un pa ceļam pārlasīt fizikas grāmatiņu. :)
Administrācija
 - 2013-10-13 16:02
Aerodium pārstāvji informē, ka vēja tunelis no tuvākās dzīvojamās zonas jeb Siguldas atrodas 2,5 km attālumā. Dzīvojamajā zonā dzirdamais troksnis no Aerodium puses ir maksimāli līdz 50 – 60 dBA, kas ir līdzvērtīgs troksnis cilvēku sarunām metra attālumā. Telpās troksnis tiek slāpēts par papildus 30 dBA. MK noteikumi Nr.76 norāda, ka iekštelpās pieļaujamais troksnis dienas un vakara stundās (07:00–23:00) ir 35 dBA. Aerodium radītā skaņa nepārkāpj likumdošanā noteikto.
Aerodium vēja tuneli var dzirdēt tikai reizēm un arī tad tā radītais troksnis ir krietni klusāks par automašīnu radīto troksni.
Mitrā laikā un pa vējam skaņa izplatās vieglāk, tāpēc ir iespējamas dienas, kad tuneļa troksni var dzirdēt labāk – tas arī saistīts ar to, ka tuneļa izstarotās skaņas frekvencēs citu skaņas avotu ikdienā nav – attiecīgi kaut arī tunelis ir kluss pēc dB vērtībām, tomēr to iespējams atšķirt no pārējiem trokšņiem un psiholoģiski liekas, ka tas ir skaļāks.
Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Laurinjsh
 - 2013-10-19 08:56
nu skaidrs,ka pēc decibeliem tas nav skaļš. Toties psiholoģiski nogurdinošs.
Piemērs no darba tiesībām - ja man visu dienu dūktu lampa virs galvas - identiska dūkšana no lidotājiem - man ir tiesības darba devējam lūgt nomainīt vai salabot dienas gaismas lampu. Ja darba devējs neko nedara - jādodas uz Darba inspekciju.
Dīvaina mūsu likumdošana - ja nedolbī ausis - var turpināt psiholoģisko spīdzināšanu....
Laurinjsh
 - 2013-10-19 19:37
piemēram, šodien visas mūsu skaistās brīvdienas pavadītas vienmērīgā dūkoņā. Ne tikai manis minētajā vietā, bet arī centrā. Un gaisa mitrums ir piemērots arī tam, lai arī rīt mēs varētu baudīt brīvdienas dūkšanas pavadīti!
Es nedomāju, ka tas ir ok.
Laurinjsh
 - 2013-10-19 21:01
un tā kā mēs te saņemam balvas par to, ka esam veselīga pašvaldība - ieteiktu izpētīt kādi ir mūsu vides trokšņi.... Papētiet internetu - sakot ar Eiropas politiku samazināt vides troksni, kas kaitē cilvēka veselībai, beidzot ar dabas aizsardzību - dzīvnieki mūk no trokšņu zonām, barojas, vairojas un migrē citos virzienos...
es domāju, ka Aerodium ir jārisina šī problēma, jo tā ir problēma.
Vai man rakstīt oficiālu iesniegumu, šī jautājuma risināšanai? Vai man to jāiesniedz domei vai arī jāgriežas pie citām institūcijām - kā DAP vai VARAM, vai kāda cita?
Jo vairāk meklēju informāciju par šādu trokšņa veidu - jo vairāk saprotu, ka šo lietu vajadzēja celt gaismā jau vasaras sākumā.
Zane_Lauka
 - 2013-10-20 09:13
Labdien, Laura. Es gribēju mazliet oponēt un izteikt viedokli. Ne tikai Siguldai, bet ikvienam novadam ir sava infrastruktūra, tajā esošie objekti, rūpnīcas, šosejas u.c., kas cilvēkiem traucē un vienlīdz arī uzlabo dzīvi. Un man kā iedzīvotājam ir divas opcijas - samierināties vai nē. Es pieņemu, ka neviena interesēs būtu, lai no Siguldas pazustu aerodium vai manas ģimenes gadījumā - šoseja, kas viennozīmīgi ir skaļāka par Jūsu pieminēto troksni. Bet tāda ir pilsēta, mēs to mīlam un tāpēc šeit dzīvojam, nevis Pededzē, kur ir klusāks... iespējams. Mums ir jānovērtē Siguldas priekšrocības, ne jāgaudo par trūkumiem, jo tādējādi mēs vairojam negācijas, nevis ejam attīstības virzienā... Kādu nenoliedzami uzsākusi MŪSU pilsēta. Lai veicas!
Laurinjsh
 - 2013-10-20 09:39
es novērtēju visu labo :) nevajag mani pārprast, lūdzu, un atkal mani sūtīt dzīvot mežā :)
Bet es nedomāju, ka jāpieņem viss kā superīgo attīstību :) Un es nesaku, ka Aerodium būtu jāvācas prom. Es aicinu uz risinājuma meklēšanu.
Nav pieļaujams, ka viens cilvēks vai uzņēmums traucē pārējiem. Ja es ar auto iebrauktu kāda iekšpagalmā un visu dienu pastiprināti to gāzētu, noņemot vēl izpūtēju - diez vai iedzīvotāji būtu laimīgi un man nepalūgtu aizvākties :)
Šosejas tuvums Jūsu mājai - ir Jūsu izvēle. Šoseja tur bijusi pietiekami ilgi. Ja izvērtē tās troksni - varbūt pašvaldībai jādomā arī par tās izolētību ar trokšņu sienu. Es esmu izvēlējusies dzīvot pietiekami tālu no šosejām un dzelzceļa, lai dzīvotu salīdzinoši klusā vietā. Es neesmu izvēlējusies klausīties dūkoņā 12 h dienā.
Es esmu par attīstību! Bet ne jau uz citu miera rēķina.
Inta
 - 2013-10-21 11:43
Labdien! Bet varbūt tiešam ir vērts aiziet pie ārsta. Cilvēkam ir raksturīgi pielāgoties jeb adaptēties apstākļiem, un tas, kas sākotneji ir traucējis, ar laiku kļūst nepamanāms, jo esam ar to saraduši.Savulaik, studiju laikā, dzīvoju Rīgā Imantā, pāri laidās lidmašīnas uz un no Rīgas lidostas, to es dzirdēju tikai pirmās divās nedēļās. Dzīvoju pietiekami tālu gan no šosejas, gan dzelzsceļa - 3 un 2km. attiecīgi. Ir taisnība arī par attiecīgiem laika apstākļiem - mitra gaisa apstākļos vilcienu un sastāvu sadzirdamība ir tik laba, ka, šķiet tie ietrieksies mājā iekšā. Kaut kā spējam uz to nekoncencentrēties un sadzīvojam ar to.
Lai Jums izdodas pārvarēt šīs grūtības!
Laurinjsh
 - 2013-10-21 13:28
jūs droši varat mani sūtīt gan uz mežu, gan pie ārsta, ja vien pašiem labāk no tā paliek :) Mani tas nemaz nepārsteidz :)

vilciens patrokšņo un aizbrauc, viņš nebrauc vismaz 8 stundas bez apstājas. Es runāju par monotonu troksni. Un nav man jāpielāgojas nekam, kas man traucē. Protams, es pēc 5. stundas tos motorus nedzirdu - bet skaņa jau nepazūd. Smadzenes tik un tā to uztver, jo dzirde ir notrulināta. Varbūt anatomiju ieteikt pamācīties :) Vilciens man netraucē, kaut pilsētā dzīvoju netālu no sliedēm - JO vilciens ņem un aizbrauc. Ja tie kursētu bez apstājas - protams, traucētu - un arī tad es šūmētos.
Kristaps
 - 2013-10-21 13:44
Un ko tad ārsts līdzēs? Izrakstīs apdullinošas tabletītes, iedos ausu aizbāžņus un teiks, lai sēž istabā?
Aerodium ir privāts biznesa projekts, ar absolūto vairākumu pilsētas iedzīvotāju tam nav nekādas saistības. Tas nav salīdzināms ar valstisku infrastruktūras objektu kā šoseja, kas savieno Smilteni un Cēsis ar Rīgu.

Sestdien, ja vēl atceraties, pūta spēcīgs vējš. Svētdien, savukārt, vispār nebija vēja. Abas brīvdienas rūkoņa manā pusē bija vienlīdz labi baudāma.
Zane_Lauka
 - 2013-10-21 14:32
Bet kādi ir reālie ierosinājumi, ja mēs nevēlamies, lai Aerodium dotos prom no Siguldas? Uzbūvēt to visu angārā? Pazemināt motora jaudu, lai cilvēki lido zemāk/klusāk? Jo vairāk!? Kā šajā visā var palīdzēt pašvaldība, valsts? Varbūt Tiesībsargam jāzvana?
Saprotu, ka citviet pasaulē gar šosejām būvē sētas, kas slāpē skaņas, trokšņus, vibrācijas, bet es neatbalstītu, ja ko tādu gribētu darīt Siguldā. Tāpēc arī neredzu reālu iespēju, ko Aerodium tagad darīt? Mainīt vēja virzienu? Regulēt mitruma līmeni? Pieņemt vienu apmeklētāju dienā, iepriekš saskaņojot ar Lauru un Kristapu vai citiem iedzīvotājiem, kuri jūt diskomfortu (piedodiet par sarkasmu!)?
Lūdzu, priekšlikumus studijā!
Laurinjsh
 - 2013-10-21 16:03
tas ir bizness. Un viņiem arī būtu jādomā. Jāpieaicina speciālisti un jādomā. Man nav tehnisku zināšanu šādās tehnoloģijās. Iepriekšējos gadus šāda trokšņa nebija. Līdz ar to saprotu - uzņēmējs attīsta savas tehnoloģijas, un būtu laiks padomāt arī par tehnoloģijām, lai netraucētu ar savu uzņēmējdarbību citiem.
Ko darīt pašvaldībai? Tas ir tiešs pašvaldības darbs - pārstāvēt iedzīvotājus, kas viņus ir ievēlējuši. Pirms iesaki vērsieties pie Tiesībsarga - uzziniet ar kādām tiesībām tas nodarbojas :) Līdz ar to skaidrs - lielas saprašanas par tiesībām un pienākumiem, Jums nav.
Un iztiksim bez ironijas, lūdzu! Mēs, protams, varam izritināt karogus un dziedāt slavas dziesmas jebkuram un ikvienam, pierast un adaptēties. Un vispār skaistās nākotnes vārdā upurēties! Izbeidziet! Mums - kā iedzīvotājiem ir ne tikai pienākumi - bet arī tiesības! Un man nav jāiet pie ārsta vai jādzīvo mežā,tikai tāpēc, ka - redz - mums ir attīstība! ups, sanāca ironijas deva...
Zane_Lauka
 - 2013-10-21 21:48
Labs vakars. Skatos, ka smaga diena bijusi... Humora bijis par daudz. Atvainojos.
Katrā ziņā - ieteikums joprojām spēkā par Tiesībsarga kantori, jo viņu tiešā funkcija ir Tev palīdzēt. Palasi tiesibsargs.lv ;) No Jansona kunga uzrunas vien šķiet, ka viņš var palīdzēt ikvienam ;) Bet arī darbības sfēras to pierāda... Tas tā... zināšanai ;)
Lai jauks un no sirds mierīgs vakars!
Laurinjsh
 - 2013-11-02 13:04
Es joprojām nepacietīgi gaidu atbildi no pašvaldības - par jautājumu, kurp griezties, lai risinātu un izvērtētu šo problēmu.
Arī šīs brīvdienas ir sākušās ar "patīkamu" rūkoņu. Iziet pārgājienā? Tik pat labi varu braukt uz Rīgu pastaigāties! Zaļā pilsēta! Smieklīgi!
Tas nav normāli! Pat dzīvoklī jāgriež mūzika vai TV daudz skaļāk, lai nedzirdētu rūkoņu!
Kristaps
 - 2013-11-05 13:29
Var jau būt, ka dzīvoju papīra namiņā, lai gan tā nav, taču sestdien no trijiem līdz puspieciem pēcpusdienā Aerodium bija labi dzirdams arī iekštelpās.
Var jau būt, ka Aerodium radītā skaņa nepārkāpa likumdošanā noteikto objekta nodošanas pirmajā dienā, varbūt tas arī tad bija tikai uz papīra, jo kurš gan pašvaldībā mērīs skaņu, varbūt tehnika ir vienkārši nolietojusies un vairs neatbilst likumdošanā noteiktajam, taču pašlaik Aerodium radītais troksnis pilnīgi noteikti ir lielāks un daudz pamanāmāks kā kādreiz.
Kristaps
 - 2013-11-12 14:41
Brīvdienās Aerodium visā pilsētā, skaļi un stabili līdz pat Nītaures ielai un tālāk.
Bet oficiālā atbilde pa to laiku - "eta maja tūrisma objekts, u meņa vse dakumenti vporjadke".
Laurinjsh
 - 2013-11-12 17:25
svētdien gājām pārgājienā, no Gaujas tilta līdz Kaķīškalnam - burvīgi pavadīts laiks dabā! Dūkoņa nenormāla. Welcome to our green city!
starpcitu Kaķīškalnā skan daudz mazāk kā gravā, lejā un centrā skan daudz, daudz vairāk!

joprojām gaidu no pašvaldības atbildi - kur man griezties?
Administrācija
 - 2013-11-13 16:09
Labdien!
Siguldas novada pašvaldības speciālisti skaidro: patlaban spēkā esošo 2004.gada 13.jūlija Ministru kabineta noteikumu Nr.597 „Trokšņa novērtēšanas un pārvaldības kārtība” 13.pantā noteikts, ka saimnieciskās darbības iekārtu radītā trokšņa robežlielumu ievērošanu kontrolē Latvijas Republikas Veselības ministrijas Veselības inspekcija. Savukārt pašvaldības deleģētās institūcijas kontrolē ar mūzikas atskaņošanu un citu ar sabiedrisko kārtību saistītos trokšņus.
Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 167.1 pantu un 228.pantu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā pašvaldība informējusi Latvijas Republikas Veselības ministrijas Veselības inspekcijas Rīgas reģiona Sabiedrības veselības kontroles nodaļu jautājuma izskatīšanai pēc būtības.
Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Siena
 - 2013-11-19 19:48
Dzīvoju netālu no Laurenču skolas un Aerodium man bojā dzīvi. Tā dūkoņa ir pārāk uzmācīga. Vai tad tiešām naudiņas par maz, lai uzceltu skaņu izolējošu sienu???
Vasarā tas bija murgs.. Bet, kad kokiem lapas nobira skaņa kļuva vēl neizturamāka!
Ne tikai es, bet arī cilvēki, kuri atbrauc ciemos no sākuma ir šokā - ak Dievs, kas jums te par skaņām, gluži kā Mārupē pie lidostas!! Tad nu man nākas skaidroties, ka redz Aerodiums..
Domāju, ka tūristus šāds troksnis ļoti atbaida. Neviens nevēlas doties prom no pilsētas trokšņiem uz vēl trokšņaināku vietu. Pastaigas pa senleju ir kļuvušas daudz mazāk patīkamas.
Laurinjsh
 - 2013-11-28 08:54
protams, griežīšos Veselības ministrijā. Bet mani pārsteidz domes atrakstīšanās. Dome tomēr izsniedz atļaujas, ne ministrija. to arī norādīja ministrija, un ir izbrīnīta kāpēc dome sūta pie viņiem.
Domāju,ka pašvaldībai vajadzētu saprast,ka viņi ir laicīga vara, kuru ievēl. Te jūs esat, un te vairs ne. Kāpēc pašvaldībai ir tieksme atrakstīties ar n-tajiem pantiem, bet nekad īsti nenostāties savu darba devēju pusē?
Šī diskusija nemaz nav uz strīdiem aicinoša - daļa gan to izvēra tā - aicinājums ir uz problēmu risināšanu! Žēl,ka pašvaldība to tā neredz. Kaut gan esat ievēlēti, lai to darītu! Atkārtošos - es esmu par attīstību, bet ne jau uz citu rēķina.
Laurinjsh
 - 2013-11-28 14:26
Ja jau rok, tad rok :)
Lūk, MK noteikumi nr.597 12.punkts skan:Pašvaldība ir tiesīga ar saistošajiem noteikumiem tās administratīvajā teritorijā noteikt zemākus trokšņa robežlielumus, lai saglabātu klusos rajonus aglomerācijā. Ja attiecīgajā aglomerācijā autoceļam, dzelzceļa līnijai vai lidostai ir izstrādātas trokšņa stratēģiskās kartes un rīcības plāns, aglomerācijas pašvaldība, nosakot zemākus robežlielumus, saskaņo tos ar Satiksmes ministriju.
tātad: vai pašvaldībai nerūp pilsētas trokšņu līmenis? Vai mēs tomēr varam gatavoties rūpnieciski saimnieciskās teritorijas trokšņiem pilsētvidē? Man tomēr likās,ka esam zaļa, veselīga un vēl citādi forša pilsēta... laikam jāizvērtē par ko mums tās balvas dod..
Laurinjsh
 - 2013-11-28 14:29
Kur es varu iepazīties ar Siguldas pašvaldības izstrādāto Trokšņa stratēģisko karti?
Administrācija
 - 2013-11-29 09:51
Labdien!
Siguldas novada pašvaldība no SIA „Aerodium” ir saņēmusi pēdējos trokšņa mērījumus, kas pieejami šajā saitē: www.sigulda.lv/public/download.php?id=2309 (lai atvērtu, lūdzam iekopēt interneta pārlūkprogrammā).
Līdzās tam pašvaldība ir sazinājusies ar Veselības ministrijas Veselības inspekciju par neatkarīgu mērījumu veikšanu. Diemžēl, sakarā ar Aerodium sezonas beigām, šos mērījumus varēs veikt 2014.gada pavasarī.
Kas attiecas uz Trokšņu stratēģisko karti, Siguldas novadam nav izstrādāta šāda karte, jo normatīvie akti to neprasa. Kartes obligāti jāizstrādā aglomerācijām, kur dzīvo vairāk nekā 100 000 cilvēku. Ir jāizvērtē šādas kartes izveidošanas izmaksas, par ko pašvaldība varētu lemt nākamajā gadā.
Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Laurinjsh
 - 2013-11-29 10:52
Paldies par atbildi!
Bet beigtam zilonim ir skaidrs,ka neviens nepārkāpj noteiktos decibelus.
Varbūt tomēr papētiet ES direktīvas par trokšņu emisiju vidē, par trokšņu ietekmi un vidi, dabu un cilvēku labsajūtu! Vai tiešām man šeit ir jākopē visi atrodamie pētījumi, normas?
Šī dūkoņa un rūkoņa ntos mēnešus ir līdzvērtīga spīdzināšanai. Senos laikos šāda ilgstoša spīdzināšana bija ļoti populāra. Varbūt man ierasties uz kādu no domes sēdēm un stundu klikšķināt pildspalvu? Ticiet man, decibeli būs normās! Vai tas būs ok - nedomāju, visticamāk pēc 15 minūtēm man atņems pildspalvu.
Mēs - tūrsima pilsēta, kas saņem n-tās balvas - ko mēs daram? Jau šoruden iebraucēji ir nepamierināti par troksni ielejās. Kāpēc,lai cilvēki no Rīgas brauktu staigāt par mūsu zaļo pilsētu, ja troksnis ir tāds pats? Kur tad plīvo mūsu tūrisma karogi? Nebūs tūristu!
Vai tiešām cilvēku labsajūta ir jānoliek zemāk par vienu biznesa ideju un attīstību? Sen vairs nav populāra attīstība, kas ir pret zaļo domāšanu, pret cilvēka tiesībām!
Dome izsniedz atļaujas šādiem pasākumiem, varbūt laiks arī koriģēt un aicināt meklēt risinājumus?
Minks
 - 2013-11-29 11:11
Cienījamā Laura! Vai tiešām Jums ir tik daudz brīva laika, lai visu dienu sēdētu internetā? Varbūt dūkšana tiešām jūs tk ļoti ietekmē. Skatos no malas un nesaprotu, vai tad Jums ir tik grūti satities ar domes darbiniekiem, nevis te kopēt kreisos normatīvus, kas uz Siguldu neattiecas, googlēt un apkrāpt savu darba devēju, laiku, par kuru Jums noteikti maksā algu, tērējot sēdēšanai internetā. Ja dūc Aerodiums, sakiet, vai esat tikusies ar viņiem? Pārrunājusi? Viņi taču ir silguldieši. Vai tikai anonīmi mākat gānīties? Ja esat pieaudzis cilvēks, risiniet problēmas civilizētā veidā, jūsu kaimiņi jau sāk smieties par jums.
Laurinjsh
 - 2013-11-29 11:28
Es negānos, tas ir pirmkārt. Otrkārt, internets cik zināms ir pieejams arī mājās, tā vairs nav extra :) Un anonimitāte - apšaubāma lieta, tas treškārt.
Nē, neesmu tikusies. Bet visticamāk tikšos, ja būs nepieciešams.
Izmantojot internetu, ir plašāka rezonanse un cilvēki vairāk uzzin. Lai cik dīvaini nebūtu, pēc problēmas pacelšanas gaisā publiski, ir ļoti daudz cilvēku, kam tas traucē. Tikai ļoti daudzi neko nedara. Ja es viena ietu pie domes, problēma arī atsistos pret MK noteikumiem un viss. Un daudziem liktos, ka problēmas nav, jo varbūt tikai viņam vienam traucē.
Lai smejas, kam tas šķiet smieklīgi. Smieties atļauts tik pat daudz cik runāt par to, kas traucē.
Zane_Lauka
 - 2013-11-29 11:33
Laura! Tad tā arī uzrakstiet, ka nevēlaties, lai unikālais Aerodium ir Siguldā, lai mūsu vārds neizskan visā pasaulē, lai nebrauc tūristi to aplūkot un izlidot... un pēc tam par to nerunā visu dienu!!! Vāciet parakstus, kā to dara demokrātiskās valstīs, iesniedziet institūcijās. Jūsu rokās ir ļoti daudz instrumentu! Lai veicas!
Es, protams, daudz no likumdošanas nesaprotu, bet ja viss ir likuma robežās, kā pašvaldība var pārskatīt Aerodium darbību? Tad jau sanāk, ka ikviens iedzīvotāja iesniegums, neņemot vērā citas lietas, uzreiz jāpiepilda? Ja kādam nepatīk, ka pie viņa mājas atrodas atkritumu konteiners, jo tas smako, viņu jālikvidē? Vai tomēr ikvienai sabiedrības daļai ir atkritumi un tie kaut kur jānovieto? Ja man nepatīk, ka kaimiņš ik vakaru ēd karbonādi un šo gaļu klapē no 19.00 - 20.00, kamēr es gribu palasīt klusumā avīzi. Vai mums jāaizliedz kaimiņam ēst karbonādi? Vai jāuzliek par pienākumu nodoršināt skaņas izolāciju? Varbūt šī izolācija ir jānodrošina man, ja man tas ir kā traucēklis? Es tagad domāju, kā būtu jārīkojas...
Minks
 - 2013-11-29 12:04
Redziet, Laura. Pati sev atbildējāt. Ka Jūsu mērķis ir runāt. Cienīti tiek tie cilvēki, kas dara. Jūsu argumenti gan jurdiskajos, gan normatīvu, gan savas rīcības jautājumos, nav spēcīgi.
Ja mērķis ir panākt izmaiņas, tad jārīkojas, tad jāraksta Vides ministrijai, tad jāsazinās ar Aerodium - savas darbības jāveic tur, kur var dabūt risinājumu. Googlaa sēdēšana risinājumu nedos. Tāpat kā uzbrukumi. Un apvainojumi.
Nevar gaidīt, lai citi Jūsu vietā paveiktu visu - dome, gribu to, dome gribu šito. Jums noteikti nepieciešama dziļāka izpratne par pārvaldes iestāžu kompetencēm un īpašnieku atbildību.
MarisKančs
 - 2013-11-29 12:17
čau laura! vai tad šito visu tu nevari ģimenē izrunāt? Tev tur ir gudri cilvēki..
Laurinjsh
 - 2013-11-29 13:36
:) prieks,ka cilvēki nav vienaldzīgi. es nevienu reizi neesmu minējusi,ka Aerodium būtu jāaizvācas. Lūdzu, iztiksim bez personiskiem aizvainojumiem. Un aizskart manu ģimeni jau nu ir bez gala intelektuāli :)
Un kāpēc ir maldīgi priekštati par to, ka nekas netiek darīts. Šeit par to nav informācija apzināti ierakstīta. Veselības inspekcija ir informēta, tai ir pievienota arī šeit esošā informācija. Kā arī VARAM ir informēts. Šogad troksnis ir beidzies, un cerams, ka nākošgad nevajadzēs atsākt šo tēmu.
Pārrunāju ar inspekciju Aerodium iesniegto mērījumu - tas nav derīgs, jo pēc likuma jābūt Latvijā sertificētiem mērniekiem. Kā arī - pētījums ir nepilnīgs. Vienvārdsakot - nederīgs!
Lai jauka ziemas sezona!
Minks
 - 2013-11-29 13:40
Lai Tev mierīga un klusa ziema :)
marissem
 - 2013-12-05 09:03
Es iesaku Tev Laurinjsh,mainīt dzīvesvietu!
Laurinjsh
 - 2013-12-05 09:18
kāds šorīt ļoti nīgrs pamodies! Lai tev jauka diena! :)
cirliitis
 - 2014-01-14 16:01
Atvainojos, ka smejos par autores jūtīgajām.. laikam jau ausīm. Atzīstu, jo garāks paliek šis ieraksts, jo vairāk es smejos. Es smejos, bet vienlaikus arī atvainojos un pat nožēloju šo savu vājumu, jo apzinos, ka tā ir cilvēka apsmiešana kas nemaz pavisam nav labi.
Bet ja autore, pati vēl nav sapratusi, ka ideja panākt 100% klusumu šai pilsētā ir smieklīga, tad pie reizes ir jāprasa dzelzceļa un šosejas trokšņu ekspertīze. Nu ja ir mērķis nolīdzināt līdz ar zemi visu, kas skaļāks par maza kaķēna šķavām, tad lai dara visu pamatīgi.
Bet ja ir kāds personīgs aizvainojums uz šo uzņēmēju, tad nevajag slēpties aiz trokšņiem, bet godīgi pateikt, kas nodarīt, par ko atriebjas.

Lauris
 - 2014-01-14 19:32
Pie Šokolādes guļamrajonā pie ūdenstorņa, vasarā, nu ļoti labi var dzirdēt.
Uzrakstīju, jo sekoju līdzi sarakstēm ar administrāciju :)
akrastins
 - 2015-03-14 02:41
Siguldai ir skaista, zaļa un mierīga apkārtne. Aerodium gan ir kauna traips. Nespēju saprast kā novada vadība kaut ko tādu pieļāva, jo tas bojā pilsētas tēlu tāpat kā to darītu kāda smirdīga rūpnīca vai trokšņaina zāģētava. Nav tiesa, ka savā īpašumā drīkst darīt visu, kas ienāk prātā. Jāņem vērā, ka skaņas, smakas un citi piesārņojumi izplatās arī ārpus tava īpašuma.

Nu nav šī tā lieta, ar ko lepoties Siguldai.

Pasākumi