Piektdiena, 22. janvāris
Šodien sveicam: Austris
Laika ziņas: Sigulda +0.5℃, D vējš 4.9 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Diskusijas

Tēmu saraksts

Šveices iela: zīme pie Baltā Flīģeļa - uzmanību bērni
Es1
2014-04-07
Pa Šveices ielu BF rajonā mašīnas brauc, caurbraucējas pat traucas, nesamazinot ātrumu - un tas arī nevienam nav jāsamazina. Zīmes nav. It kā nepietiktu ar to, ka nav gājēju pārejas Elvi virzienā, kur audzēkņi kursē vienā laidā. Tas, ka iela šajā posmā ir vienvirziena, bīstamību nemazina. Vai Mākslu skola nav skola, jo neietilpst IZM kompetencē? Ha. Jautājums pašavaldībai, nevis sabiedrībai.

Es1
 - 2014-04-07 12:43
Pa Šveices ielu BF rajonā mašīnas brauc, caurbraucējas pat traucas, nesamazinot ātrumu - un tas arī nevienam nav jāsamazina. Zīmes nav. It kā nepietiktu ar to, ka nav gājēju pārejas Elvi virzienā, kur audzēkņi kursē vienā laidā. Tas, ka iela šajā posmā ir vienvirziena, bīstamību nemazina.
Vai Mākslu skola nav skola, jo neietilpst IZM kompetencē? Ha.
Jautājums pašavaldībai, nevis sabiedrībai.
Kārtībnieks
 - 2014-04-08 08:51
Jā, gabaliņu pirms BF ir zīme maksimālā ātruma ierobežošanai - 30.
Bet šīs zīmes darbība beidzas pirms BF - pie krustojuma Šveices iela/Bebrenes iela.
Administrācija
 - 2014-04-08 10:12
Labdien! Siguldas novada pašvaldības Īpašumu, būvniecības un investīciju pārvaldes speciālisti skaidro, ka uz Šveices ielas (labajā pusē) no Vidus ielas krustojuma sen ir uzstādītas ceļazīmes Nr.121 ”Bērni” un Nr.323 ”Maksimālais ātruma ierobežojums” 30km/h (darbības zona no Vidus ielas līdz Ausekļa ielai). Tā kā Bebrenes iela ir vienvirziena iela virzienā no Šveices ielas līdz Ausekļa ielai, tas nozīmē, ka, nepārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus, izbraukt no Bebrenes ielas uz Šveices ielu nevar, un šis krustojums zīmes darbības zonu nepārtrauc. Jāatzīmē, ka ceļazīme Nr.323 (Maksimālā ātruma ierobežojums) zīmes darbība ir spēkā no tās uzstādīšanas vietas līdz tuvākajam krustojumam aiz zīmes, bet ja zīme Nr.323 uzstādīta pirms apdzīvotas vietas – tās darbība ir spēkā līdz apdzīvotas vietas sākumam. Zīmes darbības zona nebeidzas vietās, kur uz ceļa izbrauc no blakus teritorijas, un vietās, kur ceļu šķērso vai no tā atzarojas izbrauktuve no meža, lauka u.tml., pirms kuras nav uzstādīta attiecīgā zīme. Minētā zīme jāatkārto pēc apdzīvotās vietas beigām vai pēc krustojuma, ja ir nepieciešams saglabāt zīmē norādīto ierobežojumu, kas darbojas attiecīgi līdz apdzīvotās vietas beigām vai krustojumam. Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Kārtībnieks
 - 2014-04-08 13:29
Autoskolas teorijas daļu mācijos samērā sen, bet nedaudz sajutos apmulsis.
Jūs apgalvojat, ka zīme darbojas no Vidus ielas līdz Ausekļa ielai.
Tai pat laikā, ceļa zīme ir spēkā no uzstādīšanas vietas līdz tuvākajam krustojumam, kas šajā gadījumā, ir Bebrenes iela.
Un Bebrenes iela ir iela, nevis balkusteritorija vai autostāvvieta.
Tā pat arī uzskata Ceļu Policijas pārstāvji, ar kuriem ir sanākusi diskusija tieši par šo jautājumu pie Baltā Flīģeļa.

Vai drošāk un atbilstošāk nebūtu uzstādīt atkārtotu ātruma ierobežojuma ceļa zīmi pie krustojuma ar Bebrenes ielu, vai esošai ceļa zīmei pie Vidus ielas uzstādīt papildus zīmi, kas norādītu tās darbības zonu?

Izraksts no CSN:
323. zīmes darbība ir spēkā no tās uzstādīšanas vietas līdz tuvākajam krustojumam aiz zīmes, bet, ja krustojuma nav, - līdz 519.zīmei. Ja 323.zīme uzstādīta pirms apdzīvotās vietas, minētās zīmes darbība ir spēkā no tās uzstādīšanas vietas līdz 518.zīmei. Zīmju darbības zona nebeidzas vietās, kur uz ceļa izbrauc no blakusteritorijas (pagalma, stāvvietas, degvielas uzpildes stacijas, uzņēmuma u.tml.), un vietās, kur ceļu šķērso vai no tā atzarojas lauku ceļš, meža ceļš vai cits tamlīdzīgs ceļš, pirms kura nav uzstādītas attiecīgas priekšrocības zīmes, kā arī krustojumos, kuriem nav tieša pieslēguma attiecīgajai brauktuvei.
Laurinjsh
 - 2014-04-08 13:39
Man jau ar liekas,ka skaidrojums par ceļa zīmju darbību Administrācijas atbildē ir galīgi šķērsām... CSN ir tak publiski pieejami...
drošības zīmes nekad nevar būt par daudz
Administrācija
 - 2014-04-08 15:38
Labdien!
Ceļazīmes uz ielām un ceļiem tiek izvietotas saskaņā ar VAS "Latvijas Valsts ceļi" saskaņojumu un skaidrojumu. Siguldas novada pašvaldība lūgs VAS "Latvijas Valsts ceļiem" precizēt minēto zīmju darbības zonu un rīkosies atbilstoši saņemtajiem norādījumiem.
Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Laurinjsh
 - 2014-04-10 09:09
es gan nesaprotu, kur ir problēma. Un kāpēc pašvaldība vienmēr atrakstās un attaisnojas. Neviens tak to neprasa. Kāpēc nevar uzlikt otru zīmi drošībai? Kāpēc nevar risināt problēmu kopā nevis atrunāties? jocīgi
Atbilde: Laurinjsh
Valdis
 - 2014-04-10 10:04
Ja es pareizi izlasīju administrācijas komentāru, tad sanāk, ka visas zīmes ir jāsaskaņo ar Latvijas valsts ceļiem. VIņas nevar vienā dienā uzlikt un citā ņemt nost, jo diskusijās ir komentāri, kā būtu pareizāk.
Atbilde: Laurinjsh
Laurinjsh
 - 2014-04-10 11:39
Nu un ja Latvijas ceļi teiks, ka viss ok, tad paliek kā ir?
Pirmais komentārs gan ir atrunāšanās,ka viss ir labi un kāpēc ir labi.
Kārtībnieks
 - 2014-05-06 09:57
Paldies Administrācijai, atkārtotas ceļazīmes ir parādijušās.
Bet, varbūt varētu ko darīt ar koku lapotni, kurās tā ir uzstādīta?
Zīme ir daļēji aizaugusi, dēļ kā ir apgrūtināta tās redzēšana.

Vai arī speciālisti teiks, ka viss ir kārtībā, kā to darīja pirms zīmes uzstādīšanas?
Atbilde: Kārtībnieks
Administrācija
 - 2014-05-08 14:36
Labdien!
Siguldas novada pašvaldība informē, ka minētā ceļazīme ir uzstādīta atbilstoši noteikumiem, diemžēl privātīpašnieki ne vienmēr ievēro sarkano līniju robežas un Siguldas novada Domes saistošos noteikumus Nr.6 „Siguldas novada teritorijas un tajā esošo ēku, būvju, apstādījumu uzturēšanas un aizsardzības saistošie noteikumi”. Privātīpašniekiem ir noteikts, ka jākopj sava teritorija – šajā gadījumā – jānozāģē koku/krūmu zari. Pašvaldība nevar zāģēt koku zarus citu īpašnieku nekustamajos īpašumos, tāpēc atkārtoti aicina novadniekus sakopt savas teritorijas un ievērot sarkanās līnijas.
Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Atbilde: Kārtībnieks
Kārtībnieks
 - 2014-05-26 10:41
Sanāk, ka Pašvaldība var piespiest cilvēku pārkrāsot mājas fasādi, bet nevar sakārtot krūmu apgriešanu?
Lulu
 - 2014-05-25 21:44
Sveicināti šoferi un kājāmgājēji! "Jautra" diskusija! Pie visa vainīgi privātīpašnieki!... Vai varētu kaut kad uzzināt, cik un kādi privātīpašnieki ir sodīti par savas teritòrijas nesakopšanu!? Cik ir sodīti latvāņu audzētāji?!
Atrunas.... Atrunas.... Atrunas....
...Un kārtība uz ielām pie bērnudārziem, skolām arī dažāda! Un viss atduras pie privātīpašniekiem... Laikam vainīgi vien esam, ka mums nekas nepieder, vien konkrēta nodokļu summiņa katru mēnesi kopējā pilsētas kasē....
Skumji....
Atbilde: Lulu
Laurinjsh
 - 2014-05-26 09:47
Par latvāņiem - par tiem gan šogad cīnīšos, drīzāk pret!
Nesaimniecisko kaimiņu dēļ arī uz manas zemes sasējušies.
Administrācija
 - 2014-05-26 15:49
Labdien!
Siguldas novada pašvaldības lauku attīstības speciāliste informē, ka pašvaldība katru gadu „latvāņu sezonā” ar latvāni invadēto zemju īpašniekiem izsūta informatīvas vēstules ar lūgumu veikt savu pienākumu – latvāņu ierobežošanu. Šogad nosūtītas jau 85 vēstules. 18 zemju īpašnieki uzaicināti uz tikšanos, lai runātu par problēmām viņiem piederošās ar latvāni invadētās teritorijās, iespējamiem risinājumiem šajā jautājumā.
Šajā gadā pašvaldība organizēs 11 zemes vienībās, kuras invadētas ar latvāni, kurās zemes īpašnieks pats 2013.gadā nav veicis latvāņu ierobežošanu, to ierobežošanas pasākumus – miglošanu, pļaušanu.
2013.gadā apsekotas 308 ar latvāni invadētas teritorijas, lai konstatētu minēto teritoriju kopšanu un latvāņa izziedēšanas nepieļaušanu.
Par Pašvaldības policijas paveikto ik mēnesi un arī gadu informāciju var iegūt pašvaldības mājaslapā, sadaļā „Pašvaldības policija” (http://sigulda.lv/public/lat/pasvaldiba/pasvaldibas_policija/).
Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Atbilde: Administrācija
Laurinjsh
 - 2014-05-26 17:04
ļoti priecājos ko tādu lasīt. Ceru,ka pašvaldība piedzīs izdevumus no zemju īpašniekiem, kuri neko nedara, ja jau par nodokļu maksātāju naudu jātērē.
Varbūt nodoklis jāceļ vismaz 5kārtīgi vai pat 50 tiem, kas savu īpašumu nekopj? Tik daudzkārt jāceļ, jo pagastā tas nav liels.
Administrācija
 - 2014-05-27 13:01
Labdien, Laurinjsh!
Siguldas novada pašvaldības lauku attīstības speciāliste informē, ka Siguldas novadā ar 2014.gadu par nekoptu lauksaimniecībā izmantojamo zemi, kas lielāka par 1 hektāru, ir noteikta nekustamā īpašuma nodokļa likme – 3% apmērā un papildlikme – 1,5% apmērā.
Savukārt zemes īpašniekiem ir jāapmaksā rēķins saistībā ar organizētajiem latvāņu ierobežošanas pasākumiem viņiem piederošās ar latvāni invadētās teritorijās. Gadījumā, ja zemes īpašnieks nav samaksājis rēķinu, tad pašvaldība izmanto likumisko ceļu, kā piedzīt šo parādu. Siguldas novadā ir trīs zemes vienības, kurām nav ne zemes īpašnieka, ne tiesiskā valdītāja, savukārt mantinieki tiesājas, tātad uz šo brīdi nav, no kā piedzīt parādu.
Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija

Pasākumi

       Janvāris 2021       
1 23
45 678 9 10
1112 1314 15 1617
1819 202122 2324
2526 272829 3031