Piektdiena, 10. jūlijs
Šodien sveicam: Lija, Olīvija, Olivers, Odrija
Laika ziņas: Sigulda +10.2℃, D vējš 2.3 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Diskusijas

Tēmu saraksts

Ābeļdārza mistērija
Ābeļdārza iedzīvotāja
2014-09-18
Šorīt, lielu paldies gribu teikt Pīlādžu ielas iedzīvotājiem, kas parūpējušies, lai mums būtu tikai viena iebrauktuve/ izbrauktuve no ciemata.

Ar šo, es vēlētos vērst jūsu uzmanību, ka šis nav joks un šāda izkļūšana/iekļūšana ciematā ir nepieņemama.
Ābeļdārzs, pēc iedzīvotāju kapacitātes es viens no lielākajiem privātmāju ciemiem Siguldā – ar vienu piekļuves ceļus. Uz šādu kapacitāti un satiksmes intensitāti ir jātiek nodrošinātai papildus piekļuvei.

KristīneA
 - 2014-09-18 10:42
ja tiešām!
šodien vedot bērnu uz dārziņu, bija tāda sajūta ka ejam pa šosejas malu! un ņemot vērā ka ciematā notiek remontdarbi! Izradās ka ir arī kādi īpaši apdāvināti cilvēki kuri neizprot arī ceļazīmi dzīvojamā zona!!!!!! Atstājot gan mani gan bērnu putekļu mākonī!!!! Vai jums liekas ka viens ceļš iebraukšanai u izbraukšanai ir gana??????
Atbilde: KristīneA
Ābeļdārza iedzīvotāja
 - 2014-09-18 10:58
1) Pīlādžu ielas iedzīvotāji ar savām merkantilajām izdarībām – vai tiešām viena “kaktu” iela spēj ietekmēt visu ciemata infrastruktūru?;

2) Ja Pīlādžu ielai vairs nav izbrauktuves nozīmes no ciemata, rosinu apgaismojuma laternas daļēji noņemt un izvietot Helmaņu ielā. Šobrīd Helmaņu iela ir daļēji izgaismota, turpretim Pīlādžu iela ir izgaismota līdz pat norobežojumam pie šosejas, tāpēc uzskatu, ka slēgtā iela, bez funkcionāla pielietojuma, nav jāapgaismo labāk kā galvenās nozīmes izbrauktuve no ciemata. Kā nodokļu maksātāja, neredzu šim pamatotu finansējuma izlietojumu;

3) Vai pilsētas kārtības noteikumos nav minēts punkts par sabiedrisko huligānismu – indivīdiem uzveļot akmeņus valsts auto ceļa teritorijā – (6m no galvenās maģistrāles ir valsts īpašums) – un arī sīkais huligānisms, kas likumā noteiktajā kārtībā ir sodāms . Turklāt akmeņu vēlāji nav tālu jāmeklē, šādus akmeņus un etiķa kokus viņi jau savā valstiskās nozīmes ANKLĀVĀ- “Pīlādžu iela” ir uzvēluši Pagasta ceļa teritorijā;

4) Turklāt līdz ar satiksmes intensitātes palielināšanos ciematā, nav noslēpums, ka auto plūsma pārorientēta gar ZPS bērnudārzu. Līdz šim brīdim nav savestas kārtībā ietves, kas ved gar minēto bērnudārzu, tāpēc tās netiek izmantotas.
Atbilde: KristīneA
Zanciene
 - 2015-06-09 12:10
Cirliiti-izskatās,ka vai nu esat domes pārstāvis,kurš pilnīgi neko nesaprot vai arī kāds biezais,kas vispār nezina,kur Siguldā ir ābeļdārzs un muld vienkārši muldēšanas pēc... Ja tevi tas neskar,nekomentē un nerādi,cik stulbs esi...
Administrācija
 - 2014-09-18 14:35
Labdien!
Siguldas novada pašvaldības Īpašumu, būvniecības un investīciju pārvaldes speciālisti jau informējuši, ka tiks izstrādāts satiksmes organizācijas projekts Siguldas pagasta Peltēs, un nākamajā gadā tiks uzsākti darbi satiksmes organizācijas un ielu apgaismojuma uzlabojumu veikšanai.
Aicinām iedzīvotājus būt savstarpēji līdzatbildīgiem par satiksmes kultūru Ābeļdārza teritorijā un būt saprotošiem par ūdens un kanalizācijas sistēmas izbūves būvdarbiem (īslaicīgiem satiksmes ierobežojumiem), kas drīzumā noslēgsies.
Papildus tam informējam, ka par satiksmes disciplīnu Peltēs un pirmsskolas izglītības iestādes „Saulīte” apkārtnē tikusi informēta Siguldas novada Pašvaldības policija, kura veiks patrulēšanu minētajā teritorijā.
Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Atbilde: Administrācija
Ābeļdārza iedzīvotāja
 - 2015-08-17 18:11
Jau veselu NEDĒĻU vecs VW Passat ir pamasts Ābeļdārzā ceļa malā - nedz Siguldas Domes "SUPER Ceļu stāvokļa apsekotājs" - kurš itkā veic šī ceļa stāvokļa apsekošanu- /smejos/, nedz Pašvalības policija ir to pamanījusi.

Laikā, kad tika veikti ceļa asfaltēšanas darbi Vidzemes šosejas posmā - līdz "pēdējam" luksaforam vēlreiz pierādīja, ka ciemats ar vienu piebraucamo ceļu nav nododams ekspluatācijā! Aiztaisītais Pīlādžu ielas gals, apbraucamais ceļš gar Būvmeistaru - vieglāk uztaisīt nelīdzenus ielāpus, kas mijas ar bedrēm un uzlikt zīmi - 30!

Atbilde: Administrācija
Ābeļdārza iedzīvotāja
 - 2015-08-17 18:17
Kamēr tika veikti šosejas virskārtas rekonstrukcija bija lieliska iespēja izveidot gājēju celiņu, kas vestu no "ZPS" līdz "Raibajam Sunim". Ar ko ZPS ir sliktāks kā pārējā Siguldas daļa? Noblietēts, taisns šķembu celiņš ir 100 x labāk un drošāk par "špokiem" bez atstarojošajiem elementiem, kas pārvietojas gar šosejas malu.

Ai, ko tur daudz runāt - Siguldas kalns nav labāks - esam taču "velo" pilsēta - bet patiesībā satiksmes bieds. Ar šausmām gaidu rudeni, kad Siguldu pārņems tūrisma vilnis.
Zanciene
 - 2015-06-05 21:33
Vai tiešām iedzīvotāju vāktie paraksti ir kaķim zem astes par Pīlādžu ielas gala aiztaisīšanu ciet no Vidzemes šosejas puses? Cilvēki rīkojas vienkārši cūcīgi un domei nekas nav sakāms,ka tiek izbraukāta zaļā zona, jo, redz, kāds ir par slinku,lai apbrauktu ābeļdārzam no otras puses... Un,cik jocīgi, braucēji ir nevis paši Pīlādžu ielas iedzīvotāji, bet gan citu blakus ielu iedzīvotāji. Kas domei par šo ir sakāms? Vai ir pieļaujams,ka tiek izbraukāta zāle starp kokiem???
Atbilde: Zanciene
cirliitis
 - 2015-06-08 10:54
Tiešām, Jūs tiešam ... Ar esošo ārprātu nepietiek???? Varbūt vispirms palūdziet pašvaldībai bezmaksas psihologa konsultācijas sev izkārtot. Ja jau tā riebjas cilvēki, tad pārceļaties dzīvot uz mežu, jeb Jums saprātīgāk šķiet palūgt pārrakt šoseju. Noprivatizējiet to zemi un aiztaisiet to savu Pīlādzeni - nekurienes nostūri no abiem galiem ciet.. .. .. apnicis klausīties, jūsu žēlabās.
Atbilde: Zanciene
Administrācija
 - 2015-06-08 12:02
Labdien!
Iespējamu pārkāpumu konstatēšanas gadījumos aicinām nekavējoties sazināties ar Siguldas novada Pašvaldības policiju pa diennakts tālruni 26160288.
Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Atbilde: Zanciene
Ābeļdārza iedzīvotāja
 - 2015-08-17 17:55
Cilvēki rīkojas vienkārši cūcīgi - smieklīgi šie "parakstu vācēji" ir īstenie cūkas.

Ar interesi vēroju, kad šī ciemata sociāli atbildīgie "parakstu vācēji" uzrakstīs kaut rindiņu par apgaismojumu ciematā - kas principā tika ierīkots Pīlādžu ielā - kā galvenajā, bet šī brīža galveā iela ir tumša pat krustojumos!!! - ņemiet nost no Pīlādžu ielas - kāpēc nodokļu maksātājiem, ir jāmaksā par apgaismojumu pie norobežojuma???
Atbilde: Zanciene
Ābeļdārza iedzīvotāja
 - 2015-08-17 18:01
Vai pieļaujams, ka zāle tiek izbraukāta starp kokiem??? - jūs kko "pīpējat"?? Kādi koki? Varbūt Jūs nemaz nedzīvojat Ābeļdārzā?

Labāk būtu satraukusies, ka jau NEDĒĻU vecs VW Passat ir pamasts Ābeļdārzā ceļa malā - nedz Siguldas Domes "SUPER Ceļu stāvokļa apsekotājs" - kurš itkā veic šī ceļa stāvokļa apsekošanu- /smejos/, nedz Pašvalības policija ir to pamanījusi.

Nav nedz ietves - pat sesošās, kas veda uz bērnu dārzu ir aizlaistas/ pa pusei tiek "fenderētas". Labi, ka pie bērnu dārza manāma kustība un būs papildus stāvlaukumu izveidi.
Saulcerīte
 - 2015-06-11 22:56
Es neesmu Pīlādžu ielas iedzīvotāja, tomēr dzīvoju blakusielā. Paldies šīs ielas iedzīvotājiem par izdarīto, jo arī, nedzīvojot šajā ielā, ir jūtams miers... Pīlādžu iela savulaik bija īsta maģistrāle, jo brauca visi, kam bija slinkums braukt apkārt! Tā kā pašvaldību īpaši nesatrauc ceļu problēmas pagastā, un viņi grantētās ielas vasaras periodā , diemžēl, nekaisa ar kalcija hlorīdu (izņemot grantētās maģistrālās), tad vismaz Pīlādžu ielas maģistrāle nu ir slēgta! Ja kādam nepatīk, paši vainīgi, jo tā vai tā, pieslēgums no Pīlādžu ielas Pleskavas šosejai, nebija likumīgs!
Atbilde: Saulcerīte
Ābeļdārza iedzīvotāja
 - 2015-08-17 17:45
Ļ.cien. Saulcerīte!

Saprotu Jūsu prieka mirkļus par Pīlādžu ielas aiztaisīšanu, tomēr, vēlētos vērst Jūsu uzmanību uz lietas apstākļiem - aptaujāja un savāca parakstus no ieinteresētajām pusēm nekādu publiksku balsojumu neveica - t.i. "veica", diemžēl esmu labi pazīstama ar šāda veida aptauju veikšanu t.i. fiktīvas + ienteresētās puses, savtīga/ merkantīla labuma gūšanai) Labi, ka neizdevās privatizēt pieguļošos "ganu ceļus".

Tā vietā šie ciemata "labvēļi" būtu savākuši parakstus ielu asfalta seguma ieklāšanai ar guļošajiem policistiem - uzlabojot nevis izkropļojot infrastruktūru.

Pasākumi

       Jūlijs 2020