Svētdiena, 5. jūlijs
Šodien sveicam: Andžs, Andžejs, Edīte, Esmeralda
Laika ziņas: Sigulda +18.9℃, DR vējš 5.8 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Diskusijas

Tēmu saraksts

Klaiņojošie suņi!
Dagnija
2015-03-14
Pavasaris dara savu, lieli, milzīgi suņi klaiņo apkārt pa pilsētu. Vai tiešām visiem vienalga? No rīta, vedot bērnu uz skolu, n'tās reizes nākas apstāties, vai manīt maršrutu, jo, pa Atbrīvotāju ielu klaiņojošo suņu satiksme ir daudz intesīvāka, nekā cilvēku. Vai tiešām ir jāgaida, kamēr sakodīs un izkropļos?

Jana
 - 2015-03-22 10:20
Man atkal ir jautājums par saimniekiem, kas ved pa pilsētu kakināt savus mīluļus un nesavāc aiz viņiem!? Vai pilsētā ir kaut kādi noteiktumi, pēc kuriem jāvadās pašvaldības policijai un jāsoda šādi suņu saimnieki? Es esmu redzējusi tikai vienu dāmu, kas staigā svētku laukuma rajonā ar sunīti un savāc aiz viņa, gribējās pieiet viņai klāt un roku paspiest! Kā pārējiem nav kauna, nu ja tu rūpējies par savu suni, tad savāc aiz viņa! Un cik daudz smadzeņu ir saimniekam, kurš ļauj savam dzīvniekam notaisīties gājēju celiņa vidū? Varbūt ir iespēja ierīkot kaut kur iežogotu pastaigu laukumu pilsētā tieši suņiem, kur būs tās miskastes un maisiņi, lai saimnieki var savāt? Ko par šo tēmu domā mūsu pašvaldība? Jo skats kāds pavērās pēc sniega kušanas ir drausmīgs.....
Atbilde: Jana
Administrācija
 - 2015-03-23 13:55
Labdien!
Siguldas novada Pašvaldības policija jau vairākkārt informējusi un atgādina arī šobrīd: pavasarī pastiprināta uzmanība tiek pievērsta bezatbildīgiem suņu īpašniekiem, kuri neievēro normatīvo aktu prasības un nesavāc sava dzīvnieka ekskrementus. Suņu īpašniekiem, vedot pastaigā suni, līdzi jāņem maisiņš suņa ekskrementu savākšanai. Maisiņi pēc ekskrementu savākšanas jāutilizē atkritumu urnās, kas izvietotas visos pastaigu maršrutos gar veloceliņiem, gājēju ietvēm, pie atpūtas soliņiem un citviet novada zaļajās zonās. Saskaņā ar Siguldas novada Domes saistošajiem noteikumiem „Siguldas novada sabiedriskās kārtības noteikumi” doties pastaigā ar suni ir aizliegts Svētku laukumā, Siguldas pils kompleksa teritorijā, Raiņa parka bērnu pilsētiņā un citos bērnu rotaļu laukumos, kā arī skvēros un valsts vai pašvaldības iestāžu sporta laukumos.
Pašvaldības policija atgādina, ka par 04.04.2006. Ministru kabineta noteikumu Nr.266 „Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai” un par 20.11.2013. Siguldas novada saistošo noteikumu Nr.47 „Mājas (istabas) dzīvnieku turēšanas noteikumi Siguldas novadā” pārkāpšanu dzīvnieku īpašnieki vai turētāji var tikt saukti pie atbildības pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 106.panta (Dzīvnieku turēšanas, labturības, izmantošanas un pārvadāšanas prasību pārkāpšana), 106.1 panta (Cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem un dzīvnieku nogalināšanas prasību pārkāpšana) un 107.panta (Dzīvnieku slēpšana, neidentificēšana (nemarķēšana) un izvairīšanās no to uzskaites), piemērojot administratīvo sodu no brīdinājuma līdz 700 eiro fiziskām personām un līdz 1400 eiro juridiskām personām.
Aicinām ziņot par jebkuriem konstatētiem dzīvnieku turēšanas pārkāpumiem vai klaiņojošiem dzīvniekiem Pašvaldības policijai pa diennakts mobilo tālruni 26160288 vai e-pastu policija@sigulda.lv.
Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
inita
 - 2015-03-23 16:57
Bet paejiet pastaigā pa Jušu taku! Pilns ar brūnajiem labumiem un papīri ar klāt, dažādās salvešu kategorijās, laikam suņi tagad arī dibenus slauka! turpat , kā Jū s sakāt, takas maliņās vai uz celiņa!!! Noejiet no celiņa Svētku laukumā uz gravas pusi - "'suņi"' kārtīgi slaucījuši dupšus ar salvetēm, vēmuši un tur pat , dzēruši enerģijas dzērienus, alu un pat pudeles situši-grauzuši! Šausmas!
Atbilde: inita
Lulu
 - 2015-04-03 17:40
Nevar jau katram suņa saimniekam pielikt klāt kontrolieri, bet tā turpināties nevar! Sētniekam neviens jau arī laikam nepiemaksā par izkārnījumu savākšanu? Rīkojiet reidus!!! Agros rītos, vakaros... Un iekasēto soda naudu atdodiet tās teritorijas sētniekam, kurā suņa saimnieks sodīts!
Pastaigu laukumi? Neticu, ka visi suņu saimnieki pēkšņi kļūs apzinīgi...
Bezmaksas maisiņu dalīšana? Speciālu urnu izvietošana parku tuvumā? Varbūt der pamēģināt...
Bet suns jau ir tikai suns... It sevišķi tas, kas palicis bez saimnieka... Viņš pats aiz sevis savākt nevarēs...
...Un nomest zemē visu, kas lieks, tā jau ir daudzu cilvēku ikdiena... Laikam jau pašiem patīk pastaigas netīrā vidē...
Jana
 - 2015-03-24 09:04
Paldies par atbildi. Par cik ārā staigājot pavadu gana daudz laika, tad varu apgalvot, ka viena no populārākajām vietām kur dzīvnieki ir nokārtojušies ir tieši Svētku laukums! Vai pašvaldības policija braukājot uz redzot, ka sainmieks pastaigājas ar suni, apstājas un paprasa uzrādīt maisiņu (atbilde ka tikko izlietojām neder, jo maisiņiem jābūt līdzi vairākiem)? Ja nav maisiņa, sodam? Kamēr pašvaldības policija nesāks reāli sodīt, nekas nemainīsies!!! Tikai sodot (kādam ar pirmo, kādam ar kādu citu reizi) nāk mācība! Piedodiet, bet, kad kusa sniegs, man bija sajūta, ka dzīvoju "kaku pilsētā", nevis Siguldā. Un arī ziemas laikā, kad bija sniegs, nokakāts bija viss! Tāpat staigājot pa pilsētu nevienam no lielajiem suņiem neesmu redzējusi uzpurņus, daudz tiek palaisti bez siksnas! Esam draudzīga pilsēta, esam par bērniem, bet nedod Dievs, viens liels, labsirdīgs suns pieskries tādam mazajam klāt, viņš nobīsies un valodu visu dzīvi raustīs. Nemaz nerunājot, ka bērns varētu pastaigāt pa zālīti, jo pēc tam kakas jāberž no apaviem nost. Uzskatu, ka dzīvnieku jautājums pilsētā netiek risināts! Tīrs ierosinājums - pašvaldības policistiem taisīt "pastaigu dienas" pa pilsētu(gājēju celiņiem, utt.), jo ar mašīnu nobraucot garām viņi neko neredz, ņemt un sākt sodīt šos saimniekus. Sigulda nav tik liela, lai to dažkārt neizstaigātu kājām, tad varēs labāk redzēt "kārtību" pilsētā!
Juris
 - 2015-03-24 14:01
Situācija, kurā kājām ejošam cilvēkam regulāri jāņem līdzi akmens vai pamatīgs miets, lai atkautos no agresīva, vaļā palaista suņa ir absurda. Pie tam tuvumā esošie suņu saimnieki ne tikai neapsauc savu suni, bet pat uzdrošinās draudēt cilvēkam, kuram suns uzbrūk.
Siguldā tā pamazām jau kļūst par normālu parādību, jo visi iesniegumi pašvaldības policijai atnāk atpakaļ ar atbildi, ka fakti nav apstiprinājušies.
Atbilde: Juris
Jana
 - 2015-03-24 15:59
Pilnībā piekrītu! Biežāk paši suņu saimnieki ir agresīvāki par suņiem! Pēc tam, kad aizrādījām, suņa saimniecei, lai savāc aiz sava dzīvnieka kakas, pretī saņēmām tāāāāādu samazgu spaini! Tāpēc jāaizrāda un jāsoda IR pašvaldības policijai, nevis vienkārši jāpabrauc garām!!!
Atbilde: Juris
Jana
 - 2015-04-20 14:44
Paldies par atbildi. Nemaz zināju, ka šāda atskaite ir apskatāma. Palika interesanti. Tātad vienam dzīvnieka saimniekam tika sastādīts protokols, par to, ka nebija šis maisiņš ko uzrādīt. Bet no cik uzrunātajiem? Vai tika piemērots reāls naudas sods vai tikai brīdinājums? Ja tā, tad cik bija šis sods? Šādu info neredzēju.
Jana
 - 2015-04-18 14:07
Vēršos atkārtoti ar jautājumu - vai ir līdz šim sodīts kāds suņa saimnieks pilsētā? Un kāds ir bijis soda apmērs?! Būtu ļoti jauki, ja atbildētu mūsu pašvaldības policijas priekšnieks. Atļāvos šodien vienam vīrietim aizrādīt, lai savāc aiz dzīvnieka, uz ko saņēmu atņirgāšanos - jā,jā, savākšu (kas netika izdarīts un labi, ka vēl pati pa muti nedabūju, ka atļāvos aizrādīt). Nu tas nav normāli! Tak sākat beidzot šos saimniekus sodīt, savādāk, nekas nemainīsies!!!!!!!
Atbilde: Jana
Administrācija
 - 2015-04-20 14:00
Labdien!
Siguldas novada Pašvaldības policija informē: katru mēnesi pašvaldības informatīvajā interneta vietnē tiek izvietota informāciju par Pašvaldības policijas padarīto (http://sigulda.lv/public/lat/pasvaldiba/pasvaldibas_policija/). Par dzīvnieku turēšanas, labturības, izmantošanas un pārvadāšanas prasību pārkāpšanu (LAPK 106.panta 1.daļa un 2.daļa) sastādīti deviņi administratīvo pārkāpumu protokoli. Par dzīvnieku slēpšanu no Pārtikas un veterinārā dienesta inspektora, dzīvnieku neidentificēšanu (nemarķēšanu) vai izvairīšanos no to uzskaites pašvaldībā (LAPK 107.panta 1.daļa) sastādīti trīs administratīvo pārkāpumu protokoli. Savukārt par Siguldas novada saistošo noteikumu Nr.47 „Mājas (istabas) dzīvnieku turēšanas noteikumi Siguldas novadā” prasību neievērošanu sastādīti trīs administratīvo pārkāpumu protokoli.
Administratīvo pārkāpumu protokoli atbilstoši Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) prasībām, nosūtīti izskatīšanai Siguldas novada pašvaldības Administratīvajai komisijai.
Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Jana
 - 2015-04-20 14:45
Paldies par atbildi. Nemaz zināju, ka šāda atskaite ir apskatāma. Palika interesanti. Tātad vienam dzīvnieka saimniekam tika sastādīts protokols, par to, ka nebija šis maisiņš ko uzrādīt. Bet no cik uzrunātajiem? Vai tika piemērots reāls naudas sods vai tikai brīdinājums? Ja tā, tad cik bija šis sods? Šādu info neredzēju.
Atbilde: Jana
Administrācija
 - 2015-04-22 10:03
Labdien, Jana!
Siguldas novada Pašvaldības policija informē, ka līdz aprīlim ir sodīti pieci dzīvnieku īpašnieki, kuriem piemērots sods no brīdinājuma līdz 20 eiro. Pašvaldības policijas inspektori 38 personas ir brīdinājušas mutiski, pieņemot dzīvnieka īpašnieka paskaidrojumu.
Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Jana
 - 2015-04-23 11:16
Nu re, paldies par atbildi! Man labāk patīk redzēt reālus ciparus, nevis runāt "apkārt". Es ceru, ka šī statistika tikai palielināsies, gribas lai pilsēta ir skaista un sakopta, nevis skatīties kakās, gar gājēju celiņa malām. Bet tur ir dzīvnieku saimnieki jāizaudzina un tas jādara mūsu policistiem, jo viņiem par aizrādījumu neviens pa galvu nesolīs! :)

Pasākumi

       Jūlijs 2020       
1 2 3 4 5
678910 11 12
13 141516 17 18 19
20212223 24 25 26
2728293031