Ceturtdiena, 9. jūlijs
Šodien sveicam: Zaiga, Asne, Asna
Laika ziņas: Sigulda +18.5℃, ZR vējš 4.3 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Diskusijas

Tēmu saraksts

Skolas ēdiens
Ilze
2015-04-13
Pēc vakardienas raidījuma "De facto"" noskatīšanās kārtējo reizi pārņem bezspēcība un sašutums, ka par nebūšanām ēdnīcās direktors tik vien kā izsaka solidaritāti"Kretingos maistas" un Domes vārdā tiek teikts, ka lauzt līgumu ir sarežģīti. Sarežģīti būs labot veselību simtiem novada bērnu. Domē nevienam bērni laikam skolās nemācās un nepusdieno, toties mani bērni pēc sižeta noskatīšanās šodien vairs ēdnīcu negrib apmeklēt. Un patiesībā sen jau iet turp ar bažām. Domes atbildīgie! Sakiet, Cik var ciest!? Pat PVD brīdina. Vai, vecāki, esam gatavi piketēt?!!

Administrācija
 - 2015-04-14 10:02
Labdien!
Priekšsēdētāja vietniece izglītības, kultūras un sporta jautājumos informē, ka Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) regulāri ir veicis kontroli Siguldas izglītības iestādēs un, kā liecina pašvaldības rīcībā esošā informācija, nopietni pārkāpumi līdz šim nav konstatēti, izņemot pēdējo pārbaudi šī gada aprīļa sākumā, kad par konstatētajiem pārkāpumiem PVD uzņēmumam „Kretingos Maistas” ir piemērojis arī sodu.
Pārbaudes laikā tika konstatēti vairāki pārkāpumi, piemēram, ēdienkarte atšķiras no tās, kāda ir saskaņota ar skolas medmāsu, ēdieni nenodrošina skolēnu vecumam atbilstošo ēdienreizes uzturvērtību un personāls neievēro atsevišķas noteiktās higiēnas prasības.
PVD informē, ka pārkāpumi ir konstatēti visās 24 iestādēs Latvijā, kur ēdina „Kretingos Maistas”.
Lai arī līgums ar „Kretingos Maistas” beidzas šī mācību gada beigās, Siguldas novada pašvaldības juristi šobrīd izskata iespējas lauzt līgumu ar uzņēmumu. Tāpat tiks izteikts aizrādījums izglītības iestāžu vadītājiem par nepietiekamu ēdināšanas pakalpojumu nodrošinātāju kontroli, kā to paredz noslēgtie līgumi, kā arī par pašvaldības neinformēšanu par saņemtajiem pārkāpumu protokoliem.
Domājot par jauno mācību gadu, pašvaldība sadarbībā ar skolu vadību strādā pie jauna iepirkuma, kurā tiks izmantota tā pieredze par vērtēšanas kritērijiem, kāda tika izmantota pērn, veicot iepirkumu ēdināšanas pakalpojumam bērnudārzos, kur šobrīd ir veiksmīga sadarbība ar vietējo uzņēmumu un tiek nodrošināts kvalitatīvs pakalpojums. Šajā iepirkumā lielāko daļu punktu sastāda piedāvājuma kvalitāte, nevis cena.
Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Atbilde: Administrācija
Administrācija
 - 2015-04-14 15:20
Labdien!
Informējam, ka Siguldas novada pašvaldība sagatavojusi uzņēmumam “Kretingos maistas” paziņojumu par līguma “Par ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu Siguldas pilsētas izglītības iestādēs” vienpusēju laušanu. Plašāku informāciju iespējams izlasīt šajā vietnē: http://sigulda.lv/public/lat/jaunumi/10558/.
Ar cieņu www.sigula.lv administrācija
Ilze
 - 2015-04-14 16:41
Paldies! Taisnība uzvarējusi. Labi zinām,ka problēmas bijušas jau sen, un direktori atbildīgi par to,ka neziņoja par ikdienā redzamo. PVD skolās taču viesojas retāk, šoreiz tik trāpīja īstajā brīdī.
Atbilde: Ilze
Zitina
 - 2015-04-15 17:23
Kā nu nezināja, zināja un ļoti labi zināja, tad kāpēc Balodes kundze pati skolas ēdnīcu neapmeklēja, bet pusdienot gāja uz skolas kafeinīcu?
Dambo
 - 2015-04-15 21:04
Paldies par atbildīgo rīcību!
Tenerife
 - 2015-04-15 22:13
Tev, Inga Sig, smieklīgi, bet mums svarīgi, jo izskatās, ka beidzot tiksim vaļā no tā barotāja...
Septiņi
 - 2015-04-17 09:12
Man kā cilvēkam, kuram ļoti patīk ēst, tēma svarīga. Un kā siguldietis, kurš vēlas dažādot savus ēšanas priekus, esmu izbaudījis arī skolu piedāvājumus, kad bijis iespējams.
Bija labi, nevaru iepriecināt...
Bet zinu arī, ka daudzi uzņēmēji nespēj veiksmīgi cīnīties ar kārdinājumu iegūt vairāk, dodot mazāk. Un kārdinājumiem parasti ir tieksme augt. Manuprāt, tā ir ar skolu ēdinātājiem. Pirmo gadu - labi, otro arī, tad jau mazliet sliktāk, vēl sliktāk, bet ne tik, lai pamatoti ar viņiem lauztu līgumu... Un tad pienāk pēdējie līguma mēneši, leišiem gandrīz skaidrs, ka nākošais līgums nebūs, jo ir bijuši tik daudzkārtēji brīdinājumi - un viņi steidzīgi pēdējo mēnešu laikā cenšas iegūt maksimālu labumu sev, nerūpējoties ne par reputāciju, ne par bērniem.
Viss ir tik vienkārši...
Prieks, ka pašvaldība, neskatoties uz sekojošiem sarežģījumiem, tik ātri reaģēja uz PVD pēdējo pārbaudi! Jo sarežģīumi jau tikai tagad sāksies...
Atbilde: Septiņi
Saulcerīte
 - 2015-04-17 18:23
Un kuram tad ir PIENĀKUMS skolās pārbaudīt, ko ēd bērni katru dienu???( Ne jau direktora pienākumos tas ietilpst...)Tam, kurš slēdza līgumu! Uzmini nu, kurš slēdza līgumu!
Atbilde: Septiņi
Minks
 - 2015-04-17 19:13
Pffff.. Saulcerīte, turpini gulēt stikla kalnā. Tad jau uzraksti, ka ministru prezidentam jāatbild par pusdienām. Skaidrs, ka skolas vadībai, medmāsai ir pirmā atbildība. Vismaz mūsu skoliņā ar to problēmu nav.
Atbilde: Septiņi
Dambo
 - 2015-04-17 20:46
Cien.Saulcerīte. Kad Jūs 8.10 atstājat bērnu skolā, kurš par viņa drošību un veselību atbild? Skola!!!! Amorāli no Direktoru puses pateikt, ka no 12.00-12.15 viņi atbildību par mana bērna veselību neuzņemās.Braukt pēc izcilnieku balvām Direktori ir pirmie, uzņemties atbildību par to, vai wc ir ziepes, vai makaroni svaigi, vai telpās ir temperatūra, vai trepes pie skolas nav sabrukušas, vai paneļi nekrīt uz galvas arī jāprotas.
Atbilde: Septiņi
Septiņi
 - 2015-04-18 00:07
Cerams, ka Saulcerīte nav grāmatvede vai vispār cilvēks, kas strādā cita cilvēka vadībā. Tad jūtu līdzi Tavam darba devējam/devējiem... iespējams, ka tā ir viegli - ups, kļūdījos par dažiem tūkstošiem, lai jau nu manu kļūdu labo tas, kurš paraksta līgumu... tas nekas, ka tie varbūt ir simtiem līgumi, un tas nekas, ka par to izpildi ir atbildīgi tie, kuri veic konkrētas darbības.

Minna var varīt nemazgātus kartupeļus, Antiņš var vakaros neaizslēgt skolai ārdurvis, Saulcerīte var pielikt vai atņemt nulli no rēķina gala summas, jo - atbildīgs taču ir Priekšnieks, kuram jāstāv blakus Minnas kartupeļiem, jāiedod katru vakaru atslēga Antiņam un jāpasaka priekšā Saulcerītei, cik nullēm galā jābūt. Zelta dzīve tādiem Antiņiem, Saulcerītēm un Minnām!!!
Atbilde: Septiņi
Saulcerīte
 - 2015-04-18 19:14
Ceru, savukārt, ka Septiņi nav kāda ieinteresēta domes persona...
Jūs pats jau skaidri atbildējat uz savu jautājumu- kurš ATBILDĪGS... Jūsu atbilde ir šāda, citēts: jo - atbildīgs taču ir Priekšnieks, kuram jāstāv blakus Minnas kartupeļiem, (tālāk Jūsu dzejiskā puse, uz ko vispār neattiecas šis jautājums, bet ...)jāiedod katru vakaru atslēga Antiņam un jāpasaka priekšā Saulcerītei, cik nullēm galā jābūt.
Kurš tad ir PRIEKŠNIEKS??? Vai tad skolu direktoriem jābūt atbildīgiem par virtuvi!!! Priekšnieks laikam katrai firmai ir SAVS...un kurš šo firmu nolīga!?
Ja tas tik ļoti interesē, tad esmu mamma, kura jau 2 gadus kopā ar skolas administrāciju ir ieinteresēta...
Atbilde: Septiņi
Septiņi
 - 2015-04-19 11:34
Ak, Saulcerīt!

Būt ieinteresētam ir labi vai slikti? Pēc tā, ko Tu raksti, sanāk, ka labi ir tad, ja esi skolas ieinteresētā puse, bet slikti, ja esi domes puse. Hmm...

Bet kā ar mani - ja esmu ieinteresēts no visām pusēm?


Atbilde: Septiņi
Saulcerīte
 - 2015-04-19 16:37
Cien. Septiņi!
Lai Jums veicas būt ieinteresētam no visām pusēm! Un ceru, ka Jums tas izdosies, jo Jūs taču esat daudzpusīgs cilvēks!
Es tomēr šoreiz aizstāvēšu vienu pusi- savu bērnu intereses, jo esmu tikai Saulcerīte stikla kalnā...
ZintaBinta
 - 2015-04-17 13:24
šoreiz arī es nolēmu reģistrēties un teikt kā ir. Domei jau vairākus gadus ir sūtīti iesniegumi un vēstules. Gan no skolas, gan vecākiem. Reakcija vienlīdzīga nullei. Un tagad direktori esot vainīgie? Kā tad!!! Mēs savas skolas vadību aizstāvēsim, jo zinu es un zin ļoti daudz vecāku, ka dome tika informēta. Un te nav runa pat par 2015.gadu. Šoreiz pašvaldība neizdosies savu bezdarbību novelt uz skolas pleciem un sodīt direktorus! Šo netaisnību neplānojam pieļaut!
Jautājums par sacelto troksni tagad - kurš ir uzrunājis DeFacto? Tieši tagad, lai steigā izsludinātu nepārdomātu nākošo iepirkumu? Kāpēc tas viss notiek tieši tagad?! Gadu garumā ir informēta dome, bet tikai tagad burbulis sprāgst un dome it kā neko nav zinājusi? Siguldā nav daudzi, kuri gribētu vinnēt pilsētai neizdevīgā iepirkumā. Attīstiet fantāziju - un tad liekat likmes, kas baros mūsu bērnus! Zemapziņa saka, ka ne jau bērnu veselības jautājums te nostrādāja.
Te tev nu bija pašvaldība, kurā ir lielākā dzimstība!
Atbilde: ZintaBinta
Septiņi
 - 2015-04-17 18:00
Vai tad Tev ir informācija par dzimstību, kas atšķiras no oficiālās? :))
Atklāti sakot nesaprotu - vai Tava vēlme ir, lai saglabā līgumu un lai nav jāliek likmes? Un, lai vēl divus mēnešus ēd Kretingas pārpalikumus, kas ātri jāizbaro, lai noliktavas pirms dabīgā ceļā nobeigta līguma iztukšojas?
Dodu priekšroku "barotājam", pat tādam, par kuru vēlāk teiksi: "Es teicu, ka tas būs VIŅŠ!", ka tikai uz galda ir labs ēdiens...
Nekādi nevaru saskatīt pašvaldības administrācijas vainu tajā, ka PVD trāpījās ierasties skolās (daudzās, ne tikai Siguldā) īsi pirms piecu gadu beigām, kad leišiem reputācija vairs nav svarīga.
Ja situācija VISU LAIKU, kā stāsti, bija tik traģiska, vai skolu vadība ieturēja gavēni un ēdnīcas neapmeklēja? Vai ir kaut mazākā iespēja, ka direktors aizgāja uz pašvaldību, pateica, ka bērniem dod sapuvušus dārzeņus, bet nebija reakcija? NETICU...
Drīzāk - tas, kuram skolā ir pienākums KATRU DIENU pārbaudīt, ko bērni ēd, bija skaisti iemācījies pieradināt leišus pie tā, ka šāda ikdienas kontrole nenotiek. Vai arī - bija sapratis, ka ne katrs PVD slēdziens jārāda domei.... Ikdienas kontrole nu gan jādara tiem, kas pusi dienas pavada skolā un katru dienu tur ēd...
Braucu ēst vakariņas ar sajūtu, ka pie mums viss kārtībā, jo reakcija ir ātra un uz pierādījumiem, nevis sajūtām balstīta!

ZintaBinta
 - 2015-04-17 14:17
meklēju Iepirkuma līgumu. Nezināmu iemeslu dēļ : Pasūtītājs nepiekrīt šī paziņojuma publicēšanai.
Kur var izlasīt šo līgumu?
Administrācija
 - 2015-04-17 15:12
Labdien!
Lai konstruktīvi pārrunātu radušos situāciju saistībā ar uzsākto Siguldas novada pašvaldības un uzņēmuma “Kretingos maistas” līguma laušanu, aicinām Siguldas novada vecākus uz sarunu, kurā pašvaldības pārstāvji skaidros radušos situāciju, informēs par saņemtajiem dokumentiem un pašvaldības turpmākajām rīcībām, kā arī uzklausīs ikviena klātesošā ieteikumus un pieredzi, kas ir nozīmīga, veidojot jauno ēdināšanas iepirkumu.
Tikšanās notiks trešdien, 22.aprīlī, plkst.17.00 Siguldas novada pašvaldības (Pils iela 16, Sigulda) telpās.
Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
inese
 - 2015-04-17 23:34
Mīļie vecāki, kam bērni mācās no 1. līdz 3.klasei! Jūsu bērnu skolas pusdienas finansē Latvijas valsts. Apmeklējiet savu bērnu pusdienas un pagaršojiet paši, tad jūs varēsiet atbildēt savai sirdsapziņai un Latvijas Televīzijai, vai jūsu bērni nav tikai lellītes dažu cilvēku netīrās spēles!

Pasākumi

       Jūlijs 2020