Ceturtdiena, 9. jūlijs
Šodien sveicam: Zaiga, Asne, Asna
Laika ziņas: Sigulda +7.7℃, D vējš 2.8 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Diskusijas

Tēmu saraksts

Stacijas izrakņāšana..
sansan
2015-10-19
Neesmu gan interesējusies, ko tad rok atkal stacijas priekšā.,bet liekas gan pavisam īss brīdis pagājis, kopš tur viss tika atjaunots un sakārtots. Ko tad pēkšņi aizmirsa izdarīt, varbūt vajag padomāt, izplānot, lai atkal pēc 2 gadiem nav jārok kaut kas. Jeb tas tā izdevīgi naudu patērēt?

Administrācija
 - 2015-10-19 08:52
Labdien!

Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā septembra beigās uzsākti remontdarbi, kuru laikā tiks uzlabota dzelzceļa stacijas laukuma drenāžas sistēma gruntsūdens novadīšanai. Remontdarbu laikā ierobežota Siguldas dzelzceļa stacijas laukuma teritorija, nodrošinot iedzīvotājiem iespēju piekļūt dzelzceļa stacijas ēkai, kurā atrodas Siguldas autoosta, dzelzceļa stacija, Tūrisma informācijas centrs un Pašvaldības policija.

Plānots, ka remontdarbi, kuru laikā tiks uzlabota arī dzelzceļa stacijas laukuma funkcionalitāte, tiks pabeigti tuvāko nedēļu laikā.

Jau ziņots, ka 2012.gada rekonstruētās Siguldas dzelzceļa stacijas teritorijā pagājušajā gadā tika novērsti vairāki projektēšanas un būvdarbu defekti autoostas nojumēm. Siguldas novada pašvaldība ir uzsākusi zaudējumu piedziņas procesu no projektētājiem.

Siguldas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus un pilsētas viesus būt saprotošiem un atvainojas par sagādātajām neērtībām!

Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Atbilde: Administrācija
Ielejiņš
 - 2015-10-19 15:17
Diemžēl, sāk gāzties arī nojumju atbalsta stabi stacijas ēkas tuvumā. Viens no tiem augšdaļā jau ir sašķiebies apmēram par 30 cm. Pavasarī bija tikai 10 cm. Tātad nākampavasar tas jau varētu iegāzties stacijas ēkas sienā.
Arī strūklaka šobrīd izskatās diezgan atbaidoša. Pie tam ūdens no strūklakas visu vasaru veido pamatīgu peļķi, no kuras ūdens sūcas zemē un visa meliorācija kļūst nekam nederīga.
Izskatās, ka stacijas laukums kļūs par pamatīgu kauna traipu pašā Siguldas centrā.
Atbilde: Administrācija
Intars74
 - 2015-10-19 17:20
Vai tik tas netiek veikts ar nolūku, to ka melorāciju vajag veikt viss ir saprotams, bet kā zināms, tad pa jaunam visi pasākumi tagad notiek Dzelzceļa stacijas laukumā, jo Svētku laukums laikam ir par tālu.
Atbilde: Administrācija
Administrācija
 - 2015-10-19 17:41
Labdien!

Īpašumu nodaļas pārstāvji šodien veikuši nojumju atbalsta stabu apsekošanu un secinājuši, ka nojumes ir drošas un neapdraud cilvēkus. Tāpat tiek veikta regulāra ēkas un nojumju apsekošana.

Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā uzsākto remontdarbu laikā tiek uzlabota dzelzceļa stacijas laukuma drenāžas sistēma, tas attiecas arī uz strūklaku.

Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Jokdaris
 - 2015-10-21 13:53
Protams, pareizs ir nekustamo īpašumu speciālistu apgalvojums, ka nojumes pie stacijas ir drošas!.......Jo, ja viņas turpinās gāzties stacijas ēkas virzienā, tās atbalstīsies pret stacijas sienu. Tas pat ezim ir skaidrs, ka viņas ir drošas. Vajadzētu atgāzt atpakaļ, nav jau Pizas tornis.
Māris
 - 2015-10-23 01:32
Vērojot, kā notiek stacijas laukuma remonta darbi, konstatēju, ka vietā, kur bija paaugstinājums ar zālienu, malām sēdēšanai un atkritumu urnām, tā vairs nav, ir tikai bruģis. liekas, ka kreisajā pusē būs tas pats. Un ko ta nelaimīgais Laimas pulkstenis viens rēgosies ka pirksts debesīs? Tā jau laukums bija pliks, nu tad būs pilnīgs Tjanminas laukums ar staciju kā mauzoleju. Cienījamie, te kādam ir mazuma kompleksi, ka Siguldā lieli laukumi jābruģē? Uzskatu, ka ap strūklaku kā centrālo vietu būtu jābūt stacionārām vai transformējamām sēdvietām ar puķēm vai dekoratīviem stādījumiem.
Atbilde: Māris
Māris
 - 2015-10-23 01:46
Laimas pulkstenim būtu jāiekļaujas šajā kompleksā. Autobusu laukumā bruģis kārtībā, stacijas priekšā bruģis jāpārliek, jo ir kā šķīvis ar malām uz augšu un vaļņiem pa vidu. Stikla nojumes pie stacijas sienas šķības, sasvērušās uz stacijas pusi. No šīm nojumēm lietus ūdens notece nepārdomāta, galā uz Blaumaņa ielas pusi pirms pārbūves bija reste ūdens novadīšanai, tagad to nav un ūdens lietus laikā šļakstās pa gaisu. Pēdējos gadus nav bijušas ziemas, lielais laukums būtu piemērots īstam sniegputenim, kur ieskrieties. Vajag aptauju par laukuma iekārtošanu un apzaļumošanu, ierosinu izteikties.
Atbilde: Māris
Administrācija
 - 2015-10-23 09:06
Labdien!

Pašvaldības speciālisti informē - Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā ir ieplānots izveidot gan transformējamas puķu dobes, gan soliņus, taču darbi tiks veikti secīgi - vispirms tiks novērsti būcniecības laikā radītie defekti.

Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Atbilde: Māris
Intars74
 - 2015-10-24 07:46
Autobusu laukums arī būtu jāpārtaisa, jo ir vienos viļņos, bet uz doto brīdi nevienu neinteresē. Galvenais ir uztaisīt plašu laukukumu, kur rīkot saviesīgos pasākumus, lai gan šim mērķim tika būvēts Svētku laikums, kur tiks rīkoti gadatirgi.
Runājot par tā saucamajām pieturu nojumēm - domātas tikai skaistumam, praktiskuma nav nekāda. Varētu Domes speciālisti kādreiz lietus, sniega un vēja laikā pastāvēt šajās pieturvietās un tad gribētu dzirdēt Jūsu, kungi un dāmas, viedokli, jo līdzcilvēku viedokli esmu dzirdējis.
Atbilde: Māris
Juris
 - 2015-10-24 10:29
Visu problēmu cēlonis ir tas, ka tieši zem bruģa atrodas biezs, avotains māla slānis. Bruģi likt uz tā vienkārši nedrīkstēja. Vai nu vajadzēja māla slāni vairāku metru biezumā norakt, vai dzīt pāļus. Citi varianti: virs māla uzlikt asfaltu vai betona slāni. Un tikai tad bērt granti un dzeltenās smiltis. Stacijas laukumā viss tika darīts pēc principa - „Dlja selskoy mestnostji soidjot!”.
Tad kad tika remontētas nojumes pie autobusu stāvlaukuma, bija jāremontē arī nojumes stacijas ēkas tuvumā. Arī tās taču bija piestiprinātas pie smieklīga lieluma betona klučiem.
Un nākošgad jau pavisam noteikti arī tās būs jāremontē, un tagad jau par Siguldas nodokļu maksātāju naudu. Izskats stacijas nojumēm šobrīd tiešām atgādina Pizas torni.
Skaidrs, ka remonti turpināsies regulāri un vairāku gadu garumā.

Pasākumi

       Jūlijs 2020