Ceturtdiena, 16. jūlijs
Šodien sveicam: Hermīne, Estere, Liepa
Laika ziņas: Sigulda +21.4℃, ZR vējš 3.3 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Diskusijas

Tēmu saraksts

Dabas taku atjaunošana
Jana
2015-11-01
Gribētos sākt ar trīsstāvīgiem vārdiem, bet nebūšu rupja. Kāds ir iemesls, ka mēneša (!!!!!!) laikā nav uzstādīti tiltiņi/pārejas uz 3 mazām graviņām, kuras šķērso taku, kura sākas lejā pie Makara un nonāk līdz kājinieku tiltam. Tur jau pirms mēneša bija daži tiltiņi atjaunoti un viss ir apstājies, tie trīs kā ir noņemti, tā atpakaļ nekas nev uzlikts. Uz vienas graviņas "gājēji" ir 2 mazus kociņus uzlikuši. Reāli tā ir ņirgāšanās par cilvēkiem! Kāpēc ir jāsāk darīt lietas, kuras nevar pabeikt? Pa šo taku ļoti daudz cilvēku staigā, tās graviņas (bedres) jau ir tā noslidinātas!!! Murgs!

Administrācija
 - 2015-11-02 14:51
Labdien!

Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvji informē – šajā gadā ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu īpaši aizsargājamās dabas teritorijās visā Latvijā, t.sk. Gaujas Nacionālajā parkā, Dabas aizsardzības pārvalde īsteno projektu par jaunas dabas tūrisma infrastruktūras izveidi. Liela daļa no darbiem Gaujas Nacionālajā parkā notiek tieši Siguldā un tās apkārtnē, kur līdz šā gada decembrim taps jaunas takas aptuveni 20km garumā, tiek izbūvēts jauns serpentīns, skatu platformas, ierīkotas atpūtas vietas u.tml.
Iespējams, darbu intensitāte konkrētos objektos ir mainīga, taču tas atkarīgs no būvnieka plānošanas. Darbu veicējiem uzticētais ir jāpaveic līdz 2015.gada 10.decembrim.
Lai baudītu dabu šajā rudenī, aicinām izmantot pieejamo un drošo infrastruktūru.
Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvji apzinās, ka pašlaik darbi rada neērtības un atvainojas par tām, tomēr tās ir īslaicīgas, jo jau pavisam drīz dabas daudzveidību Siguldas pusē varēs baudīt, izmantojot ērtāku un drošāku infrastruktūru.
Vēršam uzmanību, ka visi objekti, kur top vai tiek atjaunotas takas, būvdarbu laikā ir būvlaukums, par ko vēsta arī uzraksti, un pārvietošanās pa tām apmeklētājiem ir vai nu ierobežota, vai aizliegta, jo tas apdraud Jūsu drošību!

Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Kristaps
 - 2015-11-03 09:13
Pats svētdien iepēros tai takā, bez trīsstāvīgiem vārdiem tur tiešām nekā. Tiltiņu nav, toties vietās, kur tie bija, gravu abās pusēs ir pamatīgi izmīcīti dubļi, kas nozīmē, ka tūristi pa to taku joprojām intensīvi pārvietojas, jo kur tad citur iet?
Ja par "būvlaukumu" un "aizliegtu" vai neiespējamu pārvietošanos liecina vien pa mazai A4 lapiņai katrā takas galā, kur nekas nav minēts par nojauktiem tiltiem, tad tas ir lielisks apliecinājums, cik svarīgs te ir parastais cilvēks.
Turklāt tā nav pirmā reize šai rudenī!
Kurš veic būvdarbus?
Atbilde: Kristaps
Administrācija
 - 2015-11-03 10:43
Labdien!

Dabas aizsardzības pārvalde aicina ievērot zīmes un lieki sevi neapdraudēt, kā arī izvairīties no nepatīkamām situācijām, kādas par sagādāt, pārvietojoties pa objektiem, tai skaitā dabas takām to būvniecības laikā.
Būvdarbiem diemžēl piemīt sezonāls raksturs, un šis laiks allaž saistīts ar neērtībām. Taču rezultāts būs acīmredzams pavisam drīz – projekts noslēgsies decembrī. Tāpēc aicinām būt saprotošiem un, galvenais, ievērot izvietotās zīmes – neapdraudēt sevi un savus tuvākos, pārvietojoties pa būvdarbu zonu.

Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija

Pasākumi

       Jūlijs 2020