×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Ceturtdiena, 25. aprīlis
Šodien sveicam: Līksma, Bārbala
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T

Diskusijas

Tēmu saraksts

Gājēju pāreja pie b/d "Ābelīte"!
SaBee
2016-03-22
Labdien!
Gribēju noskaidrot, ko māte, kuru uztrauc savu bērnu drošība, var darīt, ja uz gājēju pārejas pie b/d no rītiem un pēcpusdienās regulāri tiek novietotas automašīnas, bet Pašvaldības policija īpaši nereaģē?!
Esmu zvanījusi uz Pašvaldības policiju, ziņojusi par situāciju. Rezultāts- 1)viens policijas auto nobrauca garām b/d nākamajā rītā-kad ne TIEŠI TAD ir kāds vecāks- pārkāpējs; 2) viena policijas ekipāža atbrauca, nostājās garās automašīnu rindas galā, ieslēdza signālugunis [bez skaņas], kādu stundu nostāvēja[pat neizkāpa jaunie kungi laukā] un aizbrauca.....Jautājums-vai kāds potenciālais pārkāpējs šajā brīdī neievēro noteikumus?!
Vēlāk viss, kā ierasts-tie vecāki un vecvecāki,kas ir par slinku,lai paietu mazliet ar kājām, turpina novietot auto uz gājēju pārejas, līdz ar to, bērniem un vecākiem,kas izmanto gājēju pāreju, nākas žonglēt starp automašīnām!
Lieki piebilst pārkāpēju reakciju uz aizrādījumu-zvaniet policija, tāpat nekas nemainīsies!
Ir vecāki,kas fotografē pārkāpēju auto uz pārejas un ievieto sociālajos tīklos bildes,bet tāpat-neviena no atbildīgajām personām to nepamana...
Ir veidi,kā ar to var cīnīties,vai arī slinkajiem pārkāpējiem taisnība-tāpat nekas nemainīsies?!

Santa B
 - 2016-03-22 14:46
Pie "Ieviņas" savukārt ceļa zīmi "vienvirziena iela" bieži neievēro - esmu novērojusi, ka tie ir gan īpaši apdāvinātie no blakus esošām dzīvokļu mājām, gan bērndārznieku vecāki.
Policiju arī nekad rītos un vakaros neesmu tur manījusi, kaut labi zina situāciju.
Administrācija
 - 2016-03-22 17:12
Labdien, SaBee!

Siguldas novada Pašvaldības policija ir informēta par situāciju pie Siguldas novada bērnudārziem un skolām, tomēr, ņemot vērā Sigulda novadā esošo izglītības iestāžu skaitu un to, ka Pašvaldības policija regulāri, izlases veidā nodrošina satiksmes organizēšanu pie katras no tām, esam aicinājuši šī bērnudārza un citu izglītības iestāžu vadītājus atkārtoti informēt vecākus par nepieciešamību ievērot ceļu satiksmes noteikumus, nodrošinot drošību novada bērniem.

Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Jana
 - 2016-03-23 11:13
Jau gadiem atsevišķi braucēji neredz gājēju pāreju pie "Ādelītes"! Un mūsu pašvaldības policija ir bezspēcīga, jo nevar izkāpt no mašīnas, pieiet un aizrādīt - sodīt?!
Tāpat interesanta situācija ir pie SVĢ. Vai pašvaldības policijai ir īpaša atļauja braukt pa vienvirziena ielu (Atbrīvotāju) pretējā virzienā? Ceļu satiksmes noteikumi uz policiju neattiecas? Arī pagriezieni nav jārāda pa pilsētas ielām pārvietojoties? Vēlos atbildi uz šiem jautājumiem!
Atbilde: Jana
Administrācija
 - 2016-03-23 14:08
Labdien, Jana!

Līdz šim Pašvaldības policijas darbinieku mērķis ir bijis brīdināt, nevis sodīt autovadītājus par noteikumu neievērošanu. Pie tam laikā, kad Pašvaldības policijas darbinieki atrodas pie konkrētās izglītības iestādes, transportlīdzekļi uz gājēju pārejas netiek novietoti.
Lūdzam ņemt vērā, ka Pašvaldības policijas rīcībā ir tikai viena ekipāža, bet izglītības iestāžu skaits pārsniedz 10, tādēļ patruļas pie novada izglītības iestādēm notiek izlases kārtībā, vai ņemot vērā kādus īpašus pasākumus, kuru laikā satiksmes regulēšana pie iestādēm ir īpaši nepieciešama.

Pašvaldības policija ir sazinājusies ar novada izglītības iestādēm, lai apzinātu iestāžu vadītājiem nepieciešamo palīdzību vai, piemēram, nepieciešamību piedalīties sanāksmēs ar iestādes vecākiem, atgādinot ceļu satiksmes noteikumus, vai rīkot informatīvas nodarbības iestāžu audzēkņiem.

Pateicamies par aizrādījumu attiecībā uz gaismas virzienrādītāju lietošanu – informācija ir nodota Pašvaldības policijas vadībai – ceļu satiksmes noteikumi attiecas uz visiem, kas piedalās ceļu satiksmē, tajā skaitā arī uz operatīvo transportlīdzekļu vadītājiem. Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu “Ceļu satiksmes noteikumi” 30.punktā noteikto – operatīvo transportlīdzekļu vadītāji drīkst neievērot šo noteikumu prasības, lai novērstu draudus sabiedriskajai drošībai un kārtībai – pa Atbrīvotāju ielu Pašvaldības policijas darbinieki pārvietojas, jo tiek kontrolēts, vai tiek ievērota pirms Krišjāņa Barona ielas un Atbrīvotāju ielas krustojuma (virzienā no Dārza ielas uz Atbrīvotāju ielu) uzstādītā 316.ceļa zīme “Nogriezties pa kreisi aizliegts”, ko daudzi satiksmes dalībnieki ignorē.

Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Dzintars
 - 2016-03-23 12:08
Es kaut ko nesaprotu - paši vecāki nesarunājas savā starpā? Tur taču visi, visus zin, pasaki vienreiz tai mammai vai papucim un miers. Gan jau ka neliks. Mums pie mājas arī parkojās neforši, palūdzām kaimiņu smuki apstāties un vairs problēmu nav.
SaBee
 - 2016-03-23 15:40
Dzintar - esmu uzrunājusi visus,kurus esmu "pieķērusi" pie rokas.Reakcija visdažādākā - daži pasmej un novēl man laimīgu ceļu[optimisti], daži saka,lai tik zvanu policijai,tāpat nekas nemainīsies[pesimisti], daži atvainojas un vairs auto uz pārejas nenovieto...bet pamatā-vieni un tie paši turpina iesākto...esmu kā bubulis,uz kuru šķībi skatās. Aaa,vēl man viens papucis ieteica,lai tak eju ar saviem bērniem uz nākamo pāreju,kas ir pie slimnīcas,un to varu izmantot...Tā kā...
anciss
 - 2016-03-26 22:26
....njaaa nožēlojami,esmu arī vairakkartīgi aizrādijis,bet pretī dabonu dzirdēt tāādus sulīgus izteicienus,jo redz uzskata, ka brauc ar mašīnu tad viss atļauts un ja "krutāka" mašina,var visu...un šādi vecāki rāda piemēru bērniem...tad ko var gribēt...
policija,viņi tak aizņemti ar atskaišu,statistiku veidošanu,jo redz kājau minēja ,mērķis nav sodīt, bet veikt audzinoša rakstura pārrunas.
Pašvaldibas policistus siguldā vispār nevar manīt interesanti ko viena ekipāža var izdarīt?
SaBee
 - 2016-04-04 17:51
Labdien!
Gribēju pateikt PALDIES Siguldas novada Pašvaldības policijai un tās vadībai par operatīvu rīcību pēc manas diskusijas aizsākšanas. Uz doto brīdi b/d vadība ir izlikusi katrā grupiņā aicinājumu vecākiem nepārkāpt CS noteikumus, arī sapulcēs par to runā ,kā arī /kas ir īpaši patīkami/ "čika laikā" vēl neviens auto nav manīts uz gājēju pārejas!!!Ļoti ceru, ka tā tas arī turpināsies!

Pasākumi