Ceturtdiena, 2. jūlijs
Šodien sveicam: Lauma, Ilvars, Halina
Laika ziņas: Sigulda +20.4℃, D vējš 3.9 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Diskusijas

Tēmu saraksts

ID karšu bizness
Edgars no Siguldas
2016-06-28
Vai Siguldas Dome var pamatot kāpēc līdzšinējo ID karšu īpašniekiem būtu jāmaksā par jaunu karšu izveidošanu?

Iegādājoties iepriekšējo karti netika prasīts parakstīt nevienu dokumentu vai nebija noteikumu, ka karte var tikt mainīta/izbeigta, tāpēc, pamatojoties uz ko Jūs ieprieksējo karti anulējat un liekat visiem atkal maksāt par jaunu karti?

Šobrīd noteikumos arī rakstīts, ka tikai nozaudēšanas gadījumā jāmaksā par kartes atjaunošanu, bet zinot kā tas te notiek, pēc 2 gadiem būs jauns projekts un jauna karte, kura visiem būs jāiegādājas no jauna.

Egils no Vainagu ielas
 - 2016-06-28 13:01
Edgarinj, vai tad taa ir pase vai dzimshanas aplieciiba, ko Tev liek pirkt? Taa ir LOJALITAATE. Neviens jau dunciiti pie riikles netur un neliek Tev to iegaadaaties.

Tu gribi, lai pashvaldiiba Tev zveer muuzhiigu uzticiibu un neko nemaina, neattiistaas un neaug taapeec, ka Tu vari apvainoties. Bet kas notiks tad, kad Tu peec dazhiem meeneshiem appreceesi meichu no Daugavpils, dziivosi tur cepuri kuldams un briivdienaas shluuksi uz Siguldu braukt ar vagoninju bez maksas un Elviitii chipshus leeetaak pirkt, jo Tev saglabaajusies vecaa ID karte?

Nevajag njrerksteet.
Atbilde: Egils no Vainagu ielas
Edgars no Siguldas
 - 2016-06-29 12:34
Egil, laikam Vainagu ielā saule par daudz karsē

Lojalitāte nevis lojalitaate, kā laikam Sīrupa domubiedri čatiņos raksta, nozīmē to, ka esmu deklarējies Siguldā, lai gan neko tā ļoti no tā neiegūstu, bet tādējādi mani nodokļi tiek arī pašvaldībai, iegādājies nekustamo īpašumu, attīstu to un godīgi maksāju nekustamā īpašuma nodokļus un citus maksājumus pašvaldībai, iepērkos tikai Siguldā, lai gan ērtāk būtu citur, un tādējādi arī daļa nodokļu tiek pašvaldībai, uzņemu draugus un paziņas Siguldā, lepojos un rādu Siguldu neviļus, protams, tiek izmantoti arī Siguldas kafejnīcu un veikalu pakalpojumi, kas gala rezultātā papildina arī pašvaldības budžetu.

ID karte taču ir tikai Siguldā deklarētajiem iedzīvotājiem, tātad Egils, iespējams no Daugavpils Vainagu ielas, nevar tos čipsus Elvi lētāk nopirkt, jo karte taču ir nederīga. Ja nepieciešamas profilakses un kartes atjaunot ik pa gadam, uz priekšu, Dome var to izdarīt uz sava rēķina (nodokļu maksātāju jebkurā gadījumā), varbūt neizmaksāt vadonim naudas balvu mēnešalgas apmērā vai kā savādāk ietaupīt.

Protams var neiegādāties, tāpat, kā protams, ka pateicībā par lojalitāti saviem deklarētajiem iedzīvotājiem var nodrošināt arī pati pašvaldība, it sevišķi, ja tā ir tās iniciatīva tās kartes ik pa laikam mainīt.
Atbilde: Egils no Vainagu ielas
Septiņi
 - 2016-07-04 12:14
Lojalitāte ir izturēšanās, rīcība, kurā izpaužas respekts pret pastāvošo varu, tās likumu ievērošana, rīcība, kurā izpaužas godprātīga, korekta, cieņas pilna attieksme pret kaut ko, šajā gadījumā – pret Siguldu un mūsu pašu ievēlēto vadību.
Lojalitātes jēdziens mazliet degradēts, pateicoties lielveikalu “lojalitātes programmām”, jo cilvēks pieņem kā pašsaprotamu, ka karte ir vajadzīga tikai tādēļ, lai lētāk iepirktos.
Bet Siguldieša karte ir vajadzīga, lai uzsvērtu savu PIEDERĪBU!
Un jautājums ir par to, cik augstu tiek vērtēta piederība, Edgar, nevis, ko Tu no kartes iegūsi!!!
Administrācija
 - 2016-06-30 12:07
Labdien, Edgars no Siguldas!

Siguldas novada pašvaldība ir Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes programmas turētāja, kurai ir tiesības šo programmu atjaunot un uzlabot, mainoties tehniskajiem risinājumiem tirgū, lai sasniegtu programmas izveidošanas mērķus.
Kartes tiek mainītas piecus gadus pēc to ieviešanas 2011.gadā un maksa par karšu izsniegšanu tiek prasīta saistībā ar jauno ID karšu ieviešanas izmaksām kā to nosaka Latvijas Republikas normatīvie akti par maksas noteikšanu pašvaldības maksas pakalpojumiem.
Turklāt ID kartes iegāde ir katra iedzīvotāja brīva izvēle.

Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
skaidrite
 - 2016-07-05 09:43
Cien. Administrācija, cik no mūsu nodokļu naudas izmkasāja jaunais ID karšu projekts?
Atbilde: skaidrite
Administrācija
 - 2016-07-11 12:21
Labdien, skaidrite!

Pašvaldības aģentūra „Siguldas Attīstības aģentūra” informē, ka jauno ID karšu ieviešanas kopējās izmaksas ir 82 tūkstoši eiro.
Projekta izmaksas veido apjomīgas programmatūras izstrāde, datu bāzes uzturēšana, vairāk nekā 18 tūkstoši jaunu, ar fotogrāfiju personalizējamu ID karšu iegāde ar vairākiem dizainiem un divu ID karšu izsniegšanas vietu izveide un aprīkošana ar nepieciešamajām iekārtām, lai nodrošinātu iespēju ID kartes personalizēt un iesniegt dažu minūšu laikā.

Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija

Pasākumi

       Jūlijs 2020       
1 2 3 4 5
678910 11 12
13141516 17 18 19
20212223 24 25 26
2728293031