Trešdiena, 8. jūlijs
Šodien sveicam: Antra, Adele, Ada
Laika ziņas: Sigulda +15.9℃, DR vējš 4.6 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Diskusijas

Tēmu saraksts

Trūkst miskastes uz ielām
Raivis J
2016-07-25
Esmu novērojis, ka Sigulda tomēr ir diezgan piemēslota pilsēta- ielu malās bieži vien var redzēt izmestas skārdenes, pudeles, ēdienu iepakojumus... Cieņu pret apkārtējo vidi jāaudzina no mazām dienām, bet tiem, kam slinkums savus atkritumus aiznest līdz tuvākajai miskastei, palīdzētu to biežāka esamība. Un tiešām Siguldā ir ielu posmi kur miskastes nav sastopamas garos posmos.
Piedāvāju pašvaldībai nopietni izsklatīt iespēju salikt atkritumu pastes ik pa 100 metri. Varbūt tas arī palīdzētu suņu saimniekiem savākt aiz saviem mīluļiem. Vēl jo vairāk tas ir aktuāli tāpēc, ka nav pietiekamu pašvaldības policijas patruļu biežuma un skaita.

pūce
 - 2016-07-25 13:01
Piekrītu! Savaču vienmēr aiz sunā, bet esmu spiesta ar to maisiņu vazāties pa puspilsētu! Un Piekrītu! Bet visi tik labi pamana sunā kaku un ap to tik daudz runā, bet...varbūt vajadzētu padomāt par tualetēm Gleznotājkalnā, lejā Gaujmalā pa takām ceļā no Tarzāna uz Kaķīškalnu. Man nesimpātiskāki par suņu nelielajiem strumpuļiem šķiet visās malās izkaisītās brūnās čupas un čupiņas ar salvetēm" izdekorētās!"' Manuprāt uz to fona suņu kaka...tas ir nieks! Par Jušu taku nemaz nerunājot. Kā pāriet pāri tiltiņam, tā krustcelēs - brūnā kūka, pašā ceļa vidū! skaistā Lakstīgalas taka kļuvusi par dzertuvi, tie noteikti nav suņi, kuri piemētā stiklus, bundžas...
Atbilde: pūce
Dabas aizsardzības pārvalde (DAP)
 - 2016-07-26 11:53
Labierīcības Gaujas Nacionālajā parkā Siguldas apkārtnē ir izvietotas, ņemot vērā apmeklētāju maršrutus un apskates objektu specifiku. Tualetes ir izvietotas pie Informācijas centra, pie Gaujas tilta, ūdens tūristu apmetnēs un autostāvvietās. Tualetes regulāri tiek koptas un labotas. Dabas aizsardzības pārvalde finanšu resursu pieejamības ietvaros plāno esošās tualetes pilnveidot, padarot pieejamas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Administrācija
 - 2016-07-25 17:51
Labdien, Raivis J un pūce!

Atkritumu urnas Siguldā izvietotas gar visiem veloceliņiem, gājēju ietvēm, pie atpūtas soliņiem, autobusu pieturās un citās pašvaldības apsaimniekošanā esošajās zaļajās zonās. Atkritumu urnas pilsētā tiek izvietotas ar noteiktu regularitāti, ņemot vērā gājēju un braucēju plūsmu, un ik gadu Siguldā tiek uzstādītas vidēji 30 – 40 jaunas atkritumu urnas un veikta vairāku bojāto urnu nomaiņa.
Savukārt Gaujas nacionālā parka teritorija, piemēram, teritorija pie Gleznotājkalna un Lakstīgalu gravas takas, ir Dabas aizsardzības pārvaldes pārraudzības teritorija, Jūsu iesūtītā informācija ir nodota Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistiem.

Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Atbilde: Administrācija
Dabas aizsardzības pārvalde (DAP)
 - 2016-07-27 09:57
Paldies Jums ierosinājumu.
Ņemsim vērā, plānojot informācijas infrastruktūru.
pūce
 - 2016-07-27 09:34
Paldies par atbildi. Tad varbūt Gleznotāju kalnā piemēram var uzlikt norādi, ka tuvākā tualete atrodas pie tūristu informācijas centra, vai laivotāju pieturvietās. Nu, nezinu gan vai ar vajadzību kāds tik tālu var aizskriet?! Pastaigājoties pa Gleznotājkalna teritoriju, bieži var redzēt ģimenes ar bērniem, vecākus cilvēkus, tūristu grupas. Tā ir iecienīta pastaigu vieta pašiem siguldiešiem. Nu...nezinu vai cilvēki kāps lejā un ies pari Gaujas tiltam, lai nokļūtu labierīcībās, vai dosies atpakaļ uz pilsētu! Nav arī informācija, kur no tās vietas ir tuvākā laivu piestātne!

Pasākumi

       Jūlijs 2020