Piektdiena, 10. jūlijs
Šodien sveicam: Lija, Olīvija, Olivers, Odrija
Laika ziņas: Sigulda +9.2℃, D vējš 2.2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Diskusijas

Tēmu saraksts

Pils apkārtnes pārvērtības.
Lulu
2016-07-26
Tas, ko redzēju pils parkā, mani pārsteidza! Un tas būtu maigi teikts! Vai varētu nosaukt tā cilvēka vārdu, kurš izlēma būvēt suvenīru tirgotājiem domātās mājiņas tieši šajā vietā, kur tās šobrīd top? Mēs siguldieši tad zinātu, kam ir tik zema, jeb precīzāk-nav vispār, kaut elementāra gaumes sajūta! Pils vārtu kopskats nu ir izbojāts uz ilgu laiku!!! Kāpēc vispār pils dārzs bija tā jāizkropļo???

Jānītis
 - 2016-07-26 07:37
Cik man ir zināms,arī suvenīru tirgotāji cīnijās ar Domi par šo kiosku izvietojumu ārpus Pils teritorijas.
Administrācija
 - 2016-07-27 08:29
Labdien, Lulu un Jānītis!

Paldies par viedokli! Suvenīru tirdzniecības kioski ir viena no aktivitātēm Siguldas pils kompleksa attīstībai un labiekārtošanai. Lai piesaistītu nepieciešamo finansējumu visu ēku, tajā skaitā, Jaunās pils pārbūvei, kopumā ir jārada 94 darbavietas un jāpiesaista 130 000 eiro nefinanšu investīcijas. Kiosku izbūve ir viens solis šī finansējuma piesaistei, kas saistīts arī ar Siguldas novada pašvaldības saistošajiem noteikumiem „Par kārtību, kādā tiek saskaņota un organizēta ielu tirdzniecība Siguldas novadā” un tajos noteiktajām preču grupām, kuras iespējams tirgot ielu tirdzniecības vietās. Pašvaldības speciālisti aktīvi strādā pie kvalitātes celšanas ielu tirdzniecības vietās Siguldas novadā. Tirdzniecību stāvlaukumā paredzēts pārtraukt saistībā ar drošības apsvērumiem, kā arī apmeklētāju un tirgotāju komfortu, ņemot vērā, ka lielie tūristu autobusi rada izplūdes gāzes tieši pie tirdzniecības vietām.
Kiosku izvietojumā ir ņemti vērā tieši tirgotāju apsvērumi, lai kioski būtu izvietoti pēc iespējas tuvāk ieejas vārtiem. Šo risinājumu ir atbalstījusi arī Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija, atsaucoties uz vēsturiskajiem piena kioskiem, kuri Pils kompleksā bija izvietoti kņazu Kropotkinu laikā.

Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Atbilde: Administrācija
Lulu
 - 2016-07-27 14:27
Labdien! Paldies par atbildi!
Saprotu, ka bez atbalsta, saskaņošanas un citiem apsvērumiem lēmumi netiek pieņemti.
Mani un daudzus siguldiešus izbrīna šo kiosku novietošana tik tuvu vārtiem, kuri visu atnācēju fotomirkļos saglabā šīs būves burvību, senatnes elpu... Šie kioski neiekļaujas kopainā!!! Vai tad senāk "piena kioski" bija tik tuvu vārtiem? Ienākot pa vārtiem un paverot skatu pa labi, paveras plaša teritorija, kur šo būdiņu rinda sētmalā varētu iekļauties koku, krūmu paēnā. Potencionālajiem pircējiem jau nebūtu grūti paieties dažus soļus tālāk...
Un tad, kad mani draugi vai bērni vēlēsies savā īpašā dienā fotogrāfēties, ienākot pa vārtiem (daudzi kāzinieki tā dara!), bildē nebūs būdiņas ar visu tām piederošo...
Saprotu, ka nekas nemainīsies, jo viss jau gatavs!
Palieku pie sava viedokļa, ka viss par maz pārdomāts...
Pat sena tautas gudrība māca - septiņreiz nomēri un tad tikai griez...
Atbilde: Administrācija
Dzintars
 - 2016-07-28 12:26
Nu nezinu Lulū, kā tu ieej pilī, bet būdiņas nevienā bildē iedabūt kopā ar pili vai smukajām puķēm nevar. Man tieši patīk, ka viņas ir kaut kur kokos, tās dažas vispār ir dziļi zālājā, tā kā nekam viņas netraucē. Būs Taviem bērniem smukas kāzu bildes :)
skaidrite
 - 2016-08-01 14:30
Administrācijai vienmēr patīk rīkot iedzīvotāju aptaujas. vai šai gadījumā tāda ir bijusi? kādi ir tās rezultāti?
Atbilde: skaidrite
Administrācija
 - 2016-08-02 08:27
Labdien, Skaidrite!

Amatniecības suvenīru kiosku uzstādīšanu Siguldas pils kompleksā saukt par sasteigtu projektu ir vairāk nekā nepamatoti, ņemot vērā, ka pirmā skice šo kiosku izvietošanai tika izstrādāta pirms trīs gadiem.
Kiosku izvietošanās vieta vairākkārtīgi šo gadu laikā ir apspriesta un atbalstīta gan Uzņēmēju konsultatīvajā padomē, gan Tūrisma konsultatīvajā padomē. Tāpat informācija par kiosku konceptu bija publiski pieejama gan 2013.gadā izstrādātajā Siguldas pils kompleksa attīstības stratēģijā, gan pašvaldības interneta vietnē www.sigulda.lv, piemēram, šeit: http://www.sigulda.lv/public/lat/jaunumi/11877/.

Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Atbilde: skaidrite
skaidrite
 - 2016-08-05 20:02
Cien.Administrācija, jūs tīšām neatbildat uzjautājumu pēc būtības? Kur var iepazīties ar iedzīvotāju viedokļu apkopojumu par šo kiosku izvietojumu?

par niecīgiem jautājumiem - vakara vilciena atcelšana vai ceļa zīmes uzlikšana jūs vētraini prasāt cilvēku viedokli, bet par lieliem jautājumiem rīkojaties pēc savas izvēles.
Atbilde: skaidrite
Administrācija
 - 2016-08-08 08:24
Labdien, Skaidrite!

Atsevišķa iedzīvotāju aptauja par suvenīru kiosku izvietojumu Siguldas pils kompleksā netika veikta.

Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Lulu
 - 2016-08-01 22:01
Paldies par atbildēm!
Labi, ka katram mums savs viedoklis, skatījums un izpratne par skaisto!... Un kā sacīts - par gaumi nestrīdās! :-)
AnnaZ
 - 2016-08-02 08:44
Mani jaunie suvenīru kioski arī pārsteidza - tikai pārsteidza patīkami! Paldies pašvaldības speciālistiem, kuriem izdevies atrast veiksmīgu, un pat ļoti gaumīgu risinājumu suvenīru tirdzniecībai – tie iederas gan Siguldas atmosfērā, gan tās stāstā. Tā tas ir – lai ko darītu, nekad visi nebūs apmierināti.
Egils no Vainagu ielas
 - 2016-08-16 09:12
Forshi un gaumiigi. Nav nemaz daudz pilseetas, kur shis ir paardomaats.
Septiņi
 - 2016-08-16 11:38
Aizdevos apskatīties. Izskatās patiešām labi, un pat būtu gribējis, lai ir redzamākā vietā. Tirgotājiem būs jāpiestrādā, pievilinot pircējus.... :)) Bet teritorijas kopskats neko nav pazaudējis

Pasākumi

       Jūlijs 2020