Ceturtdiena, 16. jūlijs
Šodien sveicam: Hermīne, Estere, Liepa
Laika ziņas: Sigulda +22.1℃, ZR vējš 3.3 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Diskusijas

Tēmu saraksts

Ielu NEapgaismojums...?
cirliitis
2016-12-21
Piekrītu, ka dizainīgās laternas ir skaistas, bet gaismas no viņām.... Šobrīd staigājot pa itkā apgaismotajām Siguldas ielām gribas uzkarināt sev uz muguras lielu mirgojošu izkārtni ar uzrakstu UZMANĪBU GĀJĒJS.
Šis jautājums mani nodarbina jau sen, tāpēc esmu daudz šīs skaistās laternas pētījusi. Daļa no tām, kas jaunākas daļu no knapās gaismas mākonīša spēj novadīt līdz zemei, bet lielākā daļa vien rada mazu atblāzmu ap sevi, zemes līmenī ejošo gājēju neskarot. Iespējams, ka firmas kas domei piegādā lampiņas krāpjas, iespējams, vietām vienkārši tiek ieskrūvētas pārāk blāvas lampas, bet dažas laternas izskatās aizputējušas, aizķepušas, mistiski pienainas... Neesmu elektriķis, diagnosticēt problēmu neņemos, bet rezultāts ir nekāds. Ne laternas, bet kaut kādi paknapi Ziemassvētku dekori.
Varbūt var rasts kādu saprātīgu risinājumu, rakt ārā un likt citas būtu vienkāršākais, bet varbūt var sameklēt kādus uzņēmīgus RTU vai citas tehniskās augstskolas studentus, kas var piedāvāt kā uzlabot. Šo laternu iekšpuse visa ir balta, varbūt pietiktu virs lampām ielikt kādu papildus atstarojošu materiālu, kas palīdzētu gaismai tikt līdz gājējiem.... Tas varētu būt visiem izdevīgs risinājums, studentiem interesants praktisks izpētes darbs, šoferiem un gājējiem drošība bet domai naudas ekonomija.....?

skaidrite
 - 2016-12-22 11:09
Paldies par jautājuma [atkal]pacelšanu. Tēma jau ir sena un nez kāpēc tā arī palikusi bez ievērības http://www.sigulda.lv/public/lat/diskusijas/tema/416/

Jā, apgaismojums ir daudzviet uzstādīts, kvantitatīvi daudz, bet vai sasniedz kvalitatīvo mērķi? Vai domes darbinieki saprot atšķirību starp ietvju un ielu apgaismojumu? Vai tiešām dzīve kvalitatīvā vidē un fiziskā drošība ir uzlabojusies? Vai mūsu bērniem ir droši agros rītos un tumšos vakaros doties uz skolu? Vai autovadītāji brauc pārliecinoši pa pilsētas tumšajām ielām?
Atbilde: skaidrite
skaidrite
 - 2016-12-22 11:11
Kāpēc pretēji speciālistu ieteikumiem nodokļu nauda jau gadiem tiek tērēta vizuāli pievilcīgu, taču bezjēdzīgu ietvju apgaismojuma izveidei, ja pa to pašu naudu, to pašu gaismekļu vietā var uzstādīt labu ielu apgaismojumu un būs izgaismotas gan ielas, gan ietves? Kurš valstī kontrolē izveidotā ielu apgaismojuma fotometriskās prasības?
Atbilde: skaidrite
skaidrite
 - 2016-12-22 11:13
LABIE PIEMĒRI, kas nav pēdējo gadu veikums, bet vēl ir saglabājies – Televīzijas iela (No Līvkalna līdz Paparžu ielai); Nākotnes iela (no Tilta līdz Riekstu ielai)
SLIKTIE PIEMĒRI visa pārējā pilsēta – Raiņa iela, Dārza iela, Pulkv.Brieža iela, Šveices iela utt.
Administrācija
 - 2016-12-23 13:18
Labdien, Cirliitis un Skaidrite!

Teritorijas attīstības pārvalde informē, ka vēsturiski Siguldas pilsētā ietvju un parku celiņu apgaismojumam tiek izmantotas laternas ar 125W gāzizlādes spuldzēm, kas atbilst pilsētas ielu apgaismojuma standartiem (EN 60598-2-3 un EN 60598-1).

Attīstot pilsētas apgaismojuma sistēmu, pakāpeniski visas 125W gāzizlādes spuldzes tiek nomainītas uz jaunās paaudzes LED spuldzēm, kurām apgaismojuma spēja ir augstāka nekā iepriekš izmantotajām spuldzēm.

Pilsētā praktiski katru dienu izdeg kāda spuldze vai tiek sabojāta kāda laterna ielu vai celiņu apgaismojumā, tāpēc katras nedēļas otrdienās un ceturtdienās pilsētas apgaismojuma līnijās tiek veikti profilaktiskie un apgaismojuma remonta darbi.

Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
skaidrite
 - 2016-12-23 16:38
"Siguldas pilsētā ietvju un parku celiņu apgaismojumam tiek izmantotas laternas, kas atbilst pilsētas ielu apgaismojuma standartiem" - neviens šo atbilstību neapšauba, bet vaicāšu vēlreiz - Vai domes darbinieki saprot atšķirību starp ietvju un ielu apgaismojumu?
skaidrite
 - 2016-12-23 16:45
No VAS Latvijas Valsts ceļi izstrādātiem ieteikumiem ceļu apgaismojumam>

Atšķirībā no apkārtnes apgaismojuma, kura mērķis, galvenokārt, ir ietvju un objektu izgaismošana, ceļa apgaismojuma uzdevums ir izgaismot ceļa fonu. Drošības apsvērumiem ir priekšroka attiecībā uz estētiku jebkurā interešu konfliktā starp šiem abiem faktoriem. Gājēju/velobraucēju celiņu apgaismojumu nedrīkst aplūkot ārpus funkcionālā braucamās daļas apgaismojuma. Taču ielai pieguļošo paralēlo gājēju un velosipēdistu celiņu apgaismojums netiek iekļauts apgaismošanas aprēķinā. Tā mērķis ir uzlabot satiksmes dalībnieku orientēšanās spējas, bet tas nav pietiekams pašu objektu atpazīšanai uz ceļa bez automobiļa priekšējo lukturu izmantošanas. Veicot apgaismojuma aprēķinus, brauktuvi un pieguļošo gājēju celiņu apskata kā atsevišķas zonas.
Atbilde: skaidrite
Administrācija
 - 2016-12-27 16:41
Labdien, Skaidrite!

Jūsu minētie noteikumi attiecas uz VAS „Latvijas Valsts ceļi” atbildībā esošajiem valsts nozīmes autoceļiem.
Pilsētā primāri tiek domāts par gājēju drošību – Siguldā tiek izgaismotas ietves, celiņi un īpašs apgaismojums izveidots uz gājēju pārejām.
Projektējot jaunas ielu brauktuves un apgaismojumu pie tām, tiek ietverta prasība par LED gaismekļa uzstādīšanu, kuram ir augstāka apgaismojuma spēja nekā līdz šim izmantotajām 360 grādu apkārtni izgaismojošajām gāzizlādes spuldzēm un koncentrēts gaismas kūlis uz leju, izgaismojot gan ietvi, gan ielas braucamo daļu.

Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Māris
 - 2017-01-03 23:55
Man arī tās apaļās lampas nepatīk, jo gaisma vērsta uz sāniem nevis uz leju, bet ja te saka, ka ar laiku uz LED gaismekļiem pārlikšot, tad jau atliek tikai pagaidīt.
LED gaismekļus var redzēt pie stacijas un stāvvietā pie jaunā sporta centra, kur, kā jau esmu rakstījis iepriekš, ir "pārsālīts" ar gaismekļu jaudu un blīvumu.
Beidzamā laikā gan laukuma apgaismojums atslēgts un samazināts arī apgaismojums pie sporta centra ieejas, ja tas darīts, uzklausot manu un citus ieteikumus, tad- urā, mūs dzird un mūsu ierosinājumus pieņem, Sigulda rullē, rosinām tik vēl.
Dažās ielās ir paralēli saglabāts gan ielu apgaismojums uz augstajiem stabie, gan gējēju ceļu apgaismojums uz zemajiem stabiem, piemēram Skolas un Kronvalda ielās. Ierosinu demontēt vai atslēgt vienu no tiem, atstāt efektīvāko,panākot elektrības ietaupījumu un ietaupījumu uz gaismekļu maiņu un apkalpošanu.
Atbilde: Māris
Administrācija
 - 2017-01-09 14:11
Labdien, Māri!

Teritorijas attīstības pārvalde informē, ka Skolas un Ata Kronvalda ielā daļēji izbūvēti gājēju trotuāri, kuri izgaismoti ar gājēju ietvju apgaismojuma elementiem uz zemajiem stabiem, ielas apgaismojums uz augstajiem stabiem saglabāts pie šo ielu krustojumiem ar citām ielām un gājēju pārejām. Kad šajās ielās tiks plānoti atjaunošanas darbi, tiks domāts arī par ielu, ietvju apgaismojuma atjaunošanu.

Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Kristaps
 - 2017-01-19 15:32
Administrācija (2016-12-23 13:18):
"Attīstot pilsētas apgaismojuma sistēmu, pakāpeniski visas 125W gāzizlādes spuldzes tiek nomainītas uz jaunās paaudzes LED spuldzēm, kurām apgaismojuma spēja ir augstāka nekā iepriekš izmantotajām spuldzēm."

Vai es pareizi saprotu, ka jūs vienkārši nomaināt spuldzes, kas spīdēs spožāk? Ar laternām tā arī nekas netiks darīts, lai problēmu risinātu pēc būtības? Jā, zem kājām būs redzams mazliet labāk, taču, skatoties uz priekšu, būs jāsamiedz acis?
Atbilde: Kristaps
Administrācija
 - 2017-01-23 11:09
Labdien, Kristap!

Līdz šim izmantoto gāzizlādes spuldžu nomaiņa uz jaunās paaudzes LED spuldzēm, kurām ir augstāka apgaismojuma spēja un gaismas kūlis koncentrēts uz leju, risinās problēmu pēc būtības – tiks uzlabota redzamība.

Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Ābeļdārza iedzīvotāja
 - 2017-01-29 19:22
Ielu apgaismojums ir laba lieta, ja tāds ir. Ne visas Siguldas un Siguldas pag.ielas var baudīt apgaismojumu kā tādu.

Piemēram, "Ābeļdārza" galvenā iela - Helmaņu iela, kas sakitās vienādas kategorijas iela ar Pils ielu par šādu ekstru nevar priecāties.
1. Gaismas laternas nav uzstādītas visas ielas garumā, ir vietas, kur ir pilnīga tumsa. Gājēji nav redzami.
2. "Bloķētā" Ābeļu iela ir izgaismota līdz pat barjerai - un kāpēc tieši? Ja pāreja šosejai tajā vietā nav ierīkota. Nav paredzēta???
3. Tās laternas, kas ir uzstādītas, tiek izslēgtas pirms pusnakts - turpretī, blakus ielas un ciemats ir izgaismots visu cauru nakti.

Secinājums - dome ietaupa ne tikai uz ielu kaisīšanu/ greiderēšanu - ceļš ir tik tālu ielaists, ka trūkst vārdu. Un beigās vēl ietaupam uz apgaismojumu. Ko vēl labu 2017.gadā labu plānojat paveikt "Ābeļdārzā"?
Atbilde: Ābeļdārza iedzīvotāja
Administrācija
 - 2017-01-30 12:22
Labdien, Ābeļdārza iedzīvotāja!

Helmaņa ielā šobrīd tiek nodrošinātas minimālās apgaismojuma prasības. Šogad tiks izstrādāts Helmaņa ielas pārbūves projekts – prasībās projektētājam pašvaldība ietvērusi pilnīgāka ielu apgaismojuma, kā arī gājēju ietvju izveidi.
Pāreju pār Vidzemes šoseju pie Ābeļu ielas šobrīd projektē VAS „Latvijas Valsts ceļi”.
Savukārt, par apgaismojumu Klusās un Sapņu ielas rajonā – tas ir privātīpašums, kurā izbūvētā apgaismojuma sistēma darbojas tikai uz tumsas sensoru, tāpēc apgaismojums deg visu nakti. Pašvaldības apgaismojuma tīklos uzstādīta mūsdienīga automātika, kas ieslēdz apgaismojumu ar tumsas iestāšanos – pusnaktī pamatapgaismojums izslēdzas, bet plkst.5.00 no rīta tas atkal ieslēdzas, visu nakti darbojas gājēju pāreju apgaismojums.

Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija
Atbilde: Ābeļdārza iedzīvotāja
Egils no Vainagu ielas
 - 2017-01-30 13:32
Izskataas, ka Aabeljdaarzaa shodien saule nav iespiideejusi... Vai arii pankuucinjas piedegushas brokastiis :-)))) Vai viirs neklausa, nelietis.
Kaa shoferis saku - gaajeejiem pashiem par droshiibu primaari jaadomaa. Gaajeeji nav redzami, jaa! Un kas vainiigs? Ir atstarotaaji, vestes, cepures, biksinjas un veel visaadas fignjas! Paruupeejamies tak par sevi pashi!
skaidrite
 - 2017-01-31 11:37
ADMINISTRĀCIJAS ATRUNĀM NAV ROBEŽU!

ja kādam netapa skaidrs lasot LV ceļu ieteikumus apgaismojuma projektēšanai, tad varat palasīt šo https://www.latvenergo.lv/files/news/Ielu_apgaismes_standarti_03.03.2016.pdf

CEĻŠ vai IELA ir tikai būves klasifikācija, bet apgaismojuma standarts valstī ir viens.
Atbilde: skaidrite
Septiņi
 - 2017-01-31 13:19
https://www.latvenergo.lv/files/news/Ielu_apgaismes_standarti_03.03.2016.pdf - iepazinos ar Bērziņa kunga kundzes prezentāciju. Un nomulsināja jau pats pirmais prezentācijas teikums:
„IELU APGAISMOJUMS” ir: „stacionāro apgaismes ierīču kopums, kas diennakts tumšajās stundās paredzēts labas redzamības nodrošināšanai sabiedriskā transporta zonās..." Tālāk ir viņas personisks standarta LVS EN 13201 skaidrojums. Līdz ar to mans kā laja priekšstats ir, ka šis standarts attiecas uz ielām, pa kurām pārvietojas sabiedriskais transports.
Atbilde: skaidrite
Septiņi
 - 2017-01-31 13:22
Iepriekšējais mans sakāmais nozīmē tikai to, ka nav vērts iepazīties ar kāda, kaut varbūt gudra, cilvēka viedokli par jebkuru Latvijas valsts standartu. Vērts iepazīties ar pašu standartu.
Atbilde: skaidrite
skaidrite
 - 2017-01-31 15:42
Septiņi, jūs aiz kokiem mežu neredzat! runa tak ir par to cik gaišas ir pilsētas ielas.
galvenais domāt pozitīvi, ka viss atbilst normatīviem aktiem, kaut vakaros var kaklu nolauzt pilsētas centrā.
Atbilde: skaidrite
Septiņi
 - 2017-01-31 16:21
Nu tad, Skaidrīt, neliec atsauces uz kādām adresēm, ja informācija tajās nav jālasa! Ja gribas vienkārši patarkšķēt, tad tarkšķam!
Pilsētas centrā visas ielas ir pietiekoši gaišas. Manos gados pat patīk, ka naktī nav kā gaišā dienā - vismaz kādu laiku diennaktī manas krunkas nav tik labi redzamas... :))
Kāpēc vienmēr iebilstu taisni Tev - tāpēc, ka principā nepatīk, ja redzi tikai sliktas lietas. Jebšu - ja raksti tikai sliktas, jo ceru, ka pat Tu tomēr Siguldā saskati arī kaut ko labu!
Uzraksti ko labu, tici man - tas ir PATĪKAMI!
Atbilde: skaidrite
Egils no Vainagu ielas
 - 2017-01-31 17:04
Skaidre, kur tu esi pilseetas centraa gaazusies, kritusi un kaklu lauzusi tumsas deelj? Varbuut vajag kaadu speeciigaaku puisieti pie saaniem, kas pabalsta :-))))
Vienu gan es gribu uzsaukt visiem - lietojiet atstarotaajus!!!!
Atbilde: skaidrite
Administrācija
 - 2017-02-02 10:26
Labdien, Skaidrite!

Paldies par pievienotās prezentācijas saiti. No prezentācijas redzam, ka ielu apgaismojumu regulē sekojoši standarti: LVS EN 40, LVS EN 12665:2011, LVS EN 12767, LVS CEN/TR 13201-1 2015, LVS CEN/TR 13201-2 2004, LVS EN 13201-3 2004/AC:2007, LVS EN 13201-4 2004, LVS EN 60598-1:2015, LVS EN 60598-2-1:2002. Šie ir šobrīd aktuālie standarti, kas tiek ievēroti projektējot un izbūvējot jaunas apgaismojuma līnijas Siguldas novadā.

Ar cieņu www.sigulda.lv administrācija

Pasākumi

       Jūlijs 2020