Ceturtdiena, 9. jūlijs
Šodien sveicam: Zaiga, Asne, Asna
Laika ziņas: Sigulda +7.9℃, D vējš 2.7 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Diskusijas

Tēmu saraksts

Koku izciršana
Kristaps Lipins
2017-04-03
Labdien,

Kur var iepazīties ar iemeslu par katra no 213 koku izciršanu? 2016. gada 19. oktobrī tiesības darbu veikšanai tika apstiprinātas SIA DGR Serviss. Cik var saprast šim uzņēmuma tiek nodotas tiesības savākt ošu kokmateriālus, jo citādāk neviens necirstu 1gb par aptuveni 5EUR.

Saprotams, ka daļa no kokiem bija jānozāģē, bet tika nozāģēti pietiekami daudz veseli, kuri neradīja apdraudējumu un papildināja ainavu.

Tas arī attiecās uz dzīvības koku izciršanu pils parkā. Projektā "Siguldas pils kompleksa attīstības stratēģija 2013-2018 " ir skaidri iezīmēti koku apstādījumi, kur vēl nesen bija minētie dīvības koki. Vai nozāģēto vietā stādīs līdzvērtīgus? Kas atradīsies šo koku vietā?

Ar cieņu,
Kristaps

Administrācija
 - 2017-04-03 14:27
Labdien, Kristaps Lipins!

Pašvaldība pēc saņemtā ekspertu atzinuma par bīstamo nozāģējamo koku apjomu veica cenu aptauju par iespējamajām koku nozāģēšanas izmaksām. Ņemot vērā, ka daļa koku atrodas pilsētas teritorijā ar paaugstinātu bīstamību, ko rada satiksmes dalībnieki, gājēji un elektropārvadi, varbūtējā koku izzāģēšanas summa lētākajam cenu piedāvājuma bija ap 20 tūkstošiem eiro. Tādēļ, lai ietaupītu pašvaldības līdzekļus, tika pieņemts lēmums rīkot koku izciršanas izsoli ar augšupejošu cenu. Izsolē pieteicās tikai viens dalībnieks, kurš apņēmās nodrošināt visu bīstamo koku izzāģēšanu, tostarp 50 celmu frēzēšanu pilsētas teritorijā, tādejādi vēl ietaupot ap 3,5 tūkstošiem eiro pašvaldības līdzekļu.

Kopš februāra norisinās vērienīga Siguldas pils kompleksa pārbūve, kas ietver arī vēsturisko stādījumu atjaunošanu, kas saskaņota ar vēsturisko apbūvi. Pils kompleksa apstādījumu koncepciju veidojusi arhitekte Ināra Caunīte un parku un ainavu arhitekte Ilze Māra Janele.

Bīstamo koku atrašanās karte un saraksts ar visiem nozāģējamajiem kokiem pieejams šeit: https://www.sigulda.lv/public/download.php?id=4013. Koku ciršanas tiesību izsoles dokumentācija pieejama šeit: https://www.sigulda.lv/public/lat/pasvaldiba/izsoles_pazinojumi/izsoles/atsavinasana_kustamais_ipasums/2/. Lai saņemtu plašāku informāciju par Jums interesējošiem jautājumiem, aicinām sazināties ar galveno dārzkopības speciālisti Ditu Lauri, zvanot uz tālruni 67800952 vai rakstot e-pastu dita.laure@sigulda.lv.

Ar cieņu
www.sigulda.lv administrācija

Pasākumi

       Jūlijs 2020