Otrdiena, 24. novembris
Šodien sveicam: Velta, Velda
Laika ziņas: Sigulda +4.4℃, ZR vējš 4.8 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Diskusijas

Tēmu saraksts

Sporta aktivitātes
Māris Smilga
2020-05-14
Mans dēls brīvajā laikā sporto, izmantojot sporta laukumos esošos stieņus, kur var vingrot individuāli. Šodien,14.05.2020. vinš konstatēja, ka visās viņam zināmajās vietās, kur atrodas publiski pieejami stieņi, tie ir aizvilkti ar lentām. Toties laukumos tiekot spēlēts futbols.
Kā tas sakrīt ar sportisko aktivitāšu paplašināšanu? Līdz šim stieņi bija pieejami bez ierobežojumiem. Tikai nesakiet, ka stieņi ir inficēti un bīstami. Kā tad tie līdz šim tādi nebija.
Vēlos redzēt pašvaldības sporta speciālistu viedokli šajā jautājumā.

Administrācija
 - 2020-05-15 09:45
Sporta laukumos esošie vingrošanas rīki ir norobežoti, ievērojot Izglītības un zinātnes ministrijas izdotās vadlīnijas (https://izm.gov.lv/images/COVID-19/Sports_Covid.PDF). Vadlīniju 1.9. punkts nosaka, ka ārtelpu sporta norises vietās esošie infrastruktūras objekti, tostarp āra trenažieri, vingrošanas rīki, kam nepieciešama regulāra dezinfekcija, ir jānorobežo. Jāņem vērā, ka attiecīgā sporta laukuma uzraugošā persona pēc katra iedzīvotāja nevar nodrošināt vingrošanas rīku dezinfekciju, tādējādi, ievērojot piesardzības noteikumus un rūpējoties par drošību, vingrošanas rīki sporta laukumos apmeklētājiem nav pieejami.
Atsaucoties uz Izglītības un zinātnes ministrijas vadlīnijām, ja fizisko aktivitāšu laikā starp personām nenotiek fizisks kontakts un ir iespēja nodrošināt divu metru distanci (kā šajā gadījumā futbolā), tad fiziskās aktivitātes ir atļautas. Atgādinām, ka konkrētajā sporta norises vietā vienā treniņgrupā ir atļauts pulcēties ne vairāk kā 25 sportistiem.
Aicinām būt saprotošiem un nopietni izturēties pret valstī noteiktajiem piesardzības pasākumiem.

Pasākumi