Trešdiena, 18. septembris
Šodien sveicam: Liesma, Elita, Alita
Laika ziņas: Sigulda +6.6℃, Z vējš 2.4 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+

Izglītības programmu apraksti


Siguldas novada Jaunrades centra piedāvāto
interešu izglītības pulciņu apraksti

 

Praktiskā elektronika

Pedagogs: Edgars Bajaruns
Nodarbību laiki: pirmdienās, trešdienās plkst.16.30
Mērķauditorija: no 8 līdz 19 gadiem

Elektronikas pulciņā dalībnieki padziļināti (teorētiski un praktiski) apgūst elektroniku un mehatroniku, aizrautīgi darbojoties skolotāja Edgara Bajaruna vadībā.
Pulciņa dalībnieki ir izgatavojuši paši savas ATMEGA 328 sadalītājplates ar Arduino savietojamību (Arduino Break out Boards), tiek veidoti arī modulāri projekti – led gaismas kubi, „folkrace” un līnijsekotāju roboti, gaismas mūzikas un citi. Dalībnieki ar panākumiem piedalījušies robotikas sacensībās Latvijā un Igaunijā.
 

Mehatronika

Pedagogs: Edgars Bajaruns
Nodarbību laiki: katru otro sestdienu plkst.11.00
Mērķauditorija: no 15 līdz 25 gadiem

Mehatronika ir starpdisciplināra nozare, kas sevī iekļauj elektronikas, mehānikas, telekomunikāciju, datorizācijas un citu jomu elementus, ar mērķi izstrādāt un sagatavot praktiski pielietojamus priekšmetus/elementus un autonomas sistēmas. Pulciņa dalībnieki iegūs iespēju praktiski pielietot zināšanas elektronikā un mehānikā, lai, savienojot praktisku elektroniku un mehāniku, veidotu patstāvīgus projektus un izgudrojumus, kā piemēram, dažādus robotus un autonomas ierīces darbību un mehanizācijas veikšanai. Pulciņa ietvaros dalībnieki pulciņā var apgūt iemaņas izveidot praktiskus projektus no prototipu idejas, plānošanas līdz izstrādei un testēšanai. Ir iespēja iegūt iemaņas 3D modelēšanā, mehānikā, fizikā, „Lietu interneta” ierīču izstrādē.

 

LEGO robotika

Pedagogs: Jānis Miglinieks
Nodarbību laiki: otrdienās, ceturtdienās plkst.16.30
Mērķauditorija: no 9 līdz 19 gadiem

Pulciņā ir iespējas nodarboties ar visjaunākās paaudzes Lego robotu Mindstorms NXT 2,0 konstruēšanu.
Bērni no deviņiem gadiem interesantā veidā var apgūt savas pirmās programmēšanas prasmes, liekot savām fantāzijas mašīnām darboties. Darbojoties ar robotu būvi, pulciņa dalībnieki attīsta tehnoloģisko domāšanu un radoši to pielieto. Tiek piedāvāta iespēja piedalīties robotikas sacensībās kopā ar Rīgas, Cēsu, Ventspils un Valmieras robotiķiem.
Par Robotikas pulciņa aprīkojumu un telpu iekārtojumu parūpējies Siguldas Rotari klubs.

 


Alfrēda lidmodelistu skola

Pedagogs: Alfrēds Dubaņēvičs
Nodarbību laiki: piektdienās plkst.17.00, sestdienās plkst.10.00
Mērķauditorija: no 8 līdz 19 gadiem

Modelistu pulciņā interesenti var apgūt zināšanas par aviomodelismu: par lidmodeļu salikšanas tehnoloģiju un dizaina izveidi, radio vadāmo un aviomodeļu pamatprincipiem.
Pulciņā ir izveidojies patstāvīgo dalībnieku kodols, kas regulāri un ar patiesu interesi apgūst zināšanas un praktiskās iemaņas lidmodelismā. Dalībnieki piedalās arī sacensībās.

 

Kokdarbnīca

Pedagogs: Ēvalds Pastars
Nodarbību laiki: pirmdienās, trešdienās plkst.16.00
Mērķauditorija: no 8 līdz 19 gadiem

Koka mākslinieciskās apstrādes pulciņā skolēni apgūst ne tikai galdnieka darba iemaņas, bet arī izgatavo no koka dažādus interesantus, radošus darbus. Tiek apgūtas koka mākslinieciskās apstrādes iespējas.

 

Moto darbnīca

Pedagogs: Dzintars Vilciņš
Nodarbību laiki: Otrdienās, ceturtdienās plkst.18.00
Mērķauditorija: no 13 līdz 19 gadiem

Siguldas novadā ir labas tradīcijas jauniešu tehniskās jaunrades interešu jomā. Bijušie pulciņu dalībnieki ir radījuši iespēju jauniešiem darboties ar tehniku. Pulciņš rada jauniešos interesi par moto tehniku un dod praktiskās zināšanas tās remontos un lietošanā. Dalībnieki apgūst arī darba drošības un ugunsdrošības pamatus, prot pielietot šīs zināšanas.
Jaunieši piedalās skūteru sacīkstēs, „ Zelta mopēds” pasākumos un kartingu sacensībās Retro klasē.

 

Jauno makšķernieku pulciņš

Pedagogs: Aivars Stiglics
Nodarbību laiki: otrdienās plkst.15.00, ceturtdienās plkst.17.00 (Jūdažos)
Mērķauditorija: no 8 līdz 19 gadiem

Pulciņa dalībnieki mācās izmantot makšķerēšanu kā aktīvās atpūtas veidu, interesantu un lietderīgu brīvā laika pavadīšanas iespēju, iepazīstot dabu. Apgūst praktiskas iemaņas dažādu zvejas rīku izmantošanā, kā arī skolotāja pieredzē balstītus noslēpumus par makšķerēšanas tehniku.

 

Bridža pulciņš

Pedagogs: Kārlis Rubīns
Nodarbību laiki: trešdienās plkst.18.00
Mērķauditorija: no 9 līdz 19 gadiem

Bridžs – pasaulē intelektuālākā kāršu spēle – ir Latvijā un pasaulē oficiāli atzīts sporta veids, kā arī mācību priekšmets daudzās pasaules skolās un augstskolās! Bridžs lieliski trenē analītiskās, matemātiskās un loģiskās spējas un zināšanas, kā arī ir lielisks brīvā laika pavadīšanas veids. Bridža pulciņš palīdzēs jauniešiem apvienot spēles elementus ar prāta spēju treniņu, tāpēc skolēni aktīvi un praktiski piedalīsies matemātikas, analītikas, loģikas, psiholoģijas zinātņu apguvē, papildus trenējot disciplīnu un sadarbību komandā.

 

Dronu skola

Pedagogs: Agris Tabaks
Nodarbību laiki: sestdienās plkst.11.00
Mērķauditorija: no 9 līdz 19 gadiem

Programma ir saistīta ar tehniskās domāšanas attīstīšanu, kā arī ar fizikas un aerodinamikas pamatu apgūšanu. Bērni un jaunieši apgūst prasmi lidot ar sporta droniem, kā arī gūst priekšstatu par dronu uzbūvi un sacensību norisi. Nodarbībās audzēkņi tiek iepazīstināti ar noteikumiem par drošu dronu vadīšanu.

 

Triāls

Pedagogs: Kaspars Kuļikovs
Nodarbību laiki: otrdienās plkst.17.30, svētdienās plkst.15.00
Mērķauditorija: no 6 līdz 13 gadiem

2017.gadā Siguldā uzsākta bērnu un jauniešu motosporta nodarbību kustība Siguldas Mini moto, kas nesusi panākumus – godalgotas vietas siguldiešu bērniem Latvijas Kausā triālā, startējot ar elektomotocikliem. 2018.gadā dibināta biedrība „Motoklubs Sigulda”, kas piesaista bērnus un jauniešus triāla nodarbībām. Motosports ir atgriezies Siguldas novadā ar bērnu un pieaugušo iesaistīšanu treniņu procesā ar tam sekojošu labu rezultātu uzrādīšanu sacensībās. Ir izveidota sava bāze – moto trase Peltēs (Zinātnes iela 11), kur siguldieši var ērti trenēties pavasara, vasaras un agra rudens mēnešos. Tāpat tiek organizētas Latvijas čempionāta/Latvijas kausa un Mini kausa mēroga sacensības dažādām vecuma grupām Siguldā. Tas viss norāda uz to, ka arī Siguldā bērniem un jauniešiem interese par motosportu ir liela un šī kustība ir jāturpina attīstīt.

 

Keramikas pulciņš „Pika”

Pedagoģe: Maija Kupča
Nodarbību laiki: pirmdienās, otrdienās plkst.14.00
Mērķauditorija: no 6 līdz 19 gadiem

Lai bērniem būtu vēlēšanās darboties, svarīgs priekšnosacījums ir ļaut viņiem justies brīvi un izvēlēties sev tīkamas nodarbes, tādas, kas iedvesmo un iepriecina gan pašu, gan citus. Lai iepriekš minēto kaut daļēji realizētu dzīvē, piedāvājam bērniem darboties keramikas pulciņā, kurā viņiem būs iespēja izpaust savu domu un fantāzijas lidojumu, apgūstot māla figūru veidošanas prasmes.
„Mīcām, skrāpējam, veltnējam mālus līdz rezultātā top paša rokām radīts brīnums – jaukākais un vērtīgākais, jo otra tāda pasaulē nav.”

 

Radošo darbu studija „Rotas”

Pedagogs: Edīte Kurtiņa
Nodarbību laiki: otrdienās, ceturtdienās plkst.14.00
Mērķauditorija: no 8 līdz 19 gadiem

Radošo darbu studijā „Rotas” iegūsi pamatzināšanas un prasmes rotu izgatavošanā. Izmantojot dažādus materiālus (pērlītes, lentītes, polimērmālu, filcu u.c.), pagatavo un  iepriecini sevi un savus draugus ar pašdarinātam rotām.
Audzēkņi iepazīstas ar nepieciešamajiem materiāliem rotaslietu izgatavošanai. Rotaslietu gatavošana no dažādiem materiāliem, pielietojot dažādus izgatavošanas paņēmienus, audzēkņos rosina meklēt un attīstīt jaunas kreatīvas idejas.

 

Tekstilmākslas studija

Pedagogs: Ieva Vanaga
Nodarbību laiki: pirmdienās, otrdienās no plkst.14.00 līdz 14.30
Mērķauditorija: no 8 līdz 19 gadiem

Apgūstot pamatiemaņas un prasmes tekstilā – filcējot, veidojot tekstilmozaīkas, telpiskus objektus, gleznojot zīdu – skolēnam tiek dota iespēja pašam ar savām rokām veidot skaistas un praktiski pielietojamas lietas. Strādājot tiek iepazītas arī krāsu īpašības, kompozīcijas pamati, materiālu īpašības un izmantošanas iespējas. Mācību gada laikā tiek veidoti darbi dažādās tehnikās: sietā un vaska batikas, zīda apgleznošanas, tekstildrukas, filcēšanas.

 

Mākslas studija

Pedagogs: Zinaīda Ceske
Nodarbību laiki: otrdienās plkst.14.00
Mērķauditorija: no 8 līdz 19 gadam

Mākslas studijā piedāvājam iespēju iepazīt dažādus mākslas darbu izgatavošanas veidus, strādāt ar dažādām krāsām, iepazīt to īpašības un īpatnības, papildināt zināšanas par to pielietojumu mākslas darba izgatavošanā, veidojot darbus, izmantot dažādas rotāšanas tehnikas. Audzēkņiem tiek piedāvāta iespēja apmeklēt izstādes un muzejus, aplūkojot dažādu vēsturisko stilu mākslas darbus. Mākslas studijā audzēkņi krāsu prieku varēs iepazīt kopā ar mākslinieci un skolotāju Zinaīdu Ceski.

 

Folkloras kopa „Kokles”

Pedagogs: Aiga Auziņa
Nodarbību laiki: pirmdienās plkst.14.30
Mērķauditorija: no 6 līdz 15 gadam

Programma piedāvā iepazīties ar latviešu tautas nemateriālo mantojumu – tautasdziesmām, mīklām, pasakām, ticējumiem, parunām, rotaļām. Reizē ar dziedāšanu tiek apgūta tautas instrumenta – kokles spēle. Programmas gaitā aktivitātes tiek saskaņotas ar tradicionālajām norisēm gada ritumā – saules gaitu, zemes dzīvības ritiem. Atbilstoši ziemas laikam – Ziemassvētku un Meteņu norises, atbilstoši pavasara laikam – Lieldienu dziesmas un saules godināšana. Tuvojoties vasarai – putnu, rotāšanas un vasaras darbu dziesmas, bet rudenī – ražas laika dziesmas un darbības.

 

Leļļu teātris „Lāčuks”

Pedagogs: Vija Zita Ozola
Nodarbību laiki: trešdienās plkst.14.30
Mērķauditorija: no 6 līdz 13 gadiem

Dalībniekiem tiek piedāvāta iespēja apgūt aktiermeistarības pamatus, iegūt pirmās zināšanas par skatuves mākslu un pilnveidot runas kultūru. Mācību gada laikā dalībniekiem ir iespēja  attīstīt spējas radoši izpausties, iegūt pirmās zināšanas par skatuves mākslu, pilnveidot runas kultūru, improvizēt un iestudēt leļļu teātra izrādes. Pulciņa nodarbību laikā dalībnieki gatavo lelles no dažādiem materiāliem un uz mazās skatuves izmēģina veidot izrādes.

 
Mūsdienu dejas
 
Pedagogs: Eduards Ruicis
Nodarbību laiki: otrdienās, piektdienās plkst.14.20
Mērķauditorija: no 7 līdz 19 gadiem
 
Jaunās paaudzes interese par populāriem dejas stiliem, to dažādību un iespēju apgūt deju iemaņas dažādos deju stilos kļūst ar vien lielāka, īpaši street dance stilos (House, Breaking, Hip Hop, Popping, Locking u.c.) Pulciņa darbības mērķis ir nodrošināt pamatzināšanu apguvi Breaking deju stilā (Top Rock, Footwork, Powermove, Freeze utt.) , kvalitatīvu māksliniecisko sniegumu, estētisko un tikumisko principu ievērošanu, veidot izpratni par Breiku (Breaking/Bboying) kā radošu, vispusīgi attīstošu street dance žanra deju stilu, kā arī popularizēt veselīgu brīvā laika pavadīšanu.
 
 
Tērpu dizaina darbnīca
 
Pedagogs: Evija Šverna
Nodarbību laiki: otrdienās plkst.17.30
Mērķauditorija: no 12 līdz 19 gadiem
 
Mūsu moto: Neesi kā pārējie!
Audzēkņu rīcībā ir šujmašīna, šūšanas piederumi, audumi, modes žurnāli un skolotāja, kura strādā individuāli ar katru interesentu. Darbnīcā var pieteikties gan meitenes, gan zēni, kuri grib apgūt tērpu šūšanas pamatus un uzšūt paši sev tērpu. Darba laikā iepazīstamies ar dažādām šūšanas tehnikām, auduma rotāšanas paņēmienus un iegūstam zināšanas elementāru pleca apģērbu un gurna apģērbu konstruēšanā un šūšanā.

Pasākumi