Piektdiena, 30. oktobris
Šodien sveicam: Nadīna, Ulla, Adīna
Laika ziņas: Sigulda +7.6℃, D vējš 1.6 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2014-12-11
Informācija par zālāju apsaimniekošanu Siguldas novadā

Latvijā, tāpat kā lielākajā daļā Eiropas, zālājs bez cilvēka nespēj izdzīvot – ja cilvēks to nenopļaus vai nenoganīs, agrāk vai vēlāk šajā vietā būs mežs. Bet ko darīt, ja jūsu īpašumā ir ilggadīgais zālājs – pļavas, ganības, bet lauksaimniecības dzīvnieku, kas izmantotu zāli, nav ne pašam, ne kaimiņam? Tad ir vērts pārdomāt par citiem zāles izmantošanas veidiem.

Tā kā Siguldas novada teritorijā arī ir zālāju platības, kas netiek intensīvi apsaimniekotas, Siguldas novada Dome ir iesaistījusies Eiropas Savienības LIFE+ Dabas un bioloģiskās daudzveidības programmas finansētā projektā „Alternatīvas biomasas izmantošanas iespējas zālāju bioloģiskās daudzveidības un ekosistēmu pakalpojumu uzturēšanai”, kura ietvaros šī gada nogalē Siguldā norisinājās starptautisks seminārs par zālāju ilgtspējīgu apsaimniekošanu.

Semināra laikā dalībnieki iepazīstināja ar savu pieredzi par zāles biomasas alternatīvām izmantošanas iespējām. Igaunijas, Polijas un Lietuvas pārstāvji iepazīstināja ar pieredzi par zāles kā kurināmā materiāla izmantošanu katlumājās. Vācijas kolēģu pieredze liecina, ka zāle ir lielisks izejmateriāls biogāzes ražošanai. Savukārt pašmāju uzņēmēji zāli izmanto lopbarības ražošanai zāles granulu formā gan mājas mazajiem mīluļiem, gan produktīvajiem lauksaimniecības dzīvniekiem.

Nākamā gada pirmajā pusē tiek plānots seminārs Siguldā par alternatīvām zāles biomasas izmantošanas iespējām Latvijā, uz kuru tiks aicināti visi interesenti. Sīkāka informācija: www.sigulda.lv vai http://grassservice.balticgrasslands.eu/.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi