Pirmdiena, 26. oktobris
Šodien sveicam: Amanda, Kaiva, Amanta
Laika ziņas: Sigulda +8.6℃, D vējš 5 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2014-12-12
Brīdina par spēcīgu vētru naktī uz sestdienu

No rietumiem Latvijai strauji tuvojas ciklons, kura ietekme būs jūtama jau kopš piektdienas vakara, bet naktī uz sestdienu vējš pāraugs vētrā, dažviet piekrastē vēja brāzmu spēks var sasniegt 33 metrus sekundē, brīdina sinoptiķi. Šī būs postošākā vētra Latvijā kopš 2013.gada 29.oktobra. Nelieli vēja postījumi gaidāmi visos reģionos, bet Kurzemē un Vidzemē tiek prognozēti būtiski postījumi – iespējami nogāzti koki, traucēta elektroapgāde.Vētras kulminācija Kurzemē gaidāma naktī un agrā rītā, bet Vidzemē - sestdienas priekšpusdienā.

Atbildīgie dienesti lūdz iedzīvotājus būt uzmanīgiem, neatstāt pagalmos vieglu konstrukciju materiālus, veikt mobilo tālruņu uzlādi un būt piesardzīgiem satiksmes dalībniekiem.

Lai vētra nepārsteigtu iedzīvotājus nesagatavotus, Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests aicina:

- Parūpēties, lai mobilais telefons būtu pilnībā uzlādēts. Spēcīgu vēja brāzmu dēļ mājokļi bieži paliek bez elektrības. Tieši mobilais telefons palīdzēs Jums sazināties ar apkārtējiem, kā arī nepieciešamības gadījumā izsaukt operatīvos dienestus pa tālruni 112.

- Sagatavojiet kabatas lukturīšus un pārliecinieties, ka mājās ir baterijas, kuras ievietot radioaparātā. Elektrības pārrāvumu laikā radioaparāts būs Jūsu vienīgā iespēja uzzināt par notikušo, kā arī operatīvo dienestu ieteikumus turpmākai rīcībai.

- Daudzdzīvokļu māju iemītnieki ir aicināti pārliecināties par to, ka uz viņu balkoniem neatrodas lietas, kuras vējš var aizpūst, tādējādi apdraudot garāmgājēju veselību un dzīvību. Tās lietas, kuras nevar pārvietot iekštelpās, ir stingri jānostiprina.

- Privātmāju un lauku iedzīvotājiem ir jāpārliecinās, ka viņu māju pagalmā visas vieglākās lietas ir piesietas vai nostiprinātas tā, ka vējš tās nevar aizpūst.

- Ja nepieciešams novietot automašīnu, tad tam izvēlieties vietu, kas nav zem kokiem vai tiešā to tuvumā.

- Iespēju robežās vētras laikā ir jāuzturas telpās un tās jāpamet tikai galējas nepieciešamības dēļ. Lūstoši koki, vēja norauti reklāmas stendi un ēku konstrukciju daļas var apdraudēt ne tikai cilvēku veselību, bet arī dzīvību.

- Ja tomēr vētras laikā atrodaties ārpus telpām, izvairieties pārvietoties un uzturēties zem kokiem, reklāmas stendiem un celtniecības sastatnēm, neejiet pāri tiltiem.

- Aizveriet logus, durvis un bēniņu lūkas.

- Neaizmirstiet par ugunsdrošību. Ja vētras rezultātā ir radušies elektrības pārrāvumi, lai pārvietotos pa māju, izmantojiet lukturīti. Neatstājiet degošu sveci bez uzraudzības.

Ja ir nogāzušies koki, pārrauti vadi, notikusi avārija vai cits negadījums, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, zvaniet Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam pa tālruņa numuru 112.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi