Piektdiena, 30. oktobris
Šodien sveicam: Nadīna, Ulla, Adīna
Laika ziņas: Sigulda +8.3℃, D vējš 0.7 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2014-12-18
Noslēdzies ūdenskrātuves rekonstrukcijas projekts Morē

5.decembrī biedrība „Četri krasti” noslēgusi Eiropas Zivsaimniecības fonda (EZF) pasākuma „Teritoriju attīstības stratēģiju īstenošana” ietvaros līdzfinansētā projekta „Mores pagasta centra ūdenskrātuves sakārtošana un rekonstrukcija” (Nr.13–04–ZL06–Z401201–000001) realizāciju. Kopējās darbu izmaksas ir 13 845,82 eiro, no kuriem 12 461,25 eiro finansē EZF, bet pārējo sedz Siguldas novada pašvaldība.

Mores pagastā nav lielu dabīgo ūdenskrātuvju, tāpēc pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados pie pagasta centra tika izbūvēta vairākus hektārus liela mākslīgā ūdenskrātuve (dīķis) ar nosaukumu „Gulbīši”, kas bija paredzēta galvenokārt iedzīvotāju atpūtai pie ūdeņiem. Aizvadīto gadu laikā ūdenskrātuves ūdens līmeņa regulēšanas hidrobūve (meniķis) sabrucis, pludmale piesērējusi un aizaugusi, tādēļ projekta galvenais mērķis bija atjaunot meniķi un labiekārtot pludmali, kas tika paveikts.

Projekta ietvaros ūdenskrātuves dambī iebūvēts jauns Mālpils uzņēmumā ražots plastmasas meniķis, pludmale attīrīta no nosēdumiem un dūņām un nobērta ar biezu smilšu kārtu. Pludmales krasta teritorija iekārtota atpūtnieku vajadzībām – šeit izvietoti soli un galds, ierīkota ugunskura vieta. Būvdarbus veica Siguldas uzņēmums „Strauteks”.

Informāciju sagatavoja:
biedrības „Četri krasti” valdes priekšsēdētājs

Aivars Jakobsons© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi