Otrdiena, 27. oktobris
Šodien sveicam: Lilita, Irita, Ita
Laika ziņas: Sigulda +11.4℃, D vējš 5 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2014-12-23
Uzstādīta elektromobiļu uzlādes stacija dzelzceļa stacijas laukumā

Decembra beigās Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā projekta „Elektromobiļu uzlādes infrastruktūras izveidošana Stacijas laukumā, Siguldā” (identifikācijas nr. KPFI-16/34) ietvaros tika uzstādīta elektromobiļu uzlādes stacija. Šī ir vidēji ātrās uzlādes stacija – elektromobiļa pilnas uzlādes laiks ir līdz četrām stundām.

Jaunā uzlādes stacija atrodas pašā Siguldas centrā, tādēļ laikā, kad tiek veikta elektromobiļa uzlāde, tās vadītājiem ir iespējams apmeklēt turpat blakus esošo Tūrisma informācijas centru, kafejnīcas vai veikalus.

Jau ziņots, ka projekta „Elektromobiļu iegāde Siguldas novada pašvaldības vajadzībām” (identifikācijas numurs: KPFI-16/37) ietvaros pašvaldība iegādājās arī divus elektromobiļus, tādēļ, izmēģinot jaunās uzlādes uzlādes stacijas darbību, bija iespējams arī visiem demonstrēt, cik vienkārši un ātri ir iespējams pieslēgt un uzlādēt elektromobili.

Uzlādes stacijas lietošana būs maksas pakalpojums. Pagaidām noris formalitāšu kārtošana ar banku par karšu termināļa apkalpošanu, pēc līguma noslēgšanas ar banku pakalpojums būs pieejams ikvienam.

Uzlādes staciju uzstādīja un turpmāk uzturēs SIA „Green Science”.

Uzlādes stacijas uzstādīšanas kopējās izmaksas ir 15 246 eiro, KPFI finansējums – 7623 eiro.

Klimata pārmaiņu finanšu instrumentu (KPFI) ir Latvijas valsts budžeta programma, kuras mērķis ir veicināt globālo klimata pārmaiņu novēršanu, pielāgošanos klimata pārmaiņu radītajām sekām un sekmēt siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšanu, piemēram, īstenojot pasākumus ēku energoefektivitātes uzlabošanai gan sabiedriskajā, gan privātajā sektorā, tehnoloģiju, kurās izmanto atjaunojamo energoresursu attīstīšanu un ieviešanu, kā arī īstenojot integrētus risinājumus siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšanai.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi