Trešdiena, 27. janvāris
Šodien sveicam: Ilze, Ildze, Izolde
Laika ziņas: Sigulda +0.1℃, ZR vējš 3.9 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2015-01-12
Informācija par pašvaldības rīcību pēc Valsts kontroles sniegtā revīzijas ziņojuma

Siguldas novada Dome ir saņēmusi Valsts kontroles sniegto revīzijas ziņojumu „Siguldas novada pašvaldības sniegtās sociālās palīdzības tiesiskums un efektivitāte”.

Siguldas novada Domes vadība līdz 2015.gada 1.februārim pašvaldības Sociālā dienesta darbiniekiem ir uzdevusi pārskatīt katru lietu, kurā uz nepilnībām norādīts 2014.gada 23.decembrī saņemtajā Valsts kontroles atzinumā un 2015.gada 7.janvārī no Valsts kontroles saņemtajā klientu lietu sarakstā. Siguldas novada pašvaldības Sociālajam dienestam līdz 2015.gada 1.februārim Domei jāiesniedz konkrēts plāns Valsts kontroles norādīto pārkāpumu novēršanai un Sociālā dienesta darba uzlabošanai, ko Valsts kontrole uzdevusi novērst viena gada laikā – līdz 2016.gada 4.janvārim.

Sociālā dienesta vadītāja šajā nedēļā sazināsies  ar Valsts kontroli, lai precizētu informāciju par konkrētiem Valsts kontroles norādītajiem gadījumiem, jo datubāzēs, kurām Sociālā dienesta darbiniekiem ir pieeja, nav datu, kurus par konkrētajām personām sniegusi Valsts kontrole.

Siguldas novada pašvaldības Sociālais dienests ik gadu apkalpo aptuveni 800 ģimeņu. Katram klientam ir nepieciešama konkrēta palīdzība un katrs gadījums ir individuāls. Izmantojot pieejamās datubāzes, tiek pārbaudīts katrs klients, tomēr Sociālā dienesta darbinieki norāda, ka vairākas no Sociālā dienesta darbam nepieciešamajām datubāzēm Valsts kontroles pārbaudes periodā Latvijas pašvaldību Sociālajiem dienestiem nebija pieejamas, piemēram, piekļuve Valsts ieņēmuma dienesta datubāzei Latvijas pašvaldībām kļuva iespējama tikai no 2014.gada beigām, līdz ar to, Sociālā dienesta darbiniekiem nebija iespēju pārbaudīt, vai visi palīdzības saņēmēji ir godprātīgi snieguši datus par sevi. Tāpat Sociālā dienesta darbiniekiem Valsts kontroles norādītajā pārskata periodā nebija pieejami Uzņēmumu reģistra dati.
 
Būtiski, ka daļā no Valsts kontroles atzinumā minētajiem gadījumiem iedzīvotājiem ir izsniegtas tikai izziņas, nevis naudas pabalsti. Ir personas, kuras, pamatojoties uz Sociālā dienesta izziņām, uzņemtas dzīvokļu rindā, bet dzīvokli no tām saņēmusi tikai vientuļa četru bērnu māmiņa, kuras gadījumā Valsts kontrole saskata pārkāpumu, jo ģimenei pieder viena 1993.gada izlaiduma automašīna, kurai tehniskā apskate nav veikta kopš 2011.gada.

Siguldas novada pašvaldības Sociālais dienests izvērtēs katru no Valsts kontroles norādītajiem gadījumiem un, ja tiks konstatēta iedzīvotāju negodprātīga rīcība, pašvaldība veiks izmaksāto pabalstu atgūšanu. Tāpat pēc Valsts kontroles norādīto gadījumu pārbaudes tiks izvērtēta attiecīgo Siguldas novada pašvaldības Sociālā dienesta darbinieku atbildība.
 
Siguldas novada pašvaldības Sociālais dienests veiks klientu apkalpošanas sistēmas uzlabošanu, lai turpmāk izslēgtu iespēju negodprātīgiem datu iesniedzējiem nepamatoti iegūt trūcīgas personas statusu, kā arī saņemt pabalstus. 2015.gada sākumā tiks izstrādi jauni saistošie noteikumi, kas noteiks papildu kritērijus sociālo pabalstu saņemšanai un paplašinās iedzīvotājiem pieejamo pabalstu veidus.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


s.s.
- 2015-01-14 10:48

Kauns, paskatieties, kas dzīvo sociālajā mājā - veiksmīgi uzņēmēji, kuri paši var atļauties sev mājokli, bet cilvēkiem ar maziem bērniem, kuri iet kilometrus ar kājām, lai aizvestu bērnus uz skolu, nav lemts dzīvot normālos apstākļos!!!.
Man vienkārši nav ko teikt - sociālajam dienestam nav pieejas datu bāzēm (???!!!), tad ir jautājums kā, tad jūs tur strādājat???

Pasākumi

       Janvāris 2021       
1 23
45 678 9 10
1112 1314 15 1617
1819 202122 2324
2526 272829 3031