×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Otrdiena, 16. aprīlis
Šodien sveicam: Mintauts, Alfs, Bernadeta
Laika ziņas: Sigulda 0℃, Z vējš 0 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2015-02-11
Jau rudenī Siguldā durvis vērs ārstēšanas centrs onkoloģijas pacientiem

Ar bankas Citadele un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras līdzfinansējumu, ieguldot 5,6 miljonus eiro, Siguldā būvē centru onkoloģijas pacientu ārstēšanai, kur tiks uzstādīta jaunākās paaudzes iekārta „CyberKnife” specifisku audzēju ārstēšanai bez ķirurģiskas iejaukšanās. Baltijas valstīs šāds onkoloģijas ārstēšanas veids šobrīd nav pieejams.

Robotizēta stereotaktiskās radioķirurģijas tehnoloģija „CyberKnife” īpaši piemērota audzēju ārstēšanai, kas atrodas grūti pieejamās vietās, piemēram, galvas un muguras smadzenēs, kustīgos orgānos - plaušās, prostatā -, kā arī citur. Šobrīd tuvākā vieta, kur pieejama šāda veida tehnoloģija, ir Kuopio Somijā.

Saslimstība ar onkoloģiskām slimībām Latvijā saglabājas ļoti augsta - pēc Slimību kontroles un profilakses centra datiem Latvijā dzīvo aptuveni 75 000 pacientu ar diagnozi vēzis. Vidēji 8000 pacientu ik gadu tiek ārstēti ar staru terapiju. Pēc Latvijas Terapeitiskās radioloģijas asociācijas aplēsēm radioķirurģija ir nepieciešamība aptuveni 800 pacientiem gadā.

Dace Saukuma, Latvijas Terapeitiskās radioloģijas asociācijas valdes priekšsēdētāja, saka: „Izmantojot „CyberKnife” onkoloģisko pacientu ārstēšanā, iespējams precīzi piegādāt lielas starojuma devas audzējam, maksimāli pasargājot veselos apkārt esošos audus, panākot līdzvērtīgu efektu ķirurģiskai ārstēšanai. Visa jonizējošā starojuma deva tiek piegādāta 1 - 4 seansu laikā, un ārstēšana ir ambulatora. Pēc ārstēšanas parasti novēro mazāk komplikāciju un ir augstāki dzīves kvalitātes rādītāji, nekā pēc ķirurģiskas iejaukšanās. Tāpat to var pielietot pacientiem, kuriem ķirurģisku ārstēšanu nav iespējams veikt blakus saslimšanu un veidojuma anatomiskās lokalizācijas dēļ.”

Stereotaktiskās radioķirurģijas centrs „Sigulda” nodrošinās unikālas ārstēšanas iespējas ne tikai Latvijas onkoloģijas pacientiem, bet veicinās arī Latvijas medicīnas pakalpojumu eksportspēju.

Stereotaktiskās radioķirurģijas centra „Sigulda” valdes loceklis Dēvijs Zīvers: „Stereotaktiskās radioķirurģijas centrs atradīsies Siguldā slimnīcas teritorijā, tādejādi veidojot sinerģiju medicīnas tūrisma attīstībai. Tas nozīmē, ka mēs lielā mērā orientēsimies uz medicīnas tūrismu un raudzīsimies ne tikai uz Skandināviju, bet arī uz NVS valstīm. Plānojam, ka, izmantojot „CyberKnife”, apstarošanu varēs veikt līdz 500 pacientiem gadā, un viena ārstēšanas kursa izmaksas būs no 7000 eiro. Ārstēšanās kursa pieejamība Latvijas pacientiem lielā mērā būs atkarīga no tā, vai un cik lielā apmērā valsts to finansēs. Lai Latvijas pacientiem ārstēšanas kurss būtu pieejamāks, esam uzsākuši sertifikācijas procesu valsts atbalsta saņemšanai pacientiem no Latvijas.”

“Pašvaldībai piederošā Siguldas slimnīca pēdējo gadu laikā ir strauji attīstījusies. Siguldieši māk, grib un var sasniegt augstus mērķus daudzās jomās, arī medicīnā – Stereotaktiskās radioķirurģijas centra izveide Siguldā ir pierādījums tam. Mēs ticam, ka šī investīcija būs vēl viens ļoti nozīmīgs ieguvums Latvijas iedzīvotājiem un Siguldai”, norāda Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Siguldas slimnīcai pieredze medicīnas tūrisma jomā ir jau no 2010. gada, un galvenais medicīnas eksporta produkts ir aptaukošanās slimības radikāla ķirurģiska ārstēšana.

„Siguldas slimnīcai ir pozitīva attieksme pret sadarbību ar privātiem medicīnas uzņēmumiem, kas ir spējīgi attīstīt inovatīvus pakalpojumus. Stereotaktiskās radioķirurģijas centra ”Sigulda” ieviešamā tehnoloģija ir ļoti vajadzīga Latvijas pacientiem, un vienlaikus būs eksportspējīgs pakalpojums, norāda Valdis Siļķe, SIA “Siguldas slimnīca” valdes loceklis.

Stereotaktiskās radioķirurģijas centra „Sigulda” izveidē iekārtas iegādei un centra būvniecībai tiek ieguldīti 5,6 miljoni eiro. Projekts tiek īstenots Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras programmas „Augstas pievienotās vērtības investīcijas 4. kārta” ietvaros.   


© www.sigulda.lv




KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi