Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Sestdiena, 28. maijs
Šodien sveicam: Vilis, Vilhelms
Laika ziņas: Sigulda +5.9℃, DR vējš 3 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2015-07-20
Jaunajā sezonā Siguldā norisināsies divi Pasaules kausa posmi kamaniņu sportā

Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas (FIL) ikgadējā kongresā, kurš jūnijā norisinājās nākamo ziemas olimpisko spēļu mājvietā Phojončhanā (Koreja), tika apstiprināts jaunās – 2015./2016. gada sezonas sacensību kalendārs kamaniņu sportā jauniešiem un pieaugušajiem.

Sacensību kalendārs paredz, ka nākamajā sezonā junioru/jauniešu konkurencē tiks aizvadīti ne tikai seši Pasaules kausa posmi un 31.FIL Pasaules čempionāts junioriem, bet arī 2.Jaunatnes Ziemas Olimpiskās spēles (JZOS), kuras būs sezonas galvenās sacensības. Jauniešiem sezona sāksies novembra vidū Lillehammerā, kur notiks 1.Pasaules kausa posms. Pēc šī posma sportisti dosies uz Latviju, kur 27. – 28.novembrī  Siguldas Bobsleja un kamaniņu trasē aizvadīs 2.Pasaules kausa posmu. Nākamos trīs posmus jaunie talanti cīnīsies Vācijas un Austrijas trasēs.

31.FIL Pasaules čempionāta rīkošana šogad tika uzticēta Vācijai – Vintenbergas trasei, bet sezonas svarīgāko sacensību – 2.Jaunatnes Ziemas Olimpisko spēļu rīkošanu, kuras notiks februārī, organizēšanu uzņēmusies Norvēģijas Lillehammeras trase.

Pieaugušo konkurencē kamaniņu sporta sezona sāksies ar labi zināmo “Viessmann” pasaules kausu, kurš tiks aizvadīts deviņos posmos un 28. – 29.novembrī sāksies ar sacensībām Austrijas Igls trasē.  2016.gada sākumā – 9. un 10. janvārī, atsākot sacensību seriālu, pasaules mēroga zvaigznes spēkiem mērosies Siguldā, kur tiks aizvadīts "Viessmann" pasaules kausa 5.posms. Pēc Siguldas posma sportisti dosies uz Vāciju – Oberhofu, kur aizvadīs pasaules kausa 6.posmu (16. un 17. janvāris) un sāks gatavošanos Pasaules čempionātam, kurš risināsies Kēnigzē trasē – 30. un 31.janvārī. Pasaules kausa septītais posms tiks aizvadīts Soču olimpiskajā trasē (6. un 7. februāris), bet pasaules kausa sezonas divi noslēdzošie posmi risināsies Vācijā – Altenbergā (13. un 14. februāris) un Vinterbergā (20. un 21.februāris). Astotais pasaules kausa posms vienlaikus būs arī  47.FIL Eiropas čempionāts. Trijos pasaules kausa posmos – Park City, Kalgari un Sočos, tiek plānots tā saucamais "sprinta kauss", bet pārējos posmos sportisti sacentīsies jau ierastajā komandu stafetē. Kopumā "Viessmann" pasaules kausa posmi tiks aizvadīti sešās valstīs.

 

Informāciju sagatavoja:
Mērija Ansviesule

 


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi