Otrdiena, 2. jūnijs
Šodien sveicam: Lība, Emma
Laika ziņas: Sigulda +8.1℃, ZA vējš 2.8 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2015-08-26
Novada pedagogi tiekas Zinību dienai veltītā konferencē

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, 25.augustā, Zinību dienai veltītā konferencē Siguldas Valsts ģimnāzijā jau sesto gadu tikās vairāk nekā 200 novada pedagogi. Kā ierasts, konferences laikā tika pārrunātas jaunā mācību gada aktualitātes un izglītības jomas attīstības virzieni. Pasākuma laikā tika sveikti skolotāji, kuri septembrī uzsāks darbu novada izglītības iestādēs. Konferences laikā Siguldas novada Domes Atzinību saņēma Vilnis Trupavnieks. No septembra Siguldas Valsts ģimnāzijas direktors būs Rūdolfs Kalvāns.

Zinību dienai veltīto konferenci atklāja Siguldas novada Domes priekšsēdētāja vietniece Līga Sausiņa, kas savā uzrunā sveica novada skolotājus ar jaunā mācību gada sākumu. Informējot pedagogus par aktualitātēm Siguldas novada izglītības jomā, L.Sausiņa norādīja, ka 2015./ 2016. gadā mācības Siguldas novada skolās uzsāks rekordliels pirmklasnieku skaits – 270.  Jau otro gadu Siguldas novada skolēnu kopskaits palielinās. Salīdzinot ar iepriekšējo mācību gadu, skolēnu skaits ir palielinājies par 153 skolēniem. Analizējot bērnu dzimstības dinamiku un migrācijas rādītājus, var prognozēt, ka turpmākajos gados Siguldas novadā būs izteikta pirmskolas vecuma bērnu un sākumskolas vecuma bērnu skaita palielināšanās, kas būtiski ietekmēs izglītības infrastruktūras investīciju plānošanu.

Konferencē ar prezentācijām piedalījās arī Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītāja Inita Juhņeviča  Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks.

Katru gadu, darba gaitas novada izglītības iestādēs uzsāk jauni pirmsskolas izglītības iestāžu, skolu un interešu izglītības iestāžu skolotāji, šogad – novada pedagogu pulkā uzņemti 15 jauni pedagogi – bērnudārza “Ābelīte” skolotājas Māra Medne, Gundega Tetere un Sandra Zelča, bērnudārza “Pīlādzītis” skolotājas Anita Lāce un Jeļena Zvirbule, Siguldas 1.pamatskolas angļu valodas skolotāja Edīte Kuzmina, latviešu valodas skolotājas Lolita Šteinberga un Elita Vīgante, Laurenču sākumskolas skolotājas Ieva Razgačeva un Evita Vaišļa, kā arī dabaszinību skolotāja Madara Alberte. Siguldas pilsētas vidusskolā šajā mācību gadā darbu uzsāks angļu valodas skolotāja Kristīne Velika, kā arī sporta skolotāja Sandra Ruša. Siguldas Valsts ģimnāzijā darbu jaunajā mācību gadā uzsāks direktors Rūdolfs Kalvāns un ķīmijas skolotājs Alvis Zvirgzdiņš.

Tāpat konferencē tika godināti novada skolotāji, kuri novada izglītības iestādēs ir nostrādājuši vairāk nekā 10 gadus un kuriem 2015.gadā ir nozīmīgas jubilejas. Šogad tika sveikti 8 jubilāri – Andris Muižnieks, Biruta Kudiņa, Dzidra Rugaine, Vanda Priedīte, Daina Švalbe, Lidija Ločmele, Vija Osīte un Ināra Dalke.

Emocionāls brīdis konferencē bija Siguldas Valsts ģimnāzijas direktora Viļņa Trupavnieka godināšana, kas ģimnāzijas direktora amatā aizvadījis 20 gadus. Vilnis Trupavnieks saņēma Siguldas novada Domes Atzinību par mūža ieguldījumu Siguldas Valsts ģimnāzijas un Siguldas novada izglītības attīstībā.  

 


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūnijs 2020       
12 345 6 7
89 1011121314
1516171819 20 21
2223242526 27 28
2930