Ceturtdiena, 4. jūnijs
Šodien sveicam: Elfrīda, Sintija, Sindija
Laika ziņas: Sigulda +15.5℃, Z vējš 2.4 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2015-12-02
Koncertzālē „Baltais flīģelis” viesosies zīmējumu opera „Dāsnumātika”

Trešdien, 9.decembrī, plkst.19.00 koncertzālē „Baltais flīģelis” notiks muzikāla izrāde visai ģimenei – zīmējumu opera „Dāsnumātika”.

Izrādes pamatā ir Č.Dikensa stāsts „Ziemassvētku dziesma”, kura darbība ir pārcelta un norisinās skolas klasē. Skolotāja bērnus iepazīstina ar mācību priekšmetu Dāsnumātiku, kurā jāapgūst spēja palīdzēt cilvēkiem kļūt devīgiem un līdzjūtīgiem. Par uzskates līdzekļiem stundā kļūst gan zīmējumi, kas tiek zīmēti uz tāfeles, gan dziesma, kustība un arī cilvēks. Tas šajā gadījumā ir skopais banķieris – Druvis, jo izrādās, ka šī ir garu un enģeļu skola, kurā cilvēks ir mācību materiāls.

Nodarbībā klātesošie ir skolnieki, kuriem pašlaik ir pārbaudes darbs. Tas ir gana komplicēts, bet ar skolotājas, trīs garu un brīnuma palīdzību sarežģītais skopuma un neticības vienādojums tiek sekmīgi atrisināts, un Druvis kļūst devīgs un dāsns. Skolotāja atvadās no auditorijas un novēl priecīgas brīvdienas, un visiem uzdod dāsnuma mājas darbu.

Izrādes scenogrāfiju veido elementi, kas radīti iespaidojoties no mākslinieka sireālista Renē Magrita darbiem.

Ziemassvētku skanisko materiālu veido Kaspara Zemīša oriģinālkompozīcijas, kuras izpilda Doma kora skolas meiteņu kora ansamblis.

Izrādes „Dāsnumātika” mērķis ir bagātināt teātra sfēru ar jaunu Zīmējumu teātra izrādi visai ģimenei. Radīt stāstu par cilvēka spēju kļūt dāsnam, par labestību un dzīves jēgu.

Izrādes veidotāji: režisors Varis Klausītājs, komponists Kaspars Zemītis, dramaturģe Rasa Bugavičute, dzejniece Anna Auziņa, horeogrāfe Agnese Bordjukova, scenogrāfs Rūdolfs Baltiņš, gaismu mākslinieks Jānis Sniķers, tērpu māksliniece Gerda Zandersone. Izrādē piedalās: aktieri; Marta Grase, Klāvs Mellis, Rīgas Doma kora skolas meiteņu kora ansamblis un vadītāja Aira Birziņa, vīru ansamblis vadītājs Pēteris Vaickovskis, mūziķu grupa „The quinters”.

Biļetes pieejamas šeit, kā arī visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās. Biļetes iespējams iegādāties arī koncertzāles „Baltais flīģelis” kasē.

Biļetes cena– 7 eiro, bērniem – 4,50 eiro, uzrādot Siguldas novada iedzīvotāja ID karti, 1 eiro atlaide.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Jūnijs 2020       
12 345 6 7
89 101112 1314
1516171819 20 21
2223242526 27 28
2930