Ceturtdiena, 25. februāris
Šodien sveicam: Alma, Annemarija
Laika ziņas: Sigulda +2.7℃, DR vējš 3.9 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2015-12-04
Nedēļas nogalē un naktī uz pirmdienu gaidāms ļoti stiprs vējš

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdina, ka piektdien Latvijā pakāpeniski pastiprināsies vējš, vislielāko spēku tas sasniegs vakarā un naktī uz sestdienu, kad gaidāma pat vētra.

Šīs nedēļas otrajā pusē un arī nākamās nedēļas sākumā Latvijā laika apstākļus vēl aizvien noteiks aktīvi cikloni, kas veidosies virs Atlantijas okeāna un pāri Eiropas ziemeļu daļai virzīsies uz austrumiem. Pirmais šāds ciklons Latvijas teritoriju sasniegs piektdien un naktī uz sestdienu, kad piekrastes rajonos gaidāmas vēja brāzmas līdz 25 m/s (dienā pūtīs dienvidrietumu vējš, bet naktī tas iegriezīsies no rietumiem, ziemeļrietumiem). Pārējā teritorijā vēja brāzmas gaidāmas ar spēku 15-20 m/s.

Sestdien pa dienu vējš pierims, bet jau vakarā no jauna sāks pastiprināties, un pastāv varbūtība, ka svētdien vakarā un naktī uz pirmdienu teritorijas lielākajā daļā dienvidrietumu vēja brāzmas sasniegs 25-30 m/s. Brāzmaini vēji gaidāmi arī vēl nākamās darba nedēļas gaitā, tomēr visdrīzāk tie vairs nebūs tik stipri kā brīvdienās un pašā darba nedēļas sākumā.

Lai vētra nepārsteigtu iedzīvotājus nesagatavotus, Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests aicina:

  • Parūpēties, lai mobilais telefons būtu pilnībā uzlādēts. Spēcīgu vēja brāzmu dēļ mājokļi bieži paliek bez elektrības. Tieši mobilais telefons palīdzēs Jums sazināties ar apkārtējiem, kā arī nepieciešamības gadījumā izsaukt operatīvos dienestus pa tālruni 112.
  • Sagatavojiet kabatas lukturīšus un pārliecinieties, ka mājās ir baterijas, kuras ievietot radioaparātā. Elektrības pārrāvumu laikā radioaparāts būs Jūsu vienīgā iespēja uzzināt par notikušo, kā arī operatīvo dienestu ieteikumus turpmākai rīcībai.
  • Daudzdzīvokļu māju iemītnieki ir aicināti pārliecināties par to, ka uz viņu balkoniem neatrodas lietas, kuras vējš var aizpūst, tādējādi apdraudot garāmgājēju veselību un dzīvību. Tās lietas, kuras nevar pārvietot iekštelpās, ir stingri jānostiprina.
  • Privātmāju un lauku iedzīvotājiem ir jāpārliecinās, ka viņu māju pagalmā visas vieglākās lietas ir piesietas vai nostiprinātas tā, ka vējš tās nevar aizpūst.
  • Ja nepieciešams novietot automašīnu, tad tam izvēlieties vietu, kas nav zem kokiem vai tiešā to tuvumā.
  • Iespēju robežās vētras laikā ir jāuzturas telpās un tās jāpamet tikai galējas nepieciešamības dēļ. Lūstoši koki, vēja norauti reklāmas stendi un ēku konstrukciju daļas var apdraudēt ne tikai cilvēku veselību, bet arī dzīvību.
  • Ja tomēr vētras laikā atrodaties ārpus telpām, izvairieties pārvietoties un uzturēties zem kokiem, reklāmas stendiem un celtniecības sastatnēm, neejiet pāri tiltiem.
  • Aizveriet logus, durvis un bēniņu lūkas.
  • Neaizmirstiet par ugunsdrošību. Ja vētras rezultātā ir radušies elektrības pārrāvumi, lai pārvietotos pa māju, izmantojiet lukturīti. Neatstājiet degošu sveci bez uzraudzības.

Ja ir nogāzušies koki, pārrauti vadi, notikusi avārija vai cits negadījums, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, zvaniet Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam pa tālruņa numuru 112.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Pasākumi