Ceturtdiena, 22. augusts
Šodien sveicam: Rudīte, Everts
Laika ziņas: Sigulda +12.4℃, A vējš 1.1 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2016-01-12
Pasaules sniega diena Siguldas novadā

Jau piekto reizi Latvijā tiek atzīmēta Pasaules Sniega diena. Tas ir Starptautiskās slēpošanas federācijas ikgadējs sniega festivāls, kas dod bērniem un viņu vecākiem iespēju iepazīt un arī izmēģināt visdažādākās aktivitātes sniegā. Sniega dienas pasākumi trīs dienu garumā norisināsies daudzviet Latvijā, tostarp arī Siguldas novadā.

Jau piektdien, 15.janvārī, Siguldas novada skolās un bērnudārzos notiks Pasaules Sniega dienas pasākumi, kur katra mācību iestāde organizē sportiskās aktivitātes audzēkņiem un viņu vecākiem.

 

Svētdien, 17.janvārī Kaķīškalna lielajā kalnā Sniega dienas ietvaros notiks „Kūku mači 2016”. Dalība sacensībās ir atklāta un var piedalīties visi interesenti – 2004.gadā dzimušie un jaunāki –, kuri apguvuši kalnu slēpošanas iemaņas un patstāvīgi, bez palīdzības var veikt sacensību trasi.
Pieteikumi par piedalīšanos sacensībās jāiesniedz līdz 15.janvāra plkst.18.00 pa e-pastu kukumaci@inbox.lv, norādot vārdu, uzvārdu, dzimšanas gadu un klubu, ja tādam piederīgs. Klubiem lūgums izmantot pieteikuma anketu. Dalības maksa – 7 eiro pie reģistrācijas. Maksa par pacēlāju saskaņā ar Kaķīškalna tarifu.

Pasākuma programma:

 • plkst.8.30.–9.30 reģistrācija un numuru saņemšana Kaķīškalna nomā;
 • plkst.9.30–9.50 trases apskate;
 • plkst.10.00 starts 1.trasē;
 • 15 minūtes pēc 1.brauciena beigām (ja trases sniega segums apmierinošs, tad tā netiek mainīta) starts 2.trasē. Secība – numuru kārtībā abiem braucieniem;
 • ap plkst.14.00 apbalvošana.

Sacensību disciplīna: Milzu slaloms (trase piemērota bērniem), vecākajiem bērniem jāizvērtē slēpju garuma piemērotība trasei! Uzvarētājs katrā grupā tiek noteikts pēc divu trašu uzrādītā mazākā koplaika. Sacensību rezultāts 2006.gada un jaunākiem dalībniekiem tiks ieskaitīts arī LSS „Vilciņa kausa 2016” sezonas kopvērtējumā.


Svētdien, 17.janvārī, no plkst.11.00 līdz 14.00 Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centrā, Puķu ielā 4, notiks dažādas sniega aktivitātes, kur Lielais Sniegavīrs ar draugiem no teātra „Zīļuks” aicinās lielus un mazus piedalīties Pasaules Sniega dienā.

Programma:

 • vingrošana kopā ar pasākuma vadītāju, mūziķi, ielu vingrotāju Kasparu Zlidni;
 • ledus sniegavīra skulptūras veidošana sadarbībā ar „Frostiart Baltic”;
 • rotaļas kopā ar Rīgas skolēnu pils teātri „Zīļuks”;
 • dažādas sniega atrakcijas;
 • ģimeņu stafetes;
 • plkst.11.30, 12.30 un plkst.13.30 pārgājiens ar sniega kurpēm instruktora vadībā, kura laikā būs iespēja uzzināt vairāk par sniega kurpēm, to tapšanu un kādos gadījumos tās ir nepieciešamas (sniega kurpju skaits ir ierobežots, lūdzam pieteikties pārgājienam pa tālruni 29391554).

Uz Sniega dienas pasākumu Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centrā līdzi ņemiet ragaviņas, slēpes un labu garastāvokli! Sniega dienas apmeklētājiem visas aktivitātes ir bez maksas!

 


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi