Trešdiena, 27. maijs
Šodien sveicam: Dzidra, Gunita, Loreta, Dzidris
Laika ziņas: Sigulda +9.2℃, Z vējš 1.9 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2016-01-18
Atklāta bērnudārza "Pasaciņa" filiāle, kurā uzņems 100 mazos novadniekus

Pirmdien, 18.janvārī, Siguldā atklāta bērnudārza “Pasaciņa" filiāle. Četras jaunizveidotās bērnudārza grupiņas nodrošinās vietas turpat 100 mazajiem novadniekiem. Pateicoties jaunizveidotajai bērnudārza filiālei, Siguldā pēdējo piecu gadu laikā papildu radītas 400 vietas.

Līdz bērnudārza filiāles atklāšanai ir nokomplektētas trīs grupiņas, kurās pirmsskolas izglītības gaitas uzsāks 53 bērni vecumā no 1,5 līdz 3 gadiem. Uzņemšana bērnudārza “Pasaciņa" filiālē vēl turpināsies un Izglītības pārvaldes speciālisti turpinās apzināt 2014.gadā dzimušo bērnu vecākus, lai jau drīzumā nokomplektētu arī ceturto grupiņu.

“Pēdējos gados ir būtiski pieaugusi bērnu dzimstība, tāpat arvien vairāk jauno ģimeņu izvēlas Siguldu par savu dzīvesvietu, palielinot pieprasījumu pēc pirmsskolas un sākumskolas infrastruktūras. Pašvaldība jau kopš 2010.gada ir mērķtiecīgi plānojusi un investējusi novada izglītības infrastruktūrā, atverot jaunus bērnudārzus, izveidojot Laurenču sākumskolu un plānojot Siguldas Valsts ģimnāzijas un Siguldas pilsētas vidusskolas attīstību. Nav daudz pašvaldību Latvijā, kas spējušas radīt 400 jaunas vietas pašvaldības bērnudārzos un atklājušas jaunas skolas, lai nodrošinātu jaunajiem novadniekiem iespēju iegūt kvalitatīvu izglītību. Mēs to esam paveikuši,” paveikto un vēl darāmo novērtē Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics piebilstot, ka tuvāko gadu investīciju plāni izglītības infrastruktūras attīstībā ir ne mazāk ambiciozi.

Jau ziņots, ka pagājušā gada oktobra beigās Skolas ielā 3, kur atrodas Siguldas novada bibliotēka un Siguldas novada Jaunrades centrs, tika uzsākti un šobrīd ir pilnībā pabeigti remontdarbi, lai izveidotu četras telpu grupas, kas katra sastāv no garderobes, divām nodarbību telpām bērniem vecumā no pusotra gada līdz sešu gadu vecumam, sanitāri tehniskās telpas un nepieciešamajām priekštelpām un gaiteņiem. Pirmajā stāvā izvietotajām nodarbību telpām ir nodrošinātas atsevišķas ieejas, savukārt uz otro stāvu var nokļūt, izmantojot kāpņu telpu ar atsevišķu ieeju.

Pašvaldības investīcija bērnudārza filiāles izveidē ir ap 170 tūkstošiem eiro. Saskaņā ar iepirkumu procedūras rezultātiem, pārbūves darbus veica SIA “Wood Constructions" un to izmaksas ir 100 682,41 eiro. Telpu iekārtošanai – mēbelēm, rotaļlietām un ēdināšanas nodrošināšanai nepieciešamajiem priekšmetiem – izlietoti vairāk nekā 68 000 eiro.

Bērnudārzs “Pasaciņa” Skolās ielā 5 tika atklāts 2014.gada 13.janvārī un tas bija otrais jaunuzceltais pašvaldības bērnudārzs trīs gadu laikā – 2010.gadā pašvaldība atklāja bērnudārzu “Ieviņa”. Bērnudārzu “Pasaciņa” apmeklē vairāk nekā 130 novada bērni, tas nodrošina darbavietas 30 darbiniekiem. Pirmsskolas izglītības iestāde strādā pēc divām licencētām programmām: vispārējās pirmsskolas izglītības programmas un speciālās pirmsskolas izglītības programmas izglītojamajiem ar garīgās veselības attīstības traucējumiem.
 


Plašāka fotogalerija


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Maijs 2020       
1 23
45 6 7 8 9 10
11121314 15 1617
18192021222324
2526 272829 3031