Sestdiena, 17. augusts
Šodien sveicam: Vineta, Oļegs
Laika ziņas: Sigulda +23.4℃, D vējš 2.6 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2016-02-10
Ēnu dienā Siguldas novada pašvaldībā viesojās sešas ēnas

Trešdien, 10.februārī, visā Latvijā notika Ēnu diena, kurā Siguldas novada pašvaldība iesaistījās jau septīto gadu, sniedzot iespēju skolēniem aktīvi sekot līdzi pašvaldības speciālistu darbam. Šoreiz Siguldas novada pašvaldībā ciemojās sešas ēnas.

Dinija Miķelsone no Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma un Cēsu Valsts ģimnāzijas skolnieces Elīna Zariņa un Lāsma Zaķe iepazinās ar Pašvaldības policijas darbu, kā arī kopā ar inspektoriem apsekoja novada teritoriju un bija klāt brīžos, kad tika saņemti izsaukumi.

Siguldas Valsts ģimnāzijas skolnieces Agija Ķēde un Liāna Žitkova ēnojušas Būvniecības kontroles nodaļas galveno arhitekti Maiju Geidāni, jo abas interesējas par arhitektūru un vēlas noskaidrot, kādas prasmes nepieciešamas šajā profesijā.

Ērika Kalniņa no Mores pamatskolas viesojās PA “Siguldas Attīstības aģentūra”, lai noskaidrotu, kā norit darbs aģentūrā un izzinātu sev tuvas profesijas nianses, jo uzskata, ka tieši ar tūrisma nozari vēlas saistīt savu karjeru.

Ēnu diena ir populāra izglītības akcija ne tikai Latvijā, kur tā notiek kopš 1999.gada, bet arī visā pasaulē, kuras laikā skolēni apmeklē sev vēlamo darbavietu  un iesaistās interesējošās profesijas pārstāvja darbā. Šīs aktivitātes mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi