Svētdiena, 18. augusts
Šodien sveicam: Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena
Laika ziņas: Sigulda +24.8℃, D vējš 4.1 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2016-02-18
Siguldas un Garkalnes novada skolēnu skatuves runas konkurss

Noslēdzies Siguldas un Garkalnes novadu izglītības iestāžu skolēnu skatuves runas konkurss un apkopti rezultāti. Šogad skatuves runas konkursā dalību bija pieteikuši skolu konkursu 77 laureāti, (katrā vecuma grupā skola varēja pieteikt trīs skolēnus), bija arī divi mazo formu uzvedumi.

Salīdzinājumam – kopš 2011./2012.mācību gada, kad konkurss tika organizēts pirmo reizi, dalībnieku skaits ir krietni pieaudzis: no  39 līdz 77. Tas liecina, ka bērnu un jauniešu interese par skatuves runu un prezentācijas prasmju pilnveidošanu pieaug. Tie arī ir skates galvenie  mērķi: attīstīt un pilnveidot bērnu un jauniešu skatuves runas kultūru un prezentācijas prasmes; motivēt  bērnus un jauniešus runāt literāri pareizā latviešu valodā; profesionāli novērtēt dalībnieku skatuves runas iemaņas; veicināt interesi par literatūru; kā arī veicināt novadu kultūras un izglītības iestāžu sadarbību. Iegūtās prasmes skolēniem palīdzēs mācību procesā, aizstāvot pētnieciskos darbus un uzstājoties plašākai klausītāju auditorijai. Katrs dalībnieks runāja vienu prozas un vienu dzejas darbu. Skolēnus vērtēja Izglītības pārvaldes izveidota žūrija: aktieris Edgars Lipors, Latvijas Kultūras koledžas direktore Sandra Plota un Siguldas Kultūras pārvaldes vadītājas vietniece, režisore Inga Krišāne.

Vērtēšana notika saskaņā ar izstrādātajiem kritērijiem - par katru varēja saņemt piecus punktus, maksimāli – 35 punktus. Tie bija:  domas atklāsme (runas loģika un runātāja uzdevums); spilgtu priekšstatu gleznu esamība un atklāsme klausītājam (teikto redzēt, dzirdēt, saprast): kontakts ar klausītāju (kam runā); priekšnesumā nelietot attēlojošus ilustratīvus žestus, skaidra dikcija un artikulācija; repertuāra atbilstība runātājam (vecums, individualitāte); runas konkrētība, vienkāršība; prezentācijas prasmes un kopējais tēls.

Uz Valsts Izglītības satura centra (VISC) organizēto konkursa II kārtu (reģionālo skati) 23.martā Jūrmalas teātrī saskaņā ar nolikumu izvirzīti:

  • 1.klašu grupā: Siguldas 1.pamatskolas skolniece Viktorija Ustinova, slolotāja Laila Adzilča un Laurenču sākumskolas skolēns Henrijs Polis, skolotāja Ieva Razgačeva.
  • 2.–3.klašu grupā: Siguldas pilsētas vidusskolas 3.klases skolniece Patrīcija Ļeonova, skolotāja Vineta Inberga un Garkalnes Mākslu un vispārizglītojošās vidusskolas skolēns Jēkabs Taranda, skolotāja Gunta Garanča.
  • 4.–6.klašu grupā: Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” Teātra studijas audzēkne, 6.klases skolniece Ivonna Krūmiņa, skolotāja Ārija Liepiņa-Stūrniece un Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas 5.klases skolēns Kristofers Neļķe.
  • 7.–9.klašu grupā – trīs dalībnieces, jo bija vienāds punktu skaits: Siguldas Valsts ģimnāzijas 7.klases skolniece Katrīna Taupmane, skolotāja Iveta Celmiņa, Siguldas Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” Teātra studijas audzēkne, 7.klases skolniece Elza Rūta Jordāne, skolotāja Ārija Liepiņa-Stūrniece un Garkalnes Mākslu un vispārizglītojošās vidusskolas 9.klases skolniece Renāte Grudule, skolotāja Daina Grudule.
  • 10.–12.klašu grupā: Siguldas Valsts ģimnāzijas 12.klases skolēns Nauris Juris Deksnis, skolotāja Inta Janule un Siguldas Valsts ģimnāzijas 12.klases skolēns Teodors Kerimovs, skolotāja Ilze Zīriņa-Eglīte.
  • Uz II kārtu tika izvirzīti arī abi uzvedumi – Ķekavas novada Ķekavas vidusskolas privātās pamatskolas “Gaismas tilts 97” 5.-9.klašu teātra pulciņa “Ķocis” uzvedums - M.Čaklais “Desmit dziesmas Rīgai” un Ķekavas vidusskolas 10.klases skatuves runas pulciņa uzvedums – I.Ziedonis “Sāksim ar sevi”, skolotāja Silvija Zītare.

Apsveicam laureātus un skolotājus!

Informāciju sagatavoja:
Izglītības pārvaldes galvenā speciāliste izglītības jautājumos
Sandra Ķirule


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi