Trešdiena, 27. maijs
Šodien sveicam: Dzidra, Gunita, Loreta, Dzidris
Laika ziņas: Sigulda +9.2℃, Z vējš 1.9 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2016-03-24
Apmeklētājiem pieejamas amatnieku darbnīcas Siguldas pils kompleksā

Siguldas pils kompleksa rekonstruētajā staļļa ēkā ikviens interesents aicināts apmeklēt rotkaļu, tekstila, ādas un tradicionālo Siguldas spieķu darbnīcas, kā arī izstāžu galeriju, kurā būs skatāmas oriģinālas amatniecības un mākslas izstādes. Šobrīd galerijā iespējams skatīt „John Neeman Tools” rokām darināto kokapstrādes darbarīku izstādi.

Amatnieku darbnīcā „Baltu rotas” apmeklētājiem tiek piedāvāta iespēja vērot, kā rotaslietas darina Siguldas rotkaļi Inita un Vitauts Straupes, kuri ar šo arodu nodarbojas jau vairāk nekā 20 gadu. Darbu pamatā ir seno Baltu tautu rotu bagātības – forma, raksti un stāsts. Darbnīcā apmeklētāji tiks iepazīstināti ar rotu kolekcijām, kā arī paši varēs iesaistīties radošos procesos, izgatavojot sev nelielu suvenīru.

Mājas tekstila darbnīcā apmeklētāji varēs piedalīties kopējā paklāja aušanā un vērot, kā audums tiek austs vairāku gadsimtu senā tehnikā. Darbnīcā varēs iegādāties dažādus tekstila mākslinieces Gundegas Vanagas-Janbergas mājas tekstila izstrādājumus.

Ādas arteļa darbnīcā tiks demonstrēts, kā top darinājumi no ādas, kā arī ikviens pats varēs izveidot nelielus suvenīrus – jostiņas, atslēgu piekariņus un grāmatzīmes. Tradicionālo Siguldas spieķu darbnīcā apmeklētājiem būs iespēja izdzīvot 200 gadu seno spieķa izgatavošanas procesu un pašiem radīt savu Siguldas spieķīti.

Paralēli darbnīcām līdz 24.aprīlim Siguldas pils kompleksā ikviens var apmeklēt „John Neeman Tools” izstādi, kurā pirmo reizi būs iespēja klātienē apskatīt Latvijas meistaru pamatīgos, rokām darinātos kokapstrādes darbarīkus, cirvjus un nažus, kas iemantojuši atzinību gan Latvijā, gan visā pasaulē. Izstāde organizēta sadarbībā ar galdnieku Jēkabu Dimiteru, „John Neeman Tools” idejas autoru, kurš šos augstākās kvalitātes instrumentus plašākai apskatei piekritis izrādīt pirmo reizi.

Darbnīcas un galerija ir atvērtas no 30.marta līdz 30.aprīlim šādos darba laikos:

  • pirmdiena – slēgts;
  • otrdiena – piektdiena no plkst.9.00 līdz 17.00;
  • sestdiena, svētdiena no plkst.11.00 līdz 17.00.

Siguldas pils kompleksu Lieldienu brīvdienās apmeklējuši vairāk nekā divi tūkstoši cilvēku.
 

 


Plašāka fotogalerija


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Maijs 2020       
1 23
45 6 7 8 9 10
11121314 15 1617
18192021222324
2526 272829 3031