Sestdiena, 17. augusts
Šodien sveicam: Vineta, Oļegs
Laika ziņas: Sigulda +23.4℃, D vējš 2.6 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2016-04-15
Valts Krūmiņš pārstāvēs Latviju Pasaules matemātikas olimpiādē

6.–16.jūlijā Honkongā notiks Starptautiskā matemātikas olimpiāde (International Mathematical Olympiad jeb IMO), kurā tiesības pārstāvēt Latviju izcīnījis Siguldas Valsts ģimnāzijas 12.a klases skolēns Valts Krūmiņš. 1959.gadā notika pirmā pasaules olimpiāde (Rumānijā, Bukarestē), kurā piedalījās tikai 7 valstis, bet šobrīd olimpiādē piedalās ap 100 valstīm.

Lai nokļūtu Starptautiskajā matemātikas olimpiādē, Valtam bija jāpiedalās atlases sacensībās. Pirmā kandidātu atlase  Starptautiskajai matemātikas olimpiādei notika Valsts matemātikas olimpiādes 3. posma 2. kārtā, savukārt otrās atlases sacensības notika 8. un 9. aprīlī, kad labākie no labākajiem cīnījās par iespēju doties uz Starptautisko olimpiādi. Līdzīgi kā pasaules olimpiādē skolēni katru dienu risināja 3 uzdevumus, kuru pildīšanai atvēlētas 4,5 stundas. Maksimālais iespējamais punktu skaits: 7 punkti par katru uzdevumu. Labākie 6 skolēni izcīnīja tiesības pārstāvēt Latviju Pasaules matemātikas olimpiādē. Siguldas Valsts ģimnāzija lepojas, ka Valts ir viens no viņiem.

Valts ir ļoti talantīgs, daudzpusīgs, ar attīstītu loģisko un analītisko domāšanu, milzīgām darbaspējām. Pēdējos piecos gados Valsts un Valsts atklātajās matemātikas olimpiādēs pavisam iegūtas 8 medaļas: 5 zelta medaļas, 2 sudraba medaļas un 1 bronzas medaļa.

Paldies par milzīgo darbu, gatavojoties olimpiādēm! Lai veicas Starptautiskajā matemātikas olimpiādē!

 

Informāciju sagatavoja:
skolotāja Daiga Jēkabsone


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi