Trešdiena, 21. oktobris
Šodien sveicam: Urzula, Severīns
Laika ziņas: Sigulda +3.2℃, DA vējš 3.4 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2016-04-19
Jūdažos notiks koka grābekļu gatavošanas radošā darbnīca

Ceturtdien, 21.aprīlī, plkst.17.00 Jūdažu Sabiedriskajā centrā notiks cikla “Seno tradīciju diena” radošā darbnīca “Koka grābeklis”.

Izrādās, ka šī senā talkās izmantojamā darba rīka gatavošanas prasme ir krietni aizmirsta, un ir gandrīz neiespējami atrast meistaru, kurš ikdienā darītu šo darbu. Ir saglabājušies folkloras materiāli, pētījumi un apraksti par koka grābekļu gatavošanu  - par to sarīkojuma  izzinošajā norisē stāstīs etnogrāfe Indra Čekstere.

Radošajā darbnīcā varēs iepazīt Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra "Ritums" Tautas lietišķās mākslas studijas "Dzīne" dalībnieka Ilmāra Reinholda gatavoto grābekli, kas  izraisīja apmeklētāju interesi ekspozīcijā izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” latviešu tautas tērpiem un Dziesmu un deju svētku tradīcijai veltītajā izstādē “Latviskās dvēseles raksti” 2015. gada vasarā.

Ikviens ir aicināts atcerēties, kā kāds no senčiem vai kaimiņiem gatavoja koka grābekli, atsaukt atmiņā kādu no darba paņēmieniem un kopā ar Tautas lietišķās mākslas studijas "Dzīne" dalībnieku Arnoldu Štrālu apgūt koka grābekļu gatavošanas prasmes. Ja ir saglabājušies seni koka grābekļi, to detaļas vai arī to gatavošanā izmantotie darba rīki, lūgums paņemt līdzi. Varbūt mums visiem kopā izdosies restaurēt šo amata prasmi – būtisku tradicionālās kultūras daļu. Sagādāsim prieku sev par skaistu dizaina priekšmetu, piedalīsimies Lielajā talkā ar īpašu darba rīku – pašu gatavotu koka grābekli!

Papildu informācija par radošo darbnīcu pieejama zvanot pa tālruni 29528421 (Margita) vai rakstot uz e-pastu margitaporiete@inbox.lv.

 


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi