Trešdiena, 27. maijs
Šodien sveicam: Dzidra, Gunita, Loreta, Dzidris
Laika ziņas: Sigulda +9.7℃, Z vējš 2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2016-05-05
Siguldas pilsētas vidusskolas skolēni viesojas Vācijā

Siguldas pilsētas vidusskolas 3.–4.klašu skolēni piedalās Erasmus+ projektā „M.E.A.L. ” Nu jau otro reizi 20 skolēni un četras skolotājas devās ārvalstu ceļojumā. Šoreiz uz Vācijas pilsētu Tūbingenu, kur mūs uzņēma vācu skolēni un skolotāji savā skolā Franzosische Schule.

Skolēniem un skolotājiem bija iespēja piedalīties un pašiem līdzi darboties angļu valodas, sporta un zīmēšanas stundās, kas mūsu skolēniem likās tik neparasti. Vācu skolēnu skolas ritms krietni atšķīrās no Latvijā esošā un, mums skolotājiem, par lielu izbrīnu lielākā daļa skolēnu tomēr izteica vēlmi mācīties Latvijā.

Tā kā projekta galvenais uzdevums ir iepazīt citu tautu ēdienus, tad skolēniem lielu prieku sagādāja vācu tradicionālā ēdiena Spatzle pagatavošana un baudīšana. Neizpalika arī Maultashen nogaršošana, kas ir otrs no populārākajiem tradicionālajiem ēdieniem Vācijā. Ņemot vērā mūsu skolēnu prieku par Spatzle gatavošanas, ēšanas procesu, vācu skolotājas uzdāvināja Spatzle gatavojamo ierīci, kuru izmantosim, lai pagatavotu šo ēdienu vecākiem, draugiem, skolotājiem.

Mums visiem bija iespēja viesoties Tūbingenas domē, kur mūs uzrunāja domes pārstāvis, kas pastāstīja par skaisto, senatnīgo pilsētu.

Izbaudījām, kā ir runāt vācu valodā, kas mums ir sveša, bet visiem kopā izdevās, jo piknikam nepieciešamie dārzeņi tika iegādāti pilsētas tirgū.

Ceļojuma laikā starp projektā veicamajiem uzdevumiem paspējām uzkāpt baznīcas tornī, klausīties zvanu skaņās, pabūt Stutgartes zooloģiskajā dārzā, izstaigāt seno mūku ciematiņu un pabūt klosterī, doties pārgājienā uz zemnieku saimniecībām, kurās vērot mazos teliņus un neierastu lauksaimniecības produktu pašapkalpošanās automātu.

Ar vācu draugiem atkal tiksimies septembrī Siguldā. Paldies vecākiem par atbalstu un jauko sagaidīšanu lidostā.

Informāciju sagatavoja:
Siguldas pilsētas vidusskolas pedagogi Vineta Inberga, Ieva Gaile
un trešās klases skolnieces Krista Radziņa un Elīza Knoka


Plašāka fotogalerija


© www.sigulda.lv




KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Maijs 2020       
1 23
45 6 7 8 9 10
11121314 15 1617
18192021222324
2526 272829 3031