Svētdiena, 18. augusts
Šodien sveicam: Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena
Laika ziņas: Sigulda +16.7℃, DA vējš 3.1 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2016-05-15
Aicina ziedot mēbeles un sadzīves priekšmetus sociālā atbalsta centram

Jau ziņots, ka biedrība “Cerību spārni” Siguldas novada ”Kārklos” lietošanā uz 10 gadiem saņēmusi māju, zemi un saimniecības ēkas, kur plānots izveidot sociālā atbalsta centru “Cerību māja”. “Cerību mājā” tiks nodrošināti divi diennakts pakalpojumi – sociālā rehabilitācija vecākiem ar mazgadīgiem bērniem pēckrīzes periodā, aprūpes un dzīvesprasmju apmācībā, kā arī atelpas brīža pakalpojums vecākiem, kuriem ir bērni, jaunieši vai pieaugušie ar invaliditāti.

Lai “Cerību māja” uzsāktu darbu, bija nepieciešami dažādi sadzīves priekšmeti, arī sēklas kartupeļi, tādēļ sociālā atbalsta centra darbinieki lūdza palīdzību novadniekiem. Biedrības “Cerību spārni” vadītāja Eva Viļķina pateicas līdzcilvēkiem, kuri ziedojuši sēklu kartupeļus un dažādus stādus “Cerību mājas” dārzam un siltumnīcai, lai sociālā atbalsta centra iemītnieki varētu apgūt saimniekošanas prasmes un izaudzēt ražu. Tomēr joprojām sociālā atbalsta centram ir nepieciešamas mēbeles – skapji, gultas, krēsli, galdi, sadzīves priekšmeti, saldētava, kur uzglabāt dārzeņus, kā arī dēļi un stabi – labākā gadījumā impregnēti, zirgu aplokam. Noderīgs būs arī finansiālais atbalsts.

Sociālajā atbalsta centrā sociālo rehabilitāciju vecākiem ar mazgadīgiem bērniem pēckrīzes periodā plānots sniegt laikā, kad atbalsts ir saņemts krīzes centrā, bet ar krīzes centra atzinumu un izvērtējumu vecākiem un bērniem ir nepieciešama papildu sociālā rehabilitācija un ikdienas sadzīves prasmju apgūšana, kā arī atbalsts patstāvīgas dzīves sakārtošanā. Sociālā atbalsta centrs sniegs atbalstu vecākiem ar zemām prasmēm, kuriem ir mazi bērni, lai mācītu rūpēties par bērnu, apgūtu dzīvesprasmes un mācītos veidot un organizēt patstāvīgu dzīvi, atbalsts tiks sniegts jaunajām māmiņām vai sievietēm, kuras gaida bērniņu un nesaņem tuvinieku atbalstu.

Savukārt atelpas brīža pakalpojums paredz, ka vecāki, kuriem ir bērni, jaunieši vai pieaugušie ar invaliditāti, varēs atstāt savu “rūpju bērnu” uz dienu vai ilgāku laiku, un “Cerību mājas” darbinieki nodrošinās šo cilvēku uzraudzību, aprūpi, kā arī organizēs saturīgi pavadīt laiku ikdienā.

Plašāka informācija par projektu “Cerību māja” pieejama pa tālruni 26371923 (Eva Viļķina).

 


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi