Trešdiena, 27. maijs
Šodien sveicam: Dzidra, Gunita, Loreta, Dzidris
Laika ziņas: Sigulda +9.7℃, Z vējš 2 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2016-05-20
Pašvaldība sniegs finansiālu atbalstu aukļu apmaksai ģimenēm, kuru bērniem nav vietas bērnudārzos

No 31.maija tiks pārtraukts valsts atbalsts privātajiem bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem jeb auklēm. Lai sekmētu vecāku iesaistīšanos darba tirgū, Siguldas novada Domes deputāti 18.maija sēdē nolēma piešķirt finansiālo atbalstu tām novadā deklarētajām ģimenēm, kuru bērniem no pusotra gada vecuma pašvaldība vēl nevar nodrošināt vietu pašvaldības bērnudārzos. Pašvaldības atbalsts tiks pārtraukts, tiklīdz bērns tiks uzņemts pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē.

Pašvaldības atbalsta apmērs mēnesī par vienu bērnu, kas saņems bērnu uzraudzības pakalpojumu, būs 106,41 eiro. Pašvaldības atbalstu varēs saņemt par bērniem, kuru vecums ir vismaz pusotrs gads, kuri ir reģistrēti rindā uzņemšanai pašvaldības izglītības iestādē, bet kuriem pašvaldība šobrīd vietu bērnudārzā nevar nodrošināt. Bērnam un vismaz vienam no vecākiem (vai tā likumiskajiem pārstāvjiem) ir jābūt deklarētam Siguldas novadā.

Pašvaldības finansiālo atbalstu varēs saņemt, ja aukle būs reģistrēta Izglītības kvalitātes valsts dienesta reģistrā un nodrošinās bērnu uzraudzības pakalpojumu ne mazāk kā astoņas stundas darba dienās. Auklei jābūt reģistrētai kā juridiskai personai, individuālajam komersantam vai saimnieciskās darbības veicējam.

Par pašvaldības atbalsta piešķiršanu starp aukli, bērna vecākiem un pašvaldību būs jānoslēdz trīspusējs līgums.

Plānots, ka finansiālo atbalstu par bērna uzraudzības pakalpojumiem varēs saņemt, sākot ar jūliju par jūnijā saņemtajiem pakalpojumiem.

Lai saņemtu finansiālo atbalstu, bērna vecākiem, sākot ar 1.jūniju, būs jāiesniedz pieteikums, kas būs pieejams pašvaldības interneta vietnē www.sigulda.lv un Siguldas novada pašvaldības Izglītības pārvaldē Skolas ielā 3. Ar saistošajiem noteikumiem pēc to apstiprināšanas Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijā jūnijā varēs iepazīties pašvaldības interneta vietnē.

Plašāka informācija pieejama pašvaldības Izglītības pārvaldē Skolas ielā 3 vai pa tālruni 67970863.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Maijs 2020       
1 23
45 6 7 8 9 10
11121314 15 1617
18192021222324
2526 272829 3031