Sestdiena, 21. septembris
Šodien sveicam: Modris, Matīss, Mariss
Laika ziņas: Sigulda +13.3℃, ZR vējš 5.5 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2016-05-24
Siguldas novada Dziesmu un deju diena Siguldas pilsdrupu estrādē

Siguldas novada svētku noslēgumā, svētdien, 29.maijā notiks Siguldas novada Dziesmu un deju diena, kas atjauno 1933.gadā iedibināto Siguldas dziesmu dienas tradīciju.

Toreiz Siguldas kori diriģenta Jāņa Norviļa vadībā sadziedājās Gaujmalā pie „Līcīšiem”. Šogad Siguldas pilsdrupu estrādē vienuviet pulcēsies ap 300 dziedātāju – visi Siguldas novada kori un viesi no Ādažu, Carnikavas, Garkalnes, Inčukalna, Mālpils, Ropažu, Saulkrastu un Sējas novadiem, 370 mūsu novada amatiermākslas un izglītības iestāžu dejotāji, 80 mūziķi novada pūtēju koporķestrī, folkloras kopas „Senleja”, „Senlejiņa” un „Tiptaiņi”, visi mūsu novada amatierteātri, lietišķās mākslas studijas un vokālie ansambļi.

Dziesmu un deju diena plkst.15.30 iesāksies ar brīvdabas lietišķās mākslas izstādes „Trejādas pūra lādes” atvēršanu un folkloras kopu muzicēšanu, koncerta skatītājus un klausītājus atraktīvi sagaidīs teātru ļaudis, bet plkst.16.00 svētku koncertu atklās Siguldas koru apriņķa jauktie kori ar Jāņa Mediņa un Viļa Plūdoņa „Tev mūžam dzīvot, Latvija”. Katrs no savas ģimenes, mājas, sētas, apkaimes, ciema vai pilsētas Dziesmu un deju svētkos allaž kopā sanākam, lai vienotos melodiju harmonijā, deju krāšņumā, mūzikas iedvesmā, tautas tērpu košumā, latviskas valodas bagātībā un latviskās kultūras piederības apliecinājumā. Arī Siguldas novadam ir savas krāsas, sava melodija un soļu ritma skaistums, un nu arī savi tautas mākslas svētki, lai kopīgi svinētu.

Pēc koncerta tā dalībniekus un skatītājus sadziedāties un sadejoties aicinās pūtēju ansamblis „Sigulda” un bigbends „Sigulda”, dziedās Siguldas novada Radošo talantu konkursa laureāte Māra Fridrihsone un sieviešu vokālais ansamblis „Liepavots”. Koncerta mākslinieciskais vadītājs – Jānis Baltiņš, scenogrāfs – Rūdolfs Baltiņš, horeogrāfi – Indra Ozoliņa un Andrs Briņķis, režisore – Inga Krišāne.

Siguldas novada Dziesmu un deju dienas kuplais dalībnieku pulks:

Siguldas novada Kultūras centra jauktais koris „Atvars” (vadītājs Jānis Baltiņš), jauktais koris „Spārni” (vadītāja Līga Ādamsone), sieviešu koris „Teiksma” (vadītāja Maija Feldmane), senioru koris „Gāle” (vadītāja Ņina Kiršteine), vidējās paaudzes deju kolektīvs „Dūka” (vadītāja Ieva Roķe), senioru deju kolektīvs „Sidrabdancis” (vadītāja Dagnija Liepiņa), folkloras kopa „Senleja” (vadītāja Anda Skuja), bērnu folkloras kopa „Senlejiņa” (vadītāja Daiga Kļaviņa), Absolventu pūtēju orķestris (vadītājs Andris Muižnieks), bigbends „Sigulda” (vadītājs Pēteris Goldbergs), senioru vokālie ansambļi „Melodija” (vadītāja Inga Jansone) un „Saltavots” (vadītāja Ārija Aņēna), senioru deju kopa „Sniegaroze” (vadītāja Antra Zūkere), Tautas lietišķās mākslas studija „Sigulda” (vadītāja Astrīda Freimene), Alīdas Lindes lietišķās mākslas studija, Siguldas Tautas teātris (vadītāja Ārija Liepiņa-Stūrniece);

Siguldas pagasta Kultūras nama jauktais koris „Sigulda” (vadītāja Līga Vasiļjeva), jauniešu deju kolektīvs „Vizbulīte” (vadītāja Indra Ozoliņa), Siguldas pagasta pūtēju orķestris (vadītājs Gintis Kalniņš), pūtēju ansamblis „Sigulda” (vadītājs Jānis Raslavs), Tautas lietišķās mākslas studija „Vīgrieze” (vadītāja Linda Džeriņa-Riekstiņa), senioru deju kopa „Preilene” (vadītāja Antra Zūkere);

Allažu pagasta Tautas nama jauniešu deju kolektīvs „Ķimenīte”, vidējās paaudzes deju kolektīvs „Ķimelītis” (abu kolektīvu vadītāja Aelita Ziemele), bērnu un jauniešu folkloras kopa „Tiptaiņi” (vadītāja Liena Teterovska), sieviešu vokālais ansamblis „Liepavots” (vadītāja Ņina Kiršteine), amatierteātris „Aka” (vadītāja Izolde Pētersone);

Mores pagasta Tautas nama sieviešu vokālais ansamblis „Ceriņi” (vadītāja Maija Ādamsone), amatierteātris „Oga” (vadītāja Ingūna Millere), senioru deju kopa „Dāmītes” (vadītāja Spodra Tutāne);

Siguldas Valsts ģimnāzijas un Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” pūtēju orķestris „Sudrabskaņa” (vadītāji Elmārs Rudzītis un Arnis Šmitiņš);

Siguldas Valsts ģimnāzijas un Siguldas Pilsētas vidusskolas deju kolektīvs „Vizbulīte” (vadītāja Indra Ozoliņa), Siguldas 1.pamatskolas deju kolektīvs „Purenīte” (vadītāja Dzintra Fogele), Allažu pamatskolas deju kolektīvs „Avotiņi” (vadītāja Ilona Šime), Mores pamatskolas deju kolektīvs „Dzērvenīte” (vadītāja Sintija Laizāne), Laurenču sākumskolas deju kolektīvs (vadītāja Ieva Roķe), Siguldas pirmsskolas izglītības iestādes „Ābelīte” deju kolektīvs „Ābolītis” (vadītāja Olita Gailīte);

Siguldas novada Radošo talantu konkursa 2016 laureāte Māra Fridrihsone;

Ādažu Kultūras centra jauktais koris „Jumis” (vadītājs Imants Kalniņš), Garkalnes novada Kultūras centra „Berģi” jauktais koris „Garkalne” (vadītāji Evita Taranda un  Jānis Taranda), Saulkrastu kultūras un sporta centra jauktais koris „Bangotne” (vadītājs Ēriks Kravalis), Ropažu novada jauktais koris „Ropaži” (vadītājs Kaspars Sarma), Ādažu Kultūras centra jauniešu koris „Mundus” (vadītāja Andra Blumberga), Ropažu novada Zaķumuižas kultūras nama jauktais koris „Ozolzīle” (vadītāja Daiga Galeja), Saulkrastu kultūras un sporta centra jauktais koris „Anima” (vadītājs Kārlis Rūtentāls), Inčukalna novada jauktais koris „Mežābele” (vadītājs Vitalis Kikusts), Mālpils kultūras centra jauktais koris „Mālpils” (vadītāja Sanita Vītuma), Sējas novada jauktais koris „Sēja” (vadītājs Kaspars Ādamsons), Carnikavas kamerkoris „Vēja balss” (vadītājs Jurģis Cābulis) un Garkalnes novada jauktais koris„Pa Saulei” (vadītāja Marta Ozola).


© www.sigulda.lv




KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi