Otrdiena, 26. maijs
Šodien sveicam: Edvards, Edvarts, Eduards, Varis
Laika ziņas: Sigulda +6.7℃, ZA vējš 1.5 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2016-06-02
Pašvaldība tuvāko gadu laikā plāno asfaltēt Siguldas grantētās ielas

Lai uzlabotu Siguldas ceļu infrastruktūru un novērstu grants ielu putēšanu sausā laikā, Siguldas novada pašvaldība tuvāko gadu laikā plāno uzsākt Siguldas grantēto ielu pārbūvi uz asfaltsegumu. Lai uzsāktu pārbūvi, ikvienai dzīvojamajai mājai jābūt pieslēgtai pilsētas komunikācijām – kanalizācijai, ūdenim un elektrībai.

Tā kā ielu apstrāde ar pretputekļu absorbentu ir dārga un īslaicīga – darbojas līdz pirmajām lietavām vai greiderēšanai –, pašvaldība turpmāko gadu laikā plāno uzsākt Siguldas grantēto ielu asfaltēšanu, investējot ilgtermiņa risinājumā un uzlabojot ceļu infrastruktūru. Šīs ieceres pilotprojekts tiks īstenots jau šajā vasarā – ar asfaltsegumu tiks izbūvēts Nākotnes ielas posms.

Lai uzsāktu grantēto ielu asfaltēšanu, visiem īpašumiem grantētajās ielās jābūt pieslēgtiem pilsētas komunikācijām. Tā kā Nākotnes ielas posmā visi dzīvojamo māju īpašnieki to ir veikuši, asfalta segums šajā ielā tiks uzklāts jau šovasar.

Veicinot iedzīvotāju pieslēgšanos pilsētas komunikācijām, tiks atrisinātas vairākas problēmsituācijas, kuras var rasties, ja īpašums nav pieslēgts pilsētas komunikācijām, un vistiešākajā mērā ietekmē gan konkrēto mājsaimniecību, gan arī kaimiņu īpašumus un visu pilsētu kopumā. Pieslēgšanās pilsētas komunikācijām ne tikai novērsīs draudus videi – notekūdeņu iesūkšanos gruntsūdeņos, piesārņojumu un smaku –, bet arī novērsīs asfalta seguma bojāšanas iespēju vēlāk – tiks izslēgta situācija, kad asfalts ir jāuzlauž, lai pieslēgtu ūdeni vai kanalizāciju neilgi pēc tam, kad ielas segums jau izbūvēts. Iedzīvotāji tiks aicināti arī parakstīt vienošanos, ka vismaz piecus gadus pēc asfalta seguma izbūves viņiem nebūs iespējas izbūvēt papildu komunikācijas – gāzi, optisko kabeli u.c. –, tādēļ par pieslēgšanos nepieciešamajām komunikācijām jāpadomā laicīgi.

Par nepieciešamību pieslēgt inženierkomunikācijām atsevišķus īpašumus, kas to vēl nebūs izdarījuši, iedzīvotāji tiks brīdināti un tiks noteikts termiņš nepieciešamo pieslēgumu izbūvei.

Pašvaldība tuvākā gada laikā atkārtoti izvērtēs grantēto ielu stāvokli, satiksmes intensitāti, kā arī nodrošinājumu ar inženierkomunikācijām, lai sastādītu asfaltējamo ielu sarakstu prioritārā secībā. 2015.gada 14.oktobrī ar Siguldas novada Domes lēmumu tika apstiprināti noteikumi „Par autoceļu uzturēšanas klasēm”, saskaņā ar tiem katrai ielai ir piešķirta uzturēšanas klase. Ielas uzturēšana tiek veikta atbilstoši uzturēšanas klasei.

Jau ziņots, ka šovasar uzsākta atsevišķu ielu apstrāde ar pretputekļu absorbentu. Ar pretputekļu absorbentu tiek apstrādātas tās Siguldas ielas, pa kurām kursē sabiedriskais transports, tāpat vērā ņemts ielu tehniskais stāvoklis un satiksmes intensitāte. Pretputekļu absorbents šovasar tiks uzklāts ielām 15 kilometru garumā un šī pakalpojuma izmaksas sasniegs 12 tūkstošu eiro.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi

       Maijs 2020       
1 23
45 6 7 8 9 10
11121314 15 1617
18192021222324
2526 27 2829 3031