×

Lai šī tīmekļa vietne darbotos, mēs izmantojam tehniskās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu, papildus šajā vietnē, interneta vietnes apmeklējuma analīzei un lietošanas pieredzes uzlabošanai var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu” vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas “Nepiekrītu”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Vairāk informācijas
Trešdiena, 10. augusts
Šodien sveicam: Brencis, Audris, Inuta
Laika ziņas: Sigulda +13.7℃, Z vējš 1.4 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2016-07-11
Siguldas novada pašvaldība uzsāk darbu atvērta tipa birojā rekonstruētajā staļļa ēkā Siguldas pils kompleksā

No 11.jūlija Siguldas novada pašvaldības administrācija uzsāk darbu pils kompleksa rekonstruētā staļļa otrajā stāvā. Lai saglabātu ēkas autentiskumu, pašvaldības darbinieku kabineti ir izvietoti atvērta tipa birojā. Siguldas novada pašvaldības struktūrvienību kontaktinformācija un speciālistu pieņemšanas laiki nav mainīti. Jau ziņots, ka Siguldas Jaunās pils, kurā līdz šim atradās Siguldas novada pašvaldības administrācija, konstrukcijas vietumis ir pirmsavārijas stāvoklī, tādēļ nepieciešami vērienīgi pārbūves darbi, kurus plānots uzsākt pēc finansējuma piesaistes gan no Eiropas reģionālā attīstības fonda līdzekļiem, gan arī no Emisijas kvotu izsolīšanas finanšu instrumenta.

Siguldas novada pašvaldība kopš 2013.gada uzsākusi Siguldas pils kompleksa attīstību. Siguldas pils kompleksā ietilpst gan Livonijas ordeņa Siguldas pils, kuru apmeklē vairāk nekā 200 000 apmeklētāji gadā, gan Siguldas Jaunā pils ar saimniecības ēkām un parku. Siguldas pils kompleksa attīstības stratēģija paredz gan kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu, gan radošās uzņēmējdarbības tālāku attīstīšanu šajā teritorijā, tādēļ 2016.gada martā Siguldas pils kompleksā tika atklāts rekonstruētais stallis, kura pirmajā stāvā izvietotas vairākas amatnieku darbnīcas.

Siguldas novada pašvaldība jau izstrādājusi būvprojektu Siguldas pils kompleksa trīs ēku pārbūvei un teritorijas labiekārtojuma izstrādei – muižas koka mājai, pils kompleksa dzīvojamai mājai un saimniecības ēkai, kurās pārbūves vai kapitālais remonts nav veikti vairākus gadu desmitus, šo ēku rekonstrukcijai šobrīd tiek gatavots būvdarbu iepirkums. Vēl šajā gadā plānots uzsākt Siguldas pils kompleksa dārznieka mājas pārbūvi, kurā tiks izvietots Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras reģionālais biznesa inkubators. Kopējās Siguldas pils kompleksa rekonstrukcijas izmaksas varētu sasniegt vairākus miljonus eiro, piesaistot Eiropas finansējumu, un to plānots veikt līdz 2020.gadam.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi