Sestdiena, 17. augusts
Šodien sveicam: Vineta, Oļegs
Laika ziņas: Sigulda +24.2℃, D vējš 2.8 m/s
e-pakalpojumi
A- A A+


2016-07-11
Siguldā atvērs reģionālo biznesa un radošo industriju inkubatoru

Piektdien, 8.jūlijā, Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics parakstīja līgumu ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (turpmāk – LIAA) par reģionālā biznesa un radošo industriju inkubatora izveidi Siguldā.

Biznesa un radošo industriju inkubatora mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu komersantu izveidi un attīstību Siguldas novadā, nodrošinot fiziskas personas un komersantus ar uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai nepieciešamo vidi (telpām), konsultācijām, apmācībām un pasākumiem par vispārīgiem uzņēmējdarbības jautājumiem, ekspertu konsultācijām, mentoru atbalstu un grantu līdzfinansējumu komersantu darbības izmaksām.

Inkubatoru administrēs LIAA, savukārt pašvaldība nodrošinās telpas un izveidos konsultatīvo komisiju, kura ieteiks komersantus to uzņemšanai izslēgšanai no inkubatora, kā arī ieteiks komersantam sasniedzamo mērķi vienam gadam un sniegs novērtējumu par mērķu izpildi.

Biznesa un radošo industriju inkubatora izveidei pašvaldība plāno ēkas Pils ielā 16b pārbūvi, lai nodrošinātu inkubatoru un tā klientus ar ērtām un piemērotām telpām.

Inkubators tiks izveidots darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” specifiskā atbalsta mērķa “Sekmēt MVK izveidi un attīstību, īpaši apstrādes rūpniecībā un RIS3 prioritārajās nozarēs” pasākuma “Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators” īstenošanas ietvaros.

Inkubatoram katru gadu līdz 2023.gada 31.decembrim ir jāsasniedz vairāki rādītāji: pirms inkubācijas atbalstu saņēmušo fizisko personu skaitam jābūt vismaz 15; atbalstu saņēmušo komersantu skaitam – vismaz septiņiem (pirmajā Inkubatora darbības gadā – vismaz trim); nodarbinātības pieaugumam komersantos, kas saņēmuši atbalstu – vismaz septiņi pilnas slodzes darbinieki (pirmajā gadā – vismaz trīs).

Šobrīd LIAA ir izsludinājis vakanci uz inkubatora vadītāja amatu. Reģionālais biznesa un radošo industriju inkubators Siguldā durvis varētu vērt jau šī gada rudenī.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi