Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
Pirmdiena, 23. maijs
Šodien sveicam: Leontīne, Leokādija, Lonija, Ligija
Laika ziņas: Sigulda +17.1℃, ZA vējš 1.1 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2016-07-12
Pasaules Miera skrējiena posms notiks arī Siguldā

Pasaules Miera skrējiens ir pasaulē garākais stafetes veida skrējiens, kurš arī šogad dodas cauri Latvijai, un 7.augustā no plkst.13.00 līdz 14.00 viesosies Siguldā.

Miera skrējiens (no 2005. līdz 2012. dēvēts arī kā Pasaules Sadraudzības skrējiens) ir skrējiens, kurā cilvēki, nododot no rokas rokā miera lāpu, tiecas vairot mieru, draudzību un harmoniju kā sevī, tā arī līdzcilvēkos. Starptautiskā skrējēju komanda dodas ar miera un sadraudzības vēstījumu no valsts uz valsti, tādējādi tuvinot dažādu tautu, uzskatu un dzīves gājumu cilvēkus.

Starptautiskajai skrējēju komandai Siguldā var pievienoties ikviens – 7.augustā plkst.13.00 dalībnieki tiksies pie Gūtmaņalas, lai kopā dotos uz Svētku laukumu (ierašanās Svētku laukumā plānota ap plkst.13.35 – 13.45), kur starptautiskā komanda iepazīstinās ar sevi un dos iespēju katram no klātesošajiem paturēt rokās Miera lāpu.

Miera skrējienu 1987.gadā dibināja miera filozofs, mākslinieks un Gandija miera balvas laureāts Šri Činmojs (1931-2007). Šo gadu laikā Miera skrējiens ir iesaistījis vairāk kā 10 miljonus cilvēku no vairāk kā 150 pasaules valstīm. Eiropā skrējiens katru otro gadu savieno visas Eiropas valstis teju 25 000 kilometru skrējiena maršrutā.


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi