Trešdiena, 12. maijs
Šodien sveicam: Valija, Ināra, Ina, Inārs
Laika ziņas: Sigulda +15℃, DA vējš 4.7 m/s
e.sigulda.lv
A- A A+ T T


2016-07-20
Noslēgusies rokdarbu meistarklase Mores muzejā

Mores kauju muzeja otrajā stāvā šogad līdz 18.novembrim apskatāma Latvijas Amatniecības kameras amatu meistares Dzintras Ozolas un Tautas lietišķās mākslas studijas „Rītausma” dalībnieces Dagnijas Liepas rokdarbu izstāde.

Šīs izstādes ietvaros 2016.gada 16.jūlijā notika rokdarbnieču pasākums, kurā pieredzē un amata gudrībās dalījās ne tikai jau minētās amatu meistares, bet arī citu novadu studiju vadītāji un dalībnieki. Pasākuma programma bija ieinteresējusi rokdarbnieces no Cēsīm, Inčukalna, Siguldas, Rīgas, Saulkrastiem, Ķekavas, Lielvārdes, Nītaures, Zaubes, Mālpils un pat no Tukuma. Kopā sanāca ap 50 dāmu, neskaitot pavadītājus kungus, kuri vairāk gan iedziļinājās kara vēstures un 20.gs.mājamatniecības darbarīku izpētē.

Rokdarbnieces atzinīgi novērtēja pieredzes apmaiņu, jaunu zināšanu un dažādu tehniku prasmju apgūšanu, kontaktu dibināšanu un jaunas idejas rosinošu darbu iepazīšanu izstādē. Tērpu demonstrējumos piedalījās gandrīz katrs dalībnieks, dodot savu pienesumu radošuma izpausmē rokdarbos.

Pasākumā tika vārīta vasaras zāļu tēja un degustēta vietējo saimnieču unikālā medus kūka un svaigi sietie siera ritulīši. Rokdarbnieces šķīrās vēlu vakarā ar domu par tikšanos Morē nākamajā vasarā, bet ziemā jauniepazītie kolēģi tiks aicināti uz padziļinātu pieredzes apmaiņu.

Informāciju sagatavoja:
Biedrības “Mores muzejs” valdes priekšsēdētāja
Anta Brača


Plašāka fotogalerija


© www.sigulda.lv
KOMENTĀRI
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam vai reģistrēties!


Apskatīt komentārus

Pasākumi